אופוזיציה לוחמת! מתן דיל דורש מהעירייה לחזור בה מהעלאת ארנונה לבעלי עסקים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
עו”ד מתן דיל, מקרה או יד מכוונת?

אופוזיציה לוחמת! עו”ד מתן דיל פנה למשרד הפנים ולמנכ”ל העירייה בדרישה לבטל את העלאת הארנונה לעסקים. בעירייה דוחים ” הכל על פי חוק ובהתאם לפסיקת בית המשפט.כבר לפני כשבועיים הורה ראש העיר להקפיא את החיובים עד להכרעה בבית המשפט העליון”

יו”ר האופוזיציה במועצת עירית רחובות עו”ד מתן דיל פנה הבוקר למנכ”ל העירייה דורון מילברג ולמבקר העירייה נפתלי אקרמן במכתב בנושא העלאת הארנונה לעסקים. דיל בפנייתו מתריע “חבריי, לא זו הדרך. אסור לנו לפגוע בעסקים המקומיים. המשוואה פשוטה, המשמעות של פגיעה בעסקים המקומיים תוביל בצורה ישירה לפגיעה בתקציב העירוני ובהמשך לכך ברווחת התושבים. כשדיברתי על מקסום הכנסות מארנונה מניבה כתנאי הכרחי להמשך שגשוגה של העיר הכוונה הייתה 180 מעלות מההחלטות האחרונות של הנהלת העיר – העלאת מיסים והגדלת חיובי הארנונה של בעלי העסקים. לצערי, נראה כי עירית רחובות סימנה את בעלי העסקים ברחובות כמקור הכנסות לכיסוי הגרעון התקציבי שלה. שנת 2018 הסתיימה בגרעון תקציבי. פעם ראשונה שאנו מסיימים בגרעון בהשוואה לשנים האחרונות, ושלא נדבר על 2019. התרעתי על הבור הצפוי ביום אישור התקציב. אסור לנו לאפשר זאת. חייבים לבטל את ההחלטות הללו. המשמעות שלהן היא עצירת כניסת עסקים חדשים לרחובות ובריחה של הקיימים. היום קיים איזון נכון של רמת הכנסה וגבייה של ארנונה שניתן להטיל על העסקים המקומיים תוך שמירה על רווחיות והגדלת הקופה הציבורית. מה שעירית רחובות מבצעת לאחרונה ימיט אסון על בעלי העסקים ואת התוצאות לכך ירגיש כל תושב במרוצת הזמן”.

דיל המשיך וציין במכתבו את התעריפים והסכנות הכרוכות בכך “הערוץ שכעת בחרה העירייה הוא החניות שמשרתות את העסקים השונים והיא עושה זאת בשתי דרכים. האחת שינוי צו הארנונה והחלת תעריף גבוה על ‘קרקע תפוסה’ – חניות חיצוניות כאשר המשמעות הכספית הכוללת הממוצעת של השינוי היא העלאה כספית של 225% (!!) בשיעור הארנונה, והשניה היא שינוי הסיווג משטח שירות של חנייה לשטח עיקרי של מסחר”.

 


עיריית רחובות מסרה בתגובה ” העירייה פועלת על פי חוק ומחויבת לפסיקת בתי המשפט והנחיות היועץ המשפטי לממשלה.בפסק הדין צ’ק פוינט נקבע כי הסיווג הנכון בחיוב ארנונה לשטח חניה שמשרת את העסק הינו בתעריף של “עסקים, שירותים ומסחר”. היועמ”ש לממשלה הביע את עמדתו בנושא באופן חד משמעי, וקבע כי על הרשויות המקומיות לתקן את חיובי הארנונה.
במצב הדברים הנוכחי, עיריית רחובות מחויבת להנחיה זו ואף כפופה לביקורת משרד הפנים ועל כן פעלה בהתאם לתיקון תעריפי הארנונה הרלוונטיים. יחד עם זאת הוגש לאחרונה ערעור לבית המשפט העליון על פסק הדין הנ”ל, ותוצאותיו יקבעו סופית את מעמד חיובי הארנונה בעניין.
בישיבה שקיים ראש העיר עם כל הגורמים לפני כשבועיים, הורה ראש העיר להקפיא בשלב זה את החיובים המוגדלים עד שתיפול הכרעה סופית בבית המשפט העליון. עוד לפני כשבועיים הורה ראש העיר להקפיא את החיובים עד להכרעה בבית המשפט העליון”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן