fbpx

אימות ללא עלות – בהתנדבות להורי העיר

ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

אימות ללא עלות – בהתנדבות להורי העיר
מאות תצהירים נחתמו בתקופת הרישום לגני הילדים ולבי"ס היסודיים הרישום לגני הילדים ולבתי-הספר היסודיים לשנת הלימודים תשפ"ג הסתיים, ויחד איתו תם גם החלק הראשון של פרויקט "אימות ללא עלות״ של הנהגת ההורים העירונית לשנה זו.
הנהגת ההורים העירונית קיימה זו השנה הרביעית את פרויקט "אימות ללא עלות", במסגרתו מתנדבים עורכי-דין מהנהגות ההורים בעיר לאמת תצהירים של הורים שנדרשים להגיש אותם לעירייה לצורך הרישום לגנים ולביה"ס.


במסגרת הרישום למוסדות החינוך נדרשים הורים רבים להגיש לאגף החינוך תצהיר חתום בפני עו"ד במקרים הבאים:
 הורים שאינם נשואים – גרושים, פרודים, עצמאיים (יחידניות) ואפילו ידועים בציבור נדרשים להצהיר כי הרישום נעשה בהסכמת שני ההורים (או שאין הורה נוסף, לפי העניין).

 הורים שחשבון הארנונה שלהם אינו רשום על שמם – נדרשים להצהיר על הכתובת ולציין על שם מי חשבון הארנונה, כחיזוק להוכחת הכתובת, מאחר והרישום למוסדות החינוך הינו לפי אזור מגורים.
מטרת הפרויקט להנגיש לכל ההורים בעיר את השירות "עד הבית" – למתנ"ס השכונתי, מבלי לחייב אותם בתשלום או ב"בזבוז" יום עבודה.

השנה היקף הפרויקט גדל משמעותית ובמהלך תקופת הרישום לגנים ולבתי-הספר היסודיים ניתן מענה למאות הורים מכל המגזרים, ב-9 מרכזים שונים של רשת חוויות בכל רחבי העיר, ב-10 מועדים שונים לאורך כל תקופת הרישום.
לראשונה התקיים הפרויקט גם במרכז מהות, בחוויות כפר גבירול ובספריה העירונית. בקרוב תפרסם הנהגת ההורים העירונית את המועדים לאימות תצהירים לצורך הרישום לחטיבות הביניים הממלכתיות-דתיות והממלכתיות.

הנהגת ההורים העירונית פועלת ותמשיך לפעול למען ההורים בעיר רחובות.

עו"ד אריאלה בלאו, סגנית יו"ר הנהגת ההורים העירונית, יו"ר הנהגת שריד וגני מרכז העיר: "המעבר בין גנים והעלייה לבית-הספר הם שלב משמעותי בחייהם של כל ילדה וילד, ושלב משמעותי גם להוריהם – והוא כרוך גם בביורוקרטיה רישומית. אנו רואים חשיבות גדולה במתן מענה זמין, נוח ומדויק להורים, כדי להקל עליהם ביום-יום העמוס שלהם, קל וחומר בתקופה האחרונה בה שהו משפחות רבות בבידוד בביתם. אנו מלאים הערכה ותודה כלפי כל עורכי-הדין שפינו מזמנם היקר לטובת תרומה חשובה שכזו לציבור ההורים, לאגף החינוך על השותפות ולרשת חוויות על הנכונות ושיתוף הפעולה המלא".

נטהלי בראון, אמא לילד העולה לגן חובה: "תודה להנהגת הורים שעזרה להנגיש ולפשט את הבירוקרטיה וחסכה לי התעסקות מיותרת וכסף. בעקבות הפרסום, הגעתי לספריה העירונית, שם חתמו לי על התצהיר באדיבות רבה."

שני גרשון, אמא לילדה העולה לגן טרום חובה: "הודות להנהגת ההורים הרישום של מיה הבת שלי לגן עירייה היה פשוט – ליד הבית ובשעות שנוחות לי."
תודה לכל מי שנטלו חלק:
עורכי-הדין שהתנדבו לפרויקט מהנהגות ההורים המוסדיות ברחבי העיר – עו"ד אורלי ונציה (בגין), עו"ד נירית מאיר (רמון), עו"ד ליאת פוגל (יו"ר הנהגת אורט), עו"ד מיכל צברי-דוד (בראשית), עו"ד נחמיה גורל (נועם), עו"ד דפנה גולובוביץ'-ביז'ונר (בכור לוי), תודה מיוחדת לעו"ד עדן כהן (נועם) ועו"ד גוהר ראובן חזן שנענו לקריאת החירום שלנו והגיעו בהתנדבות ללא כל התראה מראש.
אגף החינוך של עיריית רחובות ששיתף פעולה עם הנהגת ההורים ויצר את החיבורים שאפשרו את הצלחתו של הפרויקט – מ"מ רה"ע ומחזיק תיק החינוך זהר בלום, אפרת צוקרמן מנהלת אגף החינוך, שרה והב מנהלת מח' חינוך יסודי, אריאלה חבר מנהלת מח' גני ילדים, אתי עזרא מנהלת מח' הרישום וצוות הרישום שדאגו לכך שכל ההורים יקבלו מענה.

חדשות רחובות - גולן ביטון - רחובות ניוז
חדשות רחובות – גולן ביטון – רחובות ניוז

יש לציין את סגן ראש העיר ויו"ר דירקטוריון רשת חוויות אמיתי כהן ומ"מ מנכ"ל הרשת גולן ביטון שתמכו ואפשרו את קיום הפרויקט במרכזי הרשת ומנהלי המרכזים וצוותיהם – חוויות כפר גבירול, חוויות שוויץ רחובות החדשה, חוויות רחובות ההולנדית, חוויות קרית משה, חוויות שוויץ רחובות המדע, חוויות מהות, הספריה המרכזית, חוויות אושיות, חווית שד' ח"ן.

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: