אנדרלמוסיה בצל הקורונה! עובדי רשת חוויות ועובדי החברה העירונית ימשיכו בחל”ת לעומתם עובדי העירייה ישובו לעבודתם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
מימין – אמיתי כהן רחמים מלול ואיציק עובדיה

אנדרלמוסיה בצל הקורונה! בעוד עובדי עיריית רחובות ישובו מחר לעבודתם ויקבלו שכר מלא, עובדי החברה העירונית ועובדי רשת חוויות ימשיכו בחופשה ללא תשלום עבורה יקבלו 70 אחוז משכרם.

 

סמנכלית משאבי אנוש בעיריית רחובות גלית אנגל שלחה הודעה לפני זמן קצר לכלל עובדי העירייה בה היא קוראת לכולם לשוב לעבודתם לשגרה מלאה וכך תקבל שכר באופן שגרתי ומבלי להפגע.

גלית אנגל

אנגל בהודעתה ” עובדות ועובדים יקרים,
בהתאם להנחיות הנהלת העירייה ובידיעת ועד העובדים,
עובדי משרדי הרשות ישובו, החל ממחר, (יום שני) לעבודה מלאה. עובד שיבחר לא להגיע לעבודה, ינוכה יום ההיעדרות ממכסת ימי החופשה העומדים לזכותו. בנושא עובדי מערכת החינוך, נעדכן במהלך היום. כל ההנחיות בנושא סגירת קבלת קהל ואיסור הבאת ילדים למקום העבודה, עומדות בעינן. איחולי בריאות לכולם, בברכה,
גלית אנגל”.

 

ברשת חוויות ובחברה העירונית נשמעו קולות אכזבה של מאות עובדים לאחר שהנהלותם הודיעה להם אמש כי עליהם לצאת לחופשה ארוכה עד אחרי פסח ללא תשלום. המשמעות היא ששכרם יהווה כשבעים אחוזים בלבד מגובה משכורתם. יש לציין שעובדים שעברו את גיל 65 ספק אם זכאים לקבל שכר במצב שכזה.

מי זכאי למשכורת בגין החופשה ומי לא?

יו”ר הסתדרות המעו”ף  עו”ד גיל בר-טל שלח היום מכתב סיכום ביניים באשר לעובדי הרשויות השונים הזכאים לתשלום ובאיזה אופן.

” ההנחיה, לפיה עובדים שיתבקשו לעבוד מהבית- יעבדו וישולם שכרם המלא, מקובלת עלינו טרם הוסמכו הכללים לעבודה מהבית, המהלך מחייב המציאות ואין לעכב אותו. ההנחיה, לפיה עובדים המגיעים למתקני הרשות בכדי לבצע תפקידם או תפקיד חלופי שהוטל עליהם, בהתרם לקביעת הנהלת הרשות וישולם שכרם המלא- גם מקובלת עלינו. מבוקש להנחות את הרשויות לנהוג בענין זה בהתאם והסמכות ועד העובדים. ההחלטה על יציאת עובדים לחופשה על חשבון החופשה השנתית שלהם או יציאתם לחל”ת, תתואם ותסוכם עם ועד העובדים, בכל מקרה תהיה הפגיעה בעובד מינימאלית, יציאה לחל”ת הנה 30 יום לפחות, אחרת תחושב החופשה כחופשה שנתית. בתום החופשה/חל”ת העובד יוחזר לתפקידו. אנו דורשים כי בעת שהות העובד בחופשה ללא תשלום, תמשך הפרשת כספים בגינו לקרן הפנסיה וכן ביטוח מנהלים, קופות גמל, קרן השתלמות”.

רמי מדהלה. בדק את השטח וגילה אחריות

באשר לעובדי מערך החינוך ובכלל זה הסייעות כתב בר-טל ” יציאה לחופשה בתשלום, אנו מבקשים כי תנאי ההסכם שיחול על תומכי החינוך ברשויות המקומיות והעובדים המנהלים, לא יפחת מזה שבהסכם המורים/הגננות, בנוסף להסכם אשר יחול על הגננות והמורות, מבוקש להגיע להסכמות כי עובדי העירייה אשר ישהו בחופשה על חשבון ימי החופשה הצבורה ימי החופשה כאמור יחולקו בין העובד לרשות המקומית. מכל מקום, אין באמור כדי לגרוע מההסדרים הנהוגים לגבי חופשת פסח. ענין התחשבנות ימי חופשה/מחלה טרם הוסדר”.

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן