"אמירים לקהילה"

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

במהלך השנים האחרונות מקיים בי"ס בגין בכפר גבירול שיתוף פעולה הדוק עם היחידה לעבודה קהילתית באגף לשירותים חברתיים מתוך שיתוף הפעולה, נולד פרויקט "אמירים לקהילה" בהובלת יועצת בית הספר עינב חרזי

בבית ספר בגין מציגים את הפרויקט "אמירים לקהילה": מטרת הפרויקט היא לייצר מודעות סביבתית- קהילתית בקרב הילדים כבר מגיל צעיר, על מנת שיגדלו להיות אזרחים אכפתיים ומעורבים בקהילתם, ויכירו ביכולתם להשפיע על סביבתם.

בתכנית משתתפים 15 תלמידים ותלמידות בכיתות ד'-ה' אשר למדו על השכונה בה הם גרים, ההיסטוריה שלה והמסגרות הפועלות בה. בהמשך התמקדו התלמידים באיתור מפגעים בטיחותיים וסביבתיים בקרבת ביה"ס והעבירו את רשימת המפגעים אל מנהל המוקד העירוני אלי ג'אן, בביקור אשר ערכו במקום. בעקבות פנייתם הגיעה השבוע אל ביה"ס סיירת התיקונים בניהולו של יוחאי עוגן, לתיקון חלק מהמפגעים שהעלו התלמידים- גזימת עצים, תיקון בור במדרכה והוספת פח אשפה בשביל הרגלי לביה"ס. התלמידים יכלו להתרשם מעבודת הניידת ואף התנסו בפתיחת דיווח באפליקציה של העירייה. בביקור נכחה גם שרה והב מנהלת המחלקה לחינוך יסודי ותושבת השכונה, ששמעה מהתלמידים על התהליך וחיזקה את מעורבותם החברתית בשכונה.

 

אורנה שמר, מנהלת בית ספר בגין: "החיבור של תלמידי "אמירים" לקהילה הינו נדבך נוסף לעידוד והגברת המודעות ליכולת שלהם להוביל ולהשפיע למען הסביבה.  תודה לעינב יועצת ביה"ס ולנטע עו"ס קהילה על הובלת הפרויקט".

נטע לנדאו עו"ס קהילה באגף לשירותים חברתיים: "הפרויקט ושיתוף הפעולה המוצלח עם בית ספר בגין, הוא חלק מעבודה קהילתית שנעשית בשכונה, במסגרתה תושבים פעילים למען קידום איכות החיים בשכונה. המפגש הבלתי אמצעי של התלמידים עם נציגי העירייה מבקש לייצר הבנה אצל הילדים כי יש להם כתובת לפנות אליה במידה ונתקלים במפגע וכן ללמוד על עבודת האגפים השונים. בנוסף, המפגש מייצר הזדמנות לעובדים לראות פיזית, כמה יכולה להיות משמעותית עבודתם, בכך שהם מאפשרים סביבה בטוחה, נקייה ונעימה עבור הילדים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *