בית ספר גשר מרחובות צעדו ובחרו ללמוד על כ"ט בנובמבר

ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

בית ספר גשר מרחובות צעדו ובחרו ללמוד על כ"ט בנובמבר

 

בית ספר גשר מרחובות בחר ללמוד בדרכו הייחודית והחווייתית את יום כ"ט בנובמבר- יום ההכרזה על הקמת מדינת ישראל. במסגרת יום צעידה ארצי 'צועדים ומצדיעים', למדו התלמידים על התקומה של המדינה ושל הפרט, מתוך קושי והתמודדות יום יומית, ומהי העוצמה המתקיימת בבחירה, בכל יום מחדש בחיים .

כחלק מתוכנית ההכנה לגיוס בצה"ל המתקיימת בבית הספר , החליט צוות בית הספר והתלמידים לצאת ליום צעידה, בקטע משביל ישראל, כשהם מצוידים בדגלי ישראל, ולהוקיר כחברה וכפריטים את גבורת פצועי צה"ל ומערכות ישראל שבגופם ובנפשם משלמים מחיר יום יומי לתקומה- צעידה כהוקרה והערכה. לאורך הצעידה פגשו התלמידים פצועים-גיבורים ששיתפו בסיפורם האישי, הפרטי והמרגש.

מנהלת בית הספר, הגב' הילי יהלום, משתפת כי הצעידה המשותפת והמפגשים המרגשים עם הפצועים חיברו ואיחדו בין כל המשתתפים. ערך הערבות ההדדית קיבל משמעות ונוכחות מוחשית עבור התלמידים. האחדות היא זו שמייצרת תקווה לחיים טובים ובטוחים יותר. הקשר עם פצועי צה"ל ופעולות האיבה ועם משפחותיהם הוא זכות וחובה מוסרית גם יחד, ומהווה מקור של עוצמה וגאווה.
בצה"ל מציינים כי מוטלת על כל אחד ואחד מאתנו האחריות להמשיך ולשאת את הלפיד לתקומת ישראל, כשערך הרעות המלווה אותנו בעת שלום ובעתות מלחמה מאיר את דרכנו גם בסיום המלחמה בזמן תהליך השיקום והחזרה לחיים. היום הסתיים בטקס מרגש בבית גוברין בו נכחו משפחות הפצועים.
תודות לשותפים ולמארגני יום הצעידה הארצי.

הצטרפו לעדכונים👇👇👇

https://chat.whatsapp.com/L7EUriSYO6lF5tqbzLBo5i

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן