בלעדי: אייל גולן מדבר על הכדורגל ברחובות ולקראת הדרבי האזורי בליגה א’

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

נשיא הפועל מרמורק הזמר והשחקן אייל גולן התייצב לאימון שערכה הבוקר קבוצתו לקראת המשחק מול שמשון כפר קאסם. וזאת כחלק מהערכות לקראת שיתופו במשחק הדרבי האזורי לקבוצות ליגה א’ בו תארח שעריים את האדומים באצטדיון נס ציונה(לא סופי).

כבר בתחילת העונה חידש אייל גולן את כרטיס השחקן שלו ונרשם בהתאחדות לכדורגל כחלק מהסגל המלא של הפועל מרמורק לקראת עונה המשחקים הקרובה וזאת מתוך מחשבה שהזמר הלאומי שעשה דבר אחד או שתיים בכדורגל הישראלי ייטול חלק במשחק חסר חשיבות וזאת מתוך הרצון להחזיר לו על תרומתו הגדולה למען המועדון.

גולן, שהיה שחקן פעיל בתחילת דרכו הספורטיבית לפני שנהפך לזמר מס’ 1 בישראל שיחק כחלוץ בימי הזוהרים של מרמורק בתחילת שנות ה-90 ואף רבים מהסגל הנוכחי של מרמורק לא נולדו כאשר הוא חורר רשתות במדי השכונה הקטנה מרחובות בטרן נאלץ לבחור בשירה על פני קרירה ככדורגלן חובבני.

בעוד כשבוע יפגשו מרמורק ושעריים לדרבי אזורי לקבוצות ליגה א’  וזו תהיה הזדמנות עבור גולן לקחת כמה דקות בהתמודדות המסקרנת, אולי אפילו בפעם האחרונה שלו כשחקן פעיל וזאת לאחר היעדרות של כ-3 עונות בשעה שנטל חלק במשחק העלייה של מרמורק לליגה הלאומית.

כאמור, הבוקר(שני) קיימה הקבוצה את האימון במגרש הסינטטי בוייסגל וזאת במטרה להיערך לקראת המפגש בשישי הקרוב מול שמשון כפר קאסם במסגרת הליגה . כאשר מי שמשך את תשומת הלב היה גולן שנטל חלק פעיל באימון וזאת אחרי שסיים להתראיין לכל עבר. בניגוד למה שניתן לחשוב הכוכב לא עשה לעצמו הנחות והיה הראשון להתייצב לאימון ולא סתם הוא הקדים בשעה לשעת השין. המנהל המקצועי ניסן יחזקאל עוד הרים טלפון לבדוק האם גולן עוד התעורר וזוכר שיש לו אימון בוקר,אך האחרון הרגיע את חברו הטוב וסיפר לו כי כבר בשעה שש בבוקר הוא התייצב בנתב”ג יחד עם ארוסתו דניאל גרינברג ואין לו שם כוונה לאחר. ואכן המרצדס השחורה הייתה הראשונה להיכנס למתחם החנייה הסמוך,

נשיא הקבוצה התקבל בחמימות ע”י הצוות המקצועי והם אף החליפו הערות מקצועיות כיצד בכוונתם להחזיר אותו לכושר משחק,בזמן שגולן נועל את נעלי הכדורגל החדשים אותם רכש ,כיאה לכוכבים במעמדם של ליאו מסי ורק שהיה לבוש בסט המלא הוא הסכים לדבר לפני שירד לכר הדשא. אני מאוד מתרגש,כמעט כמו עלייה לבמה בקיסריה”

כמה שנים לא נגעת בכדור?

“כמעט 3 שנים”

ואיך זה באמת לחזור לדשא,במשחק כל כך חשוב?

“קודם כל דרבי,זה דרבי. ובכלל לחזור לשחק אפילו לעשר דקות ,זה מרגש וזה כיף. אני הולך ללא מעט משחקים ואני מביט מהצד ואני אומר ככה לעצמי ‘את זה יכולתי לעשות’ או ‘את זה הייתי עושה אחרת’ .למרות שבנינו בגילי קשה לעשות דברים שפעם הייתי עושה בקלות. הריגוש לחזור ולהיות על הדשא ועוד בדרבי ,הוא גדול מאוד”.\

שיחקת בשתי הקבוצות ,מה דעתך על נושא האיחוד שעולה כל פעם מחדש?

“אני בעד איחוד”

כעת שבונים אצטדיון זה נותן תחושה שיש שינוי בתפיסה בקרב ראשי העיר?

“קודם כל כל הכבוד לראש העיר שהחליט לעשות מעשה ולבנות אצטדיון ועם האצטדיון הזה צריך שתהיה קבוצה אחת בעיר שתהיה ראויה לעלות לליגת העל ולייצג את העיר שיש לה כ-150 אלף תושבים שאין לה שום ייצוג בליגת העל ולדעתי זה פספוס ונס ציונה שיש לה שליש מזה כ-50 אלף תושבים נמצאת בליגת העל . יש הרבה אוהדים ברחובות והכדורגל בעיר צריך להגיע למקום שהוא ראוי לו ”

האם העובדה שהאצטדיון עדיין לא מוכן והיה רק בעוד כשנתיים ישפיע על ההחלטה שלכם להעפיל לליגה הלאומית?

“זה לא קשור. לעלות ליגה זה כייף ולהפך אם רק נעלה העונה זה רק יידחף את האנשים בעיר ובעירייה לנסות ולסיים את הבנייה בכמה שיותר מהר. ואולי העלייה של מרמורק תגרום לאנשי שעריים להגיע למשא ומתן בנוגע לאיחוד בין שתי הקבוצות .למרות שהאוהדים בשתי המחנות לא אוהבים את זה ,אבל להיות קבוצה בליגת העל קבוצה שהיא שונתית זה מאוד קשה ,שלא לדבר על תקציבים אחרים . אני חושב שבלי עזרה של עירייה וגורם חיצוני אין זכות קיום לקבוצה בליגת העל”.

כנשיא הפועל מרמורק אנחנו נראה אותך במערכת עוד שנים רבות,לאחר שאשתקד לקחת רגלים אחורה?

“לקחתי אחורה היות ונשארתי לבד במערכה ולהישאר לבד במקום כזה ,זה לא קל. כל מי שהיה סביבי עזב . זה משהו שהוא לא הגיוני אבל קורה במרמורק,על אף שהקבוצה נשרה לליגה א’ הקהל בא מגיע בהמוני .וכאשר עלינו לליגה הלאומית פתאום לא היה קהל במשחקים”.

אפשר לייחס את זה שהקבוצה שיחקה מחוץ לעיר?

“אולי, בגלל זה אני חוזר ואומר שיהיה פה כדורגל בעיר .ולכן צריך אצטדיון והן שהעירייה תתמוך ,אז השמים הם הגבול מבחינת הכדורגל ברחובות”..

יכול להיות שמשחק הדרבי יהיה המשחק האחרון שלך כשחקן פעיל?

“אני גם לא קורא לזה משחק,אם המאמן ייתן לי לשחק רבע שעה,אני אודה לו על כך. זה יותר בשביל עניין היוקרה שמדובר בדרבי .זה משחק שלא קובע לשתי הקבוצות ומדובר במפעל נחמד שעשו בהתאחדות לכדורגל. מה שמעניין את מרמורק השנה,זה לעלות ליגה.חוץ מזה שום דבר לא מעניין. אם היה מדובר במשחק רשמי המאמן היה מרביך לי ולא נותן לי לשחק”.

האם יש סיכוי שבעתיד אתה ובנך ליאם תשתפו יחד פעולה כשחקני כדורגל?

“ליאם לא נראה לי שימשיך לשחק כדורגל ,אבל זו החלטה. סך הכל מדובר בילד בן 16 ואני בגילו בכלל עזבתי והלכתי לאילת בכלל,למרות שהייתי שחקן די טוב. אולי בעוד כמה חודשים הראש שלו ישתנה ואי אפשר לדעת מה יהיה”.

אסי דומב מאמן הפועל מרמורק התייחס לשחקן “הרכש החדש” : קודם כל אנחנו מאוד מתרגשים שאייל בא ומכבד אותנו בנוכחותו בתור מאמן אני היום הולך לקרוע לו את הצורה ואשרוש ממנו יותר ממה שהוא רגיל,אבל גולן הוא מרמורקי אמיתי וזה בלב ובנשמה שלו ורוצים לכבד אותו לתת לו להיות חלק מאיתנו אם הוא במגרש או ביציע ואנחנו שמחים שהוא פה”.

לנושא המשחק, בשעריים מעוניינים לקיים את המשחק מחוץ לרחובות ולשם כך נערכה פגישה עם מחזיק תיק הספורט בעירייה, רועי שרעבי שהבטיח לעזור בהעברת המשחק לנס ציונה וזאת בתמורה שהעירייה תממן את עלות קיום המפגש באצטדיון העירוני בנס ציונה   המוקדמות,כאשר שעריים הבטיחו באותה שיחה לערוך הפנינג לפני המשחק שייערך בשעות הערב, כאשר קבוצות הוותיקים של שעריים ומרמורק יתמודדו ביניהם לפני ההתמודדות. במידה והדבר לא יצא אל הפועל המשחק יתקיים באצטדיון ע”ש מדהלה ביום שלישי הבא בשעה 14:15

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן