אישום: תושב רחובות באמירה גזענית לשוטר ממוצא אתיופי “מטאטא רחובות מסריח, אתה לא מתבייש לעצור רוסי?”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

גזענות מחרידה: תושב רחובות ניסה איים בגזענות על השוטר ממוצא אתיופי “מטאטא רחובות מסריח, אתה לא מתבייש לעצור רוסי?”.

כתב אישום הוגש נגד אל בית משפט השלום ברחובות תושב העיר בן 30, בגין עבירות איומים והפרעה לשוטר – אך מלבד האישומים היבשים כתב האישום מתאר התנהגות גזענית ומבהילה לפני כתשעה חודשים, בעודו בהשפעת אלכוהול, נתקל הנאשם ברחוב בגבר אותו חשב לערבי (אף כי לא היה). הנאשם החל לקרוא לעבר עובר האורח: “ערבי מסריח, אני אזי… אותך, אני אהרוג אותך”, זאת תוך שהוא רודף אחריו. בשלב מסוים ניגש הנאשם אל רכבו של הגבר וניפץ את שמשתו הקדמית.

בעקבות האירוע הגיעו למקום שני שוטרים, כשאחד מהם יוצא אתיופיה, והורו לו לבוא עימם לתחנת המשטרה. בשלב זה החל הנאשם להשתולל וסירב להכנס לניידת, תוך שהוא מאיים ומקלל את השוטר האתיופי. הנאשם קילל בשפה גזענית ומזעזעת לאורך זמן רב, בין שאר דבריו מצוטטים בכתב האישום: “אתה לא מתבייש כושי מסריח, אני אשבור אותך, כושי פחדן, אתיופי כלב אני אשבור אותך, אני אחתוך את אמא שלך. מנשק לי את הרגליים לא שווה כלום. אתה לא מתבייש לעצור רוסי? גוי מסריח.”

לצד האמירות הגזעניות, הנאשם איים מפורשות שוב ושוב כי יפגע בשוטר. בין היתר אמר: “אני הייתי בכלא, אני אהרוג אותך כשאני אצא… אם לא תוציא אותי עכשיו אני אחתוך את אמא שלך….”. לנוכח כל האירועים הוא מואשם כעת בעבירות איומים כלפי השוטר וכלפי עובר האורח, היזק לרכוש, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו והעלבת עובד ציבור.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן