אזרח למופת: מיכה שולם מתנדב כחובש בכיר ושומע שאומרים לו” הלוואי וכל החרדים יהיו כמוך”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

אזרח למופת: היועץ העסקי מיכה שולם מוכר לרבים מאיתנו מאירועי הצלה שונים, הוא מתנדב כחובש בכיר ושומע לא אחת ” הלוואי וכל החרדים היו כמוך”.

 

תושב רחובות זה עשרים שנה מיכה שולם בן 43,  נשוי לרחל ולהם שבעה ילדים. מיכה עובד למחייתו כיועץ עסקי. סביר להניח שרובכם מכירים אותו מאירועי הצלה שונים במסגרת התנדבותו בארגון איחוד הצלה כחובש בכיר.

ספר לנו קצת על עצמך?

“אני מתנדב בשעות לא שעות באיחוד הצלה כחובש בכיר, משמש כנהג אמבולנס ומטפל בכיר ביחידת חוס”ן (התערבות ראשונית לנפגעי טראומה נפשית). למחייתי אני עובד כיועץ עסקי ומאמן אנשי מכירות”. בצניעות הוא אומר ” המשפט שאני שומע הכי הרבה פעמים: ‘הלוואי וכל החרדים היו כמוך….”.

מיכה שולם

 

כמעט לכל מקרה מציל חיים בעיר רחובות הוא מגיע וברבים מהם אף ראשון להעניק סיוע.

“רוב מוחלט של תושבי רחובות מכירים אותי עם האפוד הכתום, מתרוצץ בזירת תאונה, או מתנשף בריצה עם תיק כבד בחדר מדרגות שלכם בדרך לקריאת חירום. או ממוקד החירום הרפואי אותו פתחתי לפני מספר שנים במרכז המסחרי שרונה (ולאחרונה נמכר ליזם פרטי).
אבל פחות יודעים שבין קריאה למשמרת על האמבולנס של איחוד הצלה, אני עובד כיועץ עסקי מהמובילים במגזר החרדי בארץ ומרצה מבוקש בתחום אומנות המכירה.
את הנסיון רכשתי לאורך שנים במספר תפקידי ניהול בכירים ומעל עשור של ליווי עסקים בכל רחבי הארץ כיועץ וכמנטור פרטי, כמו גם בתחרויות וספרינטים של קרנות בינלאומיות וחממות בארץ”.

 

תחום המסחר והשיווק הוא משפחתי.

אישתו, רחל (43) מנהלת עסק ביתי למכירת מוצרי חומרי אפיה (הכל לאופה), קישוט וקונדטוריה שעושה עכשיו קפיצת מדרגה ממש בימים אלה בשיווק המוצרים לרשת גדולה בארץ המונה 17 סניפים. 50 גוונים של שחור:

הבן השני (איתמר) זכה במקום שלישי בשבוע שעבר בתחרות הארצית לרכיבה מערבית שהתקיימה בחוות דבל קיי בצפון. תחום אותו גילה תוך כדי למידה של “מדריך רכיבה טיפולית”, כשהמדריך זיהה כישרון חבוי בילד. תוך מספר חודשי אימון קצרים הוא שובץ לתחרות הארצית וקצר את המקום השלישי היוקרתי מול מאמנים וותיקים ומתחרים מנוסים. בחיידק ההתנדבות הוא נדבק בגיל 16 כשארגן לבד קבוצה קטנה של בחורי ישיבה ללימודי עזרה ראשונה ומאז הצלת חיים הוא חלק ממנו במסגרת איחוד הצלה כחובש, נהג וחונך נהגי אמבולנס חדשים.

משפחה שכולה נתינה לזולת

הבית של משפחת שולם משמש פעמים רבות כתחנת עזרה ראשונה כששכנים ותושבי האזור דופקים על הדלת גם בשעות לילה מאוחרות או בשבתות ומבקשים ייעוץ, הדרכה, חבישה או טיפול לפצע כשקופת חולים סגורה. זו ההזדמנות שלנו להגיד למשפחת שולם במילה אחת “תודה” שאתם חלק ממשפחת רחובות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן