ביום השנה ה-32 לנפילתו בשבי של רון ארד:נחנך המבנה החדש של קריית החינוך ע"ש רון ארד ברחובות

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

ביום השנה ה-32 לנפילתו בשבי של רון ארד: נחנך המבנה החדש של קריית החינוך ע"ש רון ארד ברחובות.במבנה החדשני כיתות עם קירות שקופים, מרחבים פתוחים להצגת תוצרי למידה, משרדים משותפים למורים ואמצעים טכנולוגיים המקדמים למידה עדכנית ורלוונטית .היום נחנכו שלושת האגפים הראשונים במבנה הייחודי, שנבנה ע"י עיריית רחובות באמצעות ה.ל.ר בעלות של כ- 30 מיליון ₪ .בשבוע הבא תחל ה.ל.ר. את בניית האגף הרביעי מתוך 6 אגפים בסך הכל, בהיקף עלות בנייה מוערך של כ- 60 מיליון ₪.

היום(שלישי) אחר הצהריים נערך בקרית החינוך ע"ש רון ארד שבשכונת ברחובות ההולנדית, טקס חנוכה למבנה החדש של בית הספר.

בטקס נכחו ראש עיריית רחובות וסגנו, מחזיק תיק החינוך זוהר בלום, וכן מנהלת אגף החינוך, אפרת צוקרמן, הצוות החינוכי, הורים ותלמידים .
בחירת תאריך הטקס אינה מקרית – מדובר ביום השנה ה-32 לנפילתו בשבי של הנווט רון ארד. התלמידים והתלמידות מקרית החינוך, אשר השתתפו בטקס, הציגו קטעי קריאה העוסקים ברון ארד ובתרומתו למדינת ישראל.
קריית החינוך ע"ש רון ארד הוקמה לפני כחמש שנים ונמצאת עדיין בתהליך הצמחה (השכבה הבוגרת בבית הספר נכון להיום היא שכבת י"א). בית הספר התחיל את דרכו כתיכון ברוח פדגוגיית ההייטק היי, והוא משלב הוראה ולמידה מסורתיות לצד פדגוגיה חדשנית ומוטת עתיד.
המבנה החדש אשר נחנך בטקס מייצג היטב את רוח המוסד – לצד פריטים מוכרים כמו שולחנות וכיסאות תלמידים, לוח וברזיות, ניתן למצוא גם אלמנטים חדשניים כמו כיתות עם קירות שקופים – כל אחת מיועדת למורה מסוים, מרחבים פתוחים רבים להצגת תוצרי למידה, משרדים משותפים למורים ואמצעים טכנולוגיים המקדמים למידה עדכנית ורלוונטית.


המבנה הייחודי תוכנן עם מומחים מתחום האדריכלות והבינוי, אשר פעלו בשיתוף פעולה עם הנהלת בית הספר, על מנת להפוך את התיאוריה למציאות ולהטמיע, הלכה למעשה, את הגישה הטוענת כי על מבנה בית הספר לשרת את מטרותיו וערכיו של המוסד.
המבנה הוקם ע"י עיריית רחובות באמצעות ה.ל.ר. החברה העירונית הכלכלית לפיתוח רחובות, והוא כולל 6 אגפים, בהיקף עלות מוערך של כ- 60 מליון ₪. היום נחנכו שלושת האגפים הראשונים שנבנו בעלות של כ- 30 מליון ₪, וכבר בשבוע הבא צפויה להתחיל בניית האגף הרביעי.

רחמים מלול, ראש העיר:
״אנו מציינים היום את יום נפילתו של הנווט רון ארד וביום זה אנו חונכים את
קרית החינוך רון ארד , שבה נשקיע בסופו של דבר 60 מליון שח במבנה חדשני ועזרים טכנולוגיים , היא סמל להשקעה העצומה שלנו בחינוך ברחובות. התשתיות הפיזיות תומכות בלמידה חדשנית וחווייתית שתביא להישגים גבוהים וללמידה משמעותית ומהנה לתלמידות ולתלמידים. ברכתי את התלמידים וצוות המורים בהצלחה ובהשגיים בשנה הקרובה״

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *