אחיו של הנאשם בריגול לחמאס מגיב לראשונה: “הוא מבחינתי מחוק”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מגיב לראשונה: אחיו של הנאשם בריגול לחמאס מגיב על האישומים החמורים כלפיו: ” זה כתם לכל המשפחה, מצידי שיירקב בכלא”.

 

הפרסומים בתקשורת על האישום החמור שהוגש נגד תושב רחובות, מחמד אבו עדרה (44) בריגול לארגון הטרור חמאס, נראה שהסב נזק תדמיתי עצום לבני המשפחה המוכרת בעיר רחובות ובשכונת קרית משה בפרט. המשפחה כאמור מתגוררת ברחובות מזה חמישים שנה, חלק גדול מילדי המשפחה חונכו במסגרות החינוכיות בעיר ושניים עשר ילדי המשפחה גדלו בשכנות טובה עם כולם.

זיאד בן ה-38, אחיו הצעיר של הנאשם מחמד, הגיב לראשונה לחדשות “רחובות ניוז” ומתבטא בחריפות רבה כלפי אחיו: ” מבחינתי פחות אח אחד, הוא מחוק” אומר זיאד בכעס וכאב על העוול שנגרם למשפחתו.

“יש לנו אנשים מאוד מכובדים במשפחה, רופאים, אנשי אקדמיה ועוד רבים, כולם ברחובות מכירים את משפחת אבו עדרה. כל המשפחה מגנה את מה שהוא עשה, זה כואב לנו אבל אין מה לעשות, חייבים למצות איתו את הדין, סתם לא יעצרו אותו! אני מגנה במאה אחוז את מה שעשה!”.

סוללת כיפת ברזל.צילום אתר חיל האויר

זיאד מסביר את השייכות והערכה למדינה מבחינתו.

“אנחנו חמישים שנה גרים ברחובות בשכונת קרית משה, כולם מכירים אותנו, למדנו במסגרות ישראליות. המדינה מעולם לא הפנתה לי עורף, יש לי את התנאים סוציאליים הטובים הכי טובים בעולם, הילדים שלי מקבלים כאן הכל, למדתי עם ישראלים ויהודים בבית ספר וגדלתי במקום טוב, אני גאה שנולדתי ברחובות ולמדתי במסגרת ישראלית, אני גאה בכל מה שיש לי. אז למה שאחד כמוני יחשוב לעשות דבר כזה?”.

יכול להיות שהוא עשה את הדברים מתוך מצוקה כלשהי שאליה נקלע? 

“אני לא יודע אם נפלה טעות או לא, מי שפוגע בביטחון האזרחים או חשוד שפגע…הרי אנחנו חלק מהמדינה?! זו נקודה אדומה אצלי שאסור לעבור אותה! הוא בשבילי אח מחוק, זהו! אין לי עוד אח! מי שיתמוך בו הוא גם יהיה מחוק מבחינתי!”.

מחמד אבו עדרה צילום: תקשורת שב”כ

בשנת 2000 התחתן מחמד עם תושבת עזה, מחמד ניסה להביא את אישתו לכאן לארץ אבל הוא נתקל בקשיים מאוד גדולים, הנושא הגיע עד בית משפט העליון וגם שם דחו אותו. במשך 20 שנה, מאז שהתחתן, הוא נהג ללכת לעזה לבקר אל ילדיו ולחזור לרחובות.

זיאד: ” אם הוא היה מקשיב לי הוא היה מביא את האישה ליהודה ושומרון וחיי איתה והכל טוב. אבל גם את זה הוא לא עשה, אז יכול להיות שהיה שם מחדל, אני לא יודע מה באמת קרה ולמה סרבו בכל תוקף לאשר לאישתו לגור כאן. אבל עדיין, מה שהוא עשה זה קו אדום ובשבילי הוא מחוק. אני אומר לך דוגרי, ממה שאני יודע עליו, לא היה לו רע, לא היה חסר לו כסף, יש לו עסק של מצבות בנס ציונה, הוא היה מוכר מאוד כאן ברחובות ובאזור, כולנו מוכרים, יש לנו במשפחה אנשים מאוד מכובדים, אף פעם לא קרה אצלנו דבר כזה. זה עושה כתם בכל המשפחה”.

לסיכום אומר זיאד בכעס רב: “בגלל מה שהוא עשה אין סיכוי שאדבר איתו! אני לא מוכן אפילו להסתכל לו בעיניים. אני אומר לך דוגרי, אין מה לעשות, הוא בשבילי מחוק ולא מעונין אפילו לשמוע עליו משהו, מצידי שיירקב שם”.

אילוסטרציה עצור

תזכורת: ביום שישי הגישה פרקליטות מחוז דרום (פלילי) כתב אישום אל בית משפט המחוזי בבאר שבע נגד תושב רחובות בן 44, מוחמד אבו עדרה, בגין ביצוע עבירות נגד ביטחון המדינה. כתב האישום מייחס למחמד אישומים בעבירות של חברות בארגון טרור, גילוי החלטה לבגוד, מסירת ידיעה לאויב בכוונה לפגוע בבטחון המדינה, ואיסור פעולה ברכוש טרור”.

“על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עורכת הדין אלכס דרנבוים, מחמד גויס על ידי ארגון חמא”ס וביצע עבורם תצפיות וצילומים של כיפת ברזל בישראל והעבירם במסגרת פעילותו בארגון. בהמשך לאירוע זה, לאחר תקופת שהייה ממושכת ברצועת עזה ניסה באמצעות אחיינו להעביר כספים המיועדים לפעילות טרור מחשבונו בישראל לאדם שזהותו אינה ידועה.
התיק נחקר ע”י שירות הביטחון הכללי ויחידת פח”ע דרום במשטרת ישראל”.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הקודם
הבא
דילוג לתוכן