בין אש לנשמה: מישר טופז אבן חן קליין ז"ל נספתה באסון הכרמל

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

ביום חמישי 2.12.10 התלקחה שריפת יער בהר הכרמל .בשל חשש כבד לחיי אדם הוחלט על פינוי אסירי כלא "דמון" ולאחריו כלא "הכרמל".אוטובוס הצוערים נע בין מחצבות קדומים לבית אורן, עד שלפתע שינתה הרוח את כיוונה והחלה שולחת לשונות אש שורפות אל עבר האוטובוס, קירות ענק של אש חסמו את ציר התנועה, אחזו בכול וכילו במהירות שיא כל שמץ חיים.בשריפה נספו ארבעים וארבעה גברים ונשים.ביניהם מישר טופז אבן חן קליין ז"ל שלאחר מותה עוטרה בעיטור המופת

טופז ,בת שרה וזאב אבן-חן. נולדה ברחובות בא' בשבט תשמ"ב (25.1.1982). היא גדלה ברחובות והתחנכה בתיכון דה-שליט בעיר. עם סיום לימודיה, התגייסה ושירתה כשוטרת-חיילת במחוז המרכז בתקופה בה שירת אביה במשטרה. לאחר השירות פנתה ללימודים, סיימה תואר ראשון בביולוגיה, ולאחרונה סיימה תואר שני במינהל עסקים, אף הוא בהצטיינות.

טופז אבן-חן קליין היא בתו של ניצב בדימוס זאב אבן-חן. כמי שגדלה בבית של שוטר, ותמיד היתה בסביבת כוחות הביטחון, היה זה אך טבעי שגם את המשך חייה שלה תקשור בכוחות הביטחון. את בעלה, עמית קליין, קצין משטרה במחוז המרכז, הכירה עוד מהילדות, ולפני כמה שנים התחדש הקשר. קליין עצמו הוא בנו של ניצב בדימוס חיים קליין. בחתונתם של השניים במאי 2009, נכחו רבים מצמרת המשטרה..
ולשירות בתי הסוהר התגייסה טופז ב-15.9.2009 לתפקיד קצינת תקשורת יזומה במחלקת דוברות, אותו מילאה עד לצאתה לקורס הקצינים.

ביום חמישי כ"ה בכסלו, א' חנוכה תשע"א (2.12.2010), התלקחה שריפת יער בהר הכרמל הירוק תמיד.
השריפה, המכונה "אסון הכרמל", הגדולה בתולדות המדינה, כילתה יער, חורש ובתי מגורים בשטח נרחב מתוך פארק הכרמל והיישובים סביבו. כשבעה-עשר אלף איש פונו מבתיהם, קרוב לעשרים וחמישה אלף דונם ומיליוני עצים עלו באש. ‏כשליש מבתי קיבוץ בית אורן עלו באש ועשרות נוספים של בתים בכפר האמנים עין הוד ובכפר הנוער ימין אורד. רק בחלוף שלושה ימים שכחה האש.
בשעות שלאחר פרוץ השריפה נשבו רוחות חזקות שליבו את האש, וזו התפשטה במהירות לאזור נחל חיק, שמורת הר אלון, כלא דמון, שמורת הר שוקף וקיבוץ בית אורן. בשל חשש כבד לחיי אדם הוחלט על פינוי אסירי כלא "דמון" ולאחריו כלא "הכרמל". למשימה זו חברו קצינים ושוטרים שעסקו בחסימת צירי תנועה, לוחמי האש של שירות כבאות והצלה, וצוערי ומדריכי קורס קצינים של השב"ס, מחזור א'.
בשעה 15:30 נע אוטובוס הצוערים בין מחצבות קדומים לבית אורן, ואחריו ניידות משטרה. לפתע שינתה הרוח את כיוונה והחלה שולחת לשונות אש שורפות אל עבר האוטובוס, קירות ענק של אש חסמו את ציר התנועה, אחזו בכול וכילו במהירות שיא כל שמץ חיים.
בשריפה נספו ארבעים וארבעה גברים ונשים. שלושים ושבעה מביניהם צוערי קורס קציני שירות בתי הסוהר ומפקדי הקורס, נהג האוטובוס, שלושה כבאים ושלושה קציני משטרה.

טופז הייתה בת עשרים ושמונה בנפלה. היא הובאה למנוחת עולמים בבית עלמין הצבאי ברחובות. הותירה אחריה בעל, הורים, אח ואחות.
לאחר מותה עוטרה בעיטור המופת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *