אין זיקוקים: בעקבות המצב והלחץ הציבורי ביטל רחמים מלול את הזיקוקים

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
רחמים מלול יחד עם עודד עמרם ואמיתי כהן במוצאי יום העצמאות

אין זיקוקים: בעקבות המצב והלחץ הציבורי הורה ראש העיר רחמים לבטל את הזיקוקים ביום העצמאות.

 

תושבי העיר רחובות פתחו בעצומה לביטול הפעלת זיקוקי הדי-נור ביום העצמאות כמקובל זה מסורת של שנים. העצומה פונה לרחמים מלול " ראש עיריית רחובות היקר שלנו מר רחמים מלול – השנה אנחנו מוותרים על הזיקוקים והמופעים המיותרים. נשיר שירים מהמרפסת, ננופף בדגלים ונחגוג עם משפחתנו המצומצמת. עניין הזיקוקים וההופעות בין השכונות מיותר לגמרי. תחסוך את הכסף היקר שלנו לדברים טובים יותר שידליקו זיקוקים בעיניים ובלבבות של התושבים ולא רק בשמיים".

בעירייה כזכור נערכה ישיבה ביום שני בנושא פעילות יום העצמאות ובמעמד הנוכחים אמר מנכ"ל העירייה דורון מילברג כי הוא שוקל להפעיל את הזיקוקים בחמישה מוקדים שונים בעיר, כך שכל תושבי העיר יוכלו להינות מהמופע המרהיב. במקביל, נושא זיקוקי הדי-נור עלה לסדר היום וברשויות רבות בארץ הוחלט לבטלם לאור המגבלות של תקופת נגיף הקורונה שהביא לביטולי החגיגות. ראשי הערים ראשון לציון ונס ציונה פנו לתושבים באמצעות רשת הפייסבוק וביקשו את דעתם, בהתאם לרוב הקולות הם צפויים במהלך היום להכריע ונראה כרגע כי רוב הציבור מתנגד להפעלת הזיקוקים שעולים למשלם המיסים כסף רב. בעיריית רחובות כאמור טרם החליטו סופית אם לבצע ובקרוב יכריע בנושא ראש העיר רחמים מלול.

בהודעה שהוציאה העירייה " ראש העיר רחמים מלול החליט: השנה לא יהיו זיקוקים בשל המצב, החליט אמש ראש העיר, רחמים מלול, כי לא יהיו זיקוקים השנה בחגיגות העצמאות ואמר כי ״מדינת ישראל חוגגת 72 , אך ראוי שנעשה זאת בצניעות ולא בראוותנות . אנו מצויים בתקופה של משבר כלכלי, של התמודדות עם מגיפה ושל התמודדות עם קושי כשרבים מהתושבים יושבים בביתם ולא עובדים, ועסקים נלחמים על קיומם. את העלות ננתב לצרכים חיוניים כמו סיוע לנזקקים וקשישים ואוכלוסיות הזקוקות לתמיכה. אנחנו מתכננים לחגוג ולציין את החג בדרך שמחה המתאימה לנסיבות ואני בטוח שהתושבים יקבלו את ההחלטה לעשות זאת ללא זיקוקים-בהבנה״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *