בלעדי: אריה דרעי לרחמים מלול "תראו, 80 אחוז…צריך לבטל את הבחירות לראשות העיר רחובות…וזו עיר שיש בה כל כך הרבה לא שומרי מצוות…"

רחובות ניוז

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

 

רחובות ניוז

בלעדי: שר הפנים אריה דרעי פנה לראש העיר רחמים מלול בטקס חנוכת מבנה בית ספר לבנות אור לציון " אין בכל ישראל ראש עיר כל כך מוכשר וטוב, בן תורה ותלמיד חכם…צריך לבטל את הבחירות, מי יתמודד מולו".

אמש (רביעי) נערך טקס חנוכת מבנה בית ספר "אור לציון" השתתפו שר הפנים אריה דרעי, הרב הראשי יצחק יוסף, ראש העיר רחמים מלול וסגנו זוהר בלום ורבנים חשובים נוספים, עוד השתתפו ראש המועמה הדתית אלדד גדסי וחברי המועצה אבנר אקוע, שי קזיוף ושלמה מונטג. בית הספר מכיל כיתות א' עד י' ובהמשך תמצא העירייה פיתרון להמשך צמיחתו במקום נוסף לטובת בנות התיכון.

מלול שהגיע במיוחד מפרויקט רפואה על הבר אמר בטקס " אני זוכר את בית הספר אור לציון בתחילתו, עוד שהיה בחיתוליו מה שנקרא והיו קשיים, היו בעיות. תמיד חיפשנו דרכים איך לקדם ואיך לשדרג את בית הספר שפעם סבל ממיעוט תלמידים והנה המהפך נעשה? ב"ה בזכות הרבנים, שליחי הציבור האמיתיים, צוות ההוראה והחינוך בזכות מנהלת מצויינת, בית הספר הזה היום מאוד מבוקש ותלמידות רבות מדבקות על שעריו כדי להתקבל לתוכו. באמת יישר כוח גדול על הצעד שנעשה לפתוח את התיכון, אני ביקרתי שם וראיתי תלמידות טובות ומצויינות ובעז"ה התיכון הזה ימשיך לגדול ולהתפתח ושלא נזדקק לרעות בשדות אחרים שלא תמיד מקבלים אותנו באהבה וברצון וזה כרוך בהרבה קשיים והרבה לחצים".

בסיום דבריו ברך מלול את צוות המורות ותלמידות בית הספר " יהי רצון בעז"ה שהנהלת בית הספר המורות, היקרות והמסורות שנמצאות פה יעשונה הכל על מנת להגדיל גם כמותית וגם איכותית את מספר התלמידות פה ואל תדאגו למקום, שתצטרכו מקום, בעזרת האנשים הנפלאים היושבים פה, הנציגים שלנו, אבנר אקוע, שי קזיוף, שלמה מונטג, מכאל כהן מנהל המחלקה לחינוך החרדי ואף פעם לא היתה מחלקה כזאת בעירייה אבל ב"ה הקמנו אותה ויש לה ביקוש גדול אז בעזרת כל הנציגים האלה ובעזרת והרבנים נמשיך להרחיב אהלה של תורה ונמשיך לדלות מים חיים וזכים לאותה באר שחפרוה שרים".

בחנוכת בית ספר "אור לציון" השתתף כאמור שר הפנים אריה דרעי שהרבה להתחנף למלול. דרעי בפתח דבריו " אין בכל ישראל ראש עיר כל כך מוכשר וכל כך טוב כמוהו, בן תורה ותלמיד חכם ותראו, 75 או 80 אחוז, צריך לבטל את הבחירות לראשות העיר ברחובות, אף אחד לא מתמודד מולו, מי יתמודד מול ראש עיר כל כך מצליח. זו עיר שיש בה הרבה לא שומרי תורה ומצוות, עיר מאוד יוקרתית עם מכון ויצמן ועם כל ההתפחות שיש כן. איש נקי, ישר כפיים, חרוץ, אחראי, אני אומר לך ראש העיר, ב"ה יש כאן בית ספר לבנות יוצא מן הכלל ובית ספר לבנים, תלמוד תורה יוצא מן הכלל אבל מה שחסר לי ומאוד חסר לי, זה בתי ספר לקירוב".

דרעי הסביר בדרשתו על נושא הקירוב "זו היתה משימת חייו של מרן רבנו עובדיה יוסף זצ"ל, זה מה שהוא רצה, לקרב עוד ועוד ילדים, המשימה שלנו היא לא רק לדאוג לילדים שלנו שומרי התורה ושל החרדים, בעיקר המשימה שלנו לדאוג לכך שילדים שהם רחוקים לקרב אותם ולאט לאט עם מדעים ועם אנגלית ועם יהדות, עם כל מה שצריך להפוך את הבית".

בהמשך הבטיח דרעי למלול שיסייע בהקמת מבנים נוספים.

דרעי " ראש העיר ואני נדאג למבנים ולכל מה שצריך והרב חיים ביטון ידאג לכם לתקנים וזה בעז"ה ברוך אומר ועושה. יסר כאן מאוד הדבר הזה ועיר כמו רחובות, עם ראש עיר כזה, חברי עירייה כמו שיש כאן, עם רבנים כמו שיש כאן אין שום סיבה בעולם שלא יקומו עוד שכונות, רחובות ב"ה מתפתחת איפה שאתה הולך עוד בנין וכל בנין זו שכונה, כולם שם זוגות צעירים, משפחות, צריך לפתוח להם גני ילדים ולאט לאט לקרב ולקרב וכך עשינו לפני שלושים שנה וזה מה שצריך לעשות עכשיו. אז למנהלת ולכל צוות המורות יישר כוח לכן על כל העבודה שאתן עושות, מזל טוב ליום חגכן ולמשכנכן החדש, לרחמים ידידי ואהובי יישר כוח גדול, הרבנים אקוע וגדסי ושתמשיכו להגדיל תורה ולהאדיאה אמן ואמן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *