איך סכמת שאלות ותשובות תעזור לקידום האורגני שלכם?

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מודעת תוכן שיווקי

עולם קידום האתרים הוא עולם שכל הזמן משתנה ומתאים את עצמו למציאות הווירטואלית של אינספור העסקים שעושים מאמצים להיות הראשונים והבולטים מעל כולם. הרבה מאד כבר נאמר על הדרכים השונות והמגוונות של אנשי המקצוע לקדם אתרים של עסקים שונים תוך התאמה אישית מוחלטת לאופי העסק, למטרות של בעליו וכמובן להישגים שהוא מעוניין להשיג מתהליך הקידום. כיום כבר ידוע מעל לכל ספק שתהליך קידום אתרים בגוגל מבוסס על בניית אסטרטגיית תוכן בפלטפורמות השונות שבהן יש נוכחות דיגיטלית לעסק המדובר ולכן השינויים או העדכונים שבאים לידי ביטוי קשורים גם כן בביטויים מגוונים של יצירת תוכן. כאן ייכנס לתמונה עמוד של שאלות ותשובות שיוצג באתר ויכול לסייע רבות גם לגולשים האקראיים וגם לקידום האתר עצמו.

היתרון העצום של שאלות ותשובות

ראשית, כשמן כן הן – שאלות ותשובות אמורות לסייע לגולש למצוא מענה על שאלות שבדרך כלל עשויות להתעורר אצלו. בעל העסק מכיר את התחום שהוא עוסק בו, יודע מה הלקוחות או הגולשים ירצו לדעת, אילו פיסות מידע הם יחפשו ולכן הוא יחפש כל דרך להקל עליהם במציאת המענה המתאים וההולם. לא כל גולש ירצה מיד ליצור קשר טלפוני, לא לכולם מתאים לשלוח הודעת דואר אלקטרוני ולהמתין לקבלת מענה ולכן עמוד שמוקדש כולו לשאלות ותשובות יכול לחסוך הרבה מאד זמן וטרטור הן לגולשים והן לבעל העסק. הרבה מאד לקוחות יכולים לגלות באופן ודאי האם השירות או המוצרים מתאימים או דרושים להם דרך התשובות בעמוד זה וכך יתבצע מאליו חידוד של קהל היעד המתאים לבעל העסק.

התרומה של שאלות ותשובות לקידום האתר

אי אפשר להתווכח עם העובדה שלוקח כמה שניות או אפילו דקות לגלוש בעמוד של שאלות ותשובות. מכאן – שהגולשים מתעכבים בדף זה ומחפשים את מידע הנחוץ להם. אחד הפרמטרים של גוגל בבואו לדרג אתרים שונים לרשימת התוצאות שלו היא משך זמן השהייה של הגולשים בעמודי האתר. עמוד השאלות והתשובות חשוב ומהותי וימשוך אליו את הגולשים שיחפשו את התשובות הממוקדות לשאלות המהותיות שלהם. דבר נוסף שאי אפשר יהיה להתעלם ממנו הוא מספר פניות ישיר של גולשים דרך האתר לאחר שגלשו בעמוד השאלות והתשובות. במידה ומדובר בעמוד שנכתב ונערך בצורה מקצועית – הרי שמי שיפנה אל בית העסק – כנראה מבין שמדובר בעסק שהוא מעוניין בשירותים או המוצרים שלו. שילוב בין שהייה ארוכה, יחסית, בעמוד השאלות והתשובות לבין פנייה ישירה אל בעל העסק תעלה את קרנו של האתר והפרמטרים יצביעו על מקצועיות, על מתן מידע חשוב ועל חוויית משתמש חיובית – כל מה שמשפיע על קידום אורגני של אתרי אינטרנט.

שאלות ותשובות וקידום אורגני

מכיוון שעמוד של שאלות ותשובות יכול להוות חלק בלתי נפרד מאתר האינטרנט של העסק – הרי שאין מדובר במהלך ממומן של קידום האתר. אין הכרח לחפש פתרונות בתשלום, שהרי המדדים של גוגל יצביעו בעצמם על כניסות מרובות לעמוד החשוב הזה ויזהו לבד שיש עניין במידע המקצועי שמופיע בעמוד השאלות והתשובות. כאשר מבוצע תהליך של קידום האתר, שיפור התוכן הכתוב, שילוב של תצורות תוכן נוספות ושימוש במילות מפתח – אין ספק שיצירת עמוד של שאלות ותשובות יהפוך לחלק בלתי נפרד מהתהליך וקידום יעיל בהחלט יכול להתקבל ממנו. המסקנה היא שכדאי מאד לקחת בחשבון הקמת עמוד שכזה והוא אכן יכול להתאים למגוון רחב של אתרים ועסקים.

המאמר נכתב בשיתוף אייל רחמים הבעלים של חברת דיגיטאץ ו seolinks  קידום אתרים בגוגל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן