בית הספר יושבת בעקבות אירוע חמור

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

בית הספר יושבת בעקבות אירוע חמור של הורה כלפי הצוות החינוכי. "נחצו קווים אדומים מצד אחת מאמהות ביה"ס". 

 

סגן המזכ"לית ויו"ר הסתדרות המורים רחובות והמרחב גבי שמעון, ואפרת צוקרמן, ראש מינהל החינוך בעיריית רחובות, החליטו להשבית מחר (שלישי) את הלימודים בבית ספר נועם בנות ברחובות, בעקבות אירוע חמור מצד אחת האמהות כלפי הצוות החינוכי. "בעקבות אירוע חמור של הורה כלפי הצוות החינוכי בבית הספר הוחלט ע"י הסתדרות המורים ועיריית רחובות להשבית את הלימודים בבית הספר מחר יום שלישי 6/6/23. אנו רואים אירוע זה בחומרה רבה וחוזרים ומדגישים שהתקשורת בין ההורים לצוותים החינוכיים צריכה להיות מכבדת ועניינית מתוך כבוד הדדי. לא נאפשר פגיעה בצוותים החינוכיים האמונים על חינוך הילדים בעיר.

גבי שמעון

מיד לאחר האירוע אתמול (ראשון) שלחה הנהלת בית הספר מכתב עדכון להורי הבנות על האירוע החמור: "אנו פונים אליכם בעקבות אירוע חריג וחמור במיוחד, שבו נחצו קווים אדומים מצד אחת מאמהות ביה"ס. אותה אמא התפרצה לכיתה, באמצע שיעור וללא תיאום ותקפה את המורה בכיתה בצעקות, האשמות ועלבונות אישיים. לאחר מכן הגיעה למזכירות ביה"ס וגם שם תקפה את צוות המשרד בצעקות רמות. מדובר בפגיעה בתלמידות, במורה ובצוות המשרד, במקום שבו הן אמורות להיות בטוחות ומוגנות. כמו כן, אירוע כזה מערער את הביטחון של כלל צוות ביה"ס, ואת היחסים והשותפות עמכם ההורים. לאור זאת, אנו פועלים מול מספר גורמים ורשויות רלוונטיות כדי לטפל באופן פרטני מול אותה אמא. בנוסף, נפעל לתמיכה והרגעה של התלמידות שהיו עדות להתפרעות, וכן לחיזוק חוסן צוות ביה"ס".

בהמשך חידדה הנהלת בית הספר את הנהלים: "1 .אין להיכנס לשטח ביה"ס ללא תיאום מראש מול הגורם בביה"ס אותו אתם מבקשים לפגוש. 2 . גם אם תואמה לכם פגישה, או שתיאמתם הגעה למשרד ביה"ס לצורך סידורים שונים – בשום אופן אין לגשת לכיתות ללא תיאום מראש עם המורה המלמדת בכיתה באותו הזמן. 3 .השתדלו ככל האפשר להיות מאורגנים ולדאוג שבתכם מצויידת כראוי, ובאם צריכה לצאת באמצע היום – היא והמורה יודעות על כך. במקרים מיוחדים בהם אתם זקוקים להעביר משהו או להודיע משהו באופן שלא היה צפוי מראש – יש להגיע למזכירות ושם יעזרו לכם. בשום אופן אין לגשת
לכיתה, או להסתובב בביה"ס ללא תיאום! 4 .ליווי הבת לכיתה בבוקר יתאפשר רק עד השעה 07:55 לאחר מכן הפרידה מהבת תהיה בשער ביה"ס. 5 .השיח בין הורים לצוות ביה"ס, ולהפך, יהיה באופן מכובד וללא הרמת קול. גם כשיש אי הסכמה או אפילו מחלוקת קשה – יש לנהל את ההידברות באופן מכובד ותרבותי. לצערנו, אנו נאלצים לחזור ולחדד את הנהלים הנ"ל, בגלל בודדים שפוגעים ברקמה המיוחדת שיש לנו בקהילת נעם בנות. בתקווה ובתפילה שנצליח לשמר יחד את החלקה הקטנה והיפה שלנו לטובת הבנות ולטובת הקהילה כולה".

אפרת צוקרמן
אפרת צוקרמן

תגובת עיריית רחובות: "אנו רואים אירוע זה בחומרה רבה וחוזרים ומדגישים שהתקשורת בין ההורים לצוותים החינוכיים צריכה להיות מכבדת ועניינית ומתוך כבוד הדדי.
מעורבות ההורים חשובה לתקשורת בונה לרווחת הילדים אך לא נאפשר פגיעה בצוותים החינוכיים האמונים על חינוך הילדים בעיר".

הצטרפו לעדכונים👇👇👇

https://chat.whatsapp.com/FEXsZjS1BkMGHdn67sEFXx

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *