אופניים חשמליים שיכולים להתאים למרחקים ארוכים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

(תוכן שיווקי)

אופניים חשמליים שיכולים להתאים למרחקים ארוכים

אחת הסוגיות החשובות ברכישת אופניים חשמליים היא התאמה מדויקת של טווח הנסיעה הדרוש לאופניים. בפרט כאשר מדובר על אופניים חשמליים שאמורים להתאים למרחקים ארוכים, ואפילו למרחקים ארוכים מיוחד. בכתבה הקצרה הבאה נסקור את האפשרויות העומדות בפניכם לגבי אופניים חשמליים עם טווח גדול, וניתן מספר טיפים שכדאי לעקוב אחריהם.

המאמר נכתב בשיתוף פעולה עם אתר “הרוכב החשמלי” שהוא אתר האינטרנט המוביל כיום בישראל לגבי מידע על אופניים חשמליים, חנויות אופניים חשמליות, דגמים, מבצעים, אביזרים, טכנולוגיות, ביטוח ועוד.

איך נקבע טווח נסיעה של אופניים חשמליים?

כשאתם מחפשים פתרון של אופניים חשמליים לטווח גדול, הפרמטר המרכזי שמעניין אתכם הוא הקיבולת של הסוללה, הנמדדת באמפר/שעה (או בשפה הפשוטה – “אמפר”). ככל שמידת האמפר של הסוללה של האופניים היא גדולה יותר, כך המרחק שהאופניים יכולים לגמוע מבלי לפגוש במטען גדל בהתאמה. כיום, כשאנחנו מדברים על אופניים חשמליים במודלים של 2020 ו-2021, הקיבולת הממוצע נעה סביב 10-21 אמפר/שעה.

אם אתם מחפשים אופניים חשמליים שמסוגלים להציג ביצועים טובים למרחקים, כדאי לכוון לאמפר שיהיה כמה שיותר גבוה. כמה גבוה? 15-16 לפחות, ובשאיפה ל-18-20.

בכמה זה מייקר את האופניים?

הסוללה היא תמיד הלב של האופניים החשמליים, וקיבולת הסוללה היא משתנה מהותי המשפיע באופן דרמטי על עלות הכלי. אופניים חשמליים עם 10 אמפר יתומחרו בסביבות 3,500-4,500 שקלים, ואופניים חשמליים עם 20 אמפר יטפסו כבר לאזורים של כ-7,000 שקלים וצפונה. חשוב להדגיש כשאנחנו מגיעים לגבולות המחירים הגבוהים, השדרוג הוא לא רק באמפר אלא גם בפרמטרים נוספים של האופניים כמו הבלמים, בולמי הזעזועים, המותג וכדומה.

אז איך בוחרים?

עכשיו, אחרי שהבנו את עיקרי הדברים, נגיע לעיקר – איך בוחרים אופניים חשמליים למטרות של רכיבה ממושכת. לפי התשובה, דיסקליימר: הנתונים הבאים משתנים מרוכב לרוכב, שכן טווח הנסיעה מושפע גם מסוגיות נוספות (כמו משקל הרוכב, האם משתמש בפדלים, תוואי השטח וכדומה).

אופניים חשמליים עם 15-16 אמפר/שעה אמורים להסתדר היטב עם מרחקים של כ-30-40 ק”מ במציאות. במידה שקניתם אופניים עם סוללה של 19-20 אמפר, ייתכן ותיהנו כבר מטווח של כ-50-60 ק”מ. הדברים נכונים הן לגבי אופניים חשמליים המיועדים למרחק, והן לגבי אופניים חשמליים שאמורים לשרת בעל מקצוע כמו שליח.

איך תגדילו המרחק ברכיבה על אופניים חשמליים?

כשאנחנו מדברים על אופניים חשמליות למרחקים ארוכים, האמפר לבדו הוא לא הברומטר היחיד. חשוב מאד גם לדעת “איך לרכוב נכון למרחק”. הטיפ החשוב והמרכזי בכך הוא ניצול מקסימלי של הסוללה על ידי פידול והימנעות מהפעלת מצערת “הגז”. כאשר אתם מפדלים, אתם מגדילים את טווח הנסיעה של האופניים בכ-150%. יודגש גם שלא מדובר בפידול קשה, ואפילו אם תפדלו בחום של 40 מעלות אין כל חשש למאמץ גופני.

מעבר לכך כדאי תמיד לצאת לדרך עם סוללה טעונה במלואה, ועל כן רצוי להחזיק במטען אופניים נוסף (שיאפשר הטענה בעבודה, באוניברסיטה/במכללה, אצל החבר/ה). בנוסף כדאי גם “לתת לאופניים לזרום” כשהם יכולים להמשיך לבד מכך האינרציה (כמו בירידות).

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן