בלעדי: בעקבות אירוע הדקירות נזכר איציק מואטי: “אני נזכר ברגעים האחרונים של בני אורגיל ז”ל שנרצח באכזריות”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

בלעדי: בעקבות אירוע הדקירות בפארק היובל-שרונה שהתרחשו במוצ”ש השבוע משתף איציק מואטי: “אני נזכר ברגעים האחרונים של בני אורגיל ז”ל שנרצח באכזריות”.

 

בעקבות אירוע הדקירות שאירע במוצאי שבת, נזכר תושב רחובות, סא”ל במיל’ איציק מואטי, בטרגדיה שהוא ובני משפחתו עברו לפני כמעט 9 שנים, אז כזכור נרצח בנם יפה התואר, אורגיל מואטי ז”ל בהיותו בן 17 בלבד.

אורגיל מואטי ז”ל

“מוצ”ש בעבורי זה יום זיכרון” אמר איציק מואטי והוסיף:” במוצ”ש אני נזכר ברגעים האחרונים של בני אורגיל ז”ל שנרצח באכזריות רבה על ידי שלושה בני בליעל, שליחי השטן שדלקו אחריו בסכינים”.

זירת הדקירות במוצאי שבת צילום: רחובות ניוז

מה הרגשת ששמעת על אירוע הדקירות בדיוק באותו פארק בו נרצח בנך היקר לכם מכל?

“מוצ”ש האחרון בהחלט החזיר אותי שמונה שנים אחורה! כאשר אני מקבל הודעת חדשות בוואצאפ מהעיתון המקומי על קטטה אלימה עם פצועים שצעירים שותפים בה עם סכינים. לצערי הרב אנו כחברה לא לומדים לקח, במקרה הנ”ל זה נגמר בדקירות סכין ובפציעה של צעירים. במקרים רבים מאוד, זה נגמר במוות בדיוק כפי שקרה לאורגיל ז”ל שמצא את מותו ועוד רבים כמוהו, שנרצחו על לא עוול בכפם”.

כוחות ההצלה והמשטרה באירוע הדקירות במוצאי שבת צילום רחובות ניוז

מואטי משליך את האחריות על המדינה, על מערכת המשפט ועל העיר.

“במדינה שלנו ובעיר רחובות בפרט יש הזנחה פושעת בכל הקשור לאלימות סמים ואלכוהול. הפעילות בנושא היא זניחה לחלוטין ובהחלט זה בא לידי ביטוי בשטח כמו האירוע האלים במוצ”ש האחרון בפארק. מערכת המשפט לוקה בחסר בכל הקשור לטיפול ולמניעה באלימות סמים ואלכוהול ולא מפעילה יד קשה והחמרה בענישה לכל אוחזי הסכינים!! מנהלי בתי הספר התיכון מעדיפים להעביר תקציבים לפעיליות של כיף, הצגות טיולים וכו’…”.

איציק מואטי מרצה בנושא אלימות

למה אתה חושב שבמערכת החינוך הטיפול בנושא לקוי?

“כשמציעים להם סדנא רצינית של מניעת אלימות סמים ואלכוהול הם ישר דוחים בטענה של אין תקציב! הפעילות בנושא ההסברה בבתי הספר לוקה בחסר ולא מקבל תעדוף! חבל לי מאוד כמי שאיבד את היקר מכול כשאני מסתכל על הנתונים ועל כמות האירועים הקשים והאלימים ומסתיימים מחוסר עניין לציבור ובתגובה קלה והתעלמות מוחלטת מהבעיה זה מעציב אותי מאוד, כי אני יודע שמעגל השכול השקוף יתרחב יותר ויותר וחבל חבל, אין לתאר תחושה שאתה מגיע ומדבר למצבה ושואל שאלות למה? איך? מה יכולנו לעשות למנוע את הרצח הבא!!! אני מקווה שיתעשתו ויתעוררו במדינה ובעיר רחובות!!”.

תזכורת לרצח אורגיל מואטי ז”ל שזעזע מדינה שלמה:

בתאריך. 6.5.2012 מוצ”ש, התקשרו שלושת הנערים אל אורגיל עימו הסתכסכו יום קודם לכן בגין חוב כספי. הם הגיעו לאזור ביתו של אורגיל ואיתרו אותו ב’פארק היובל- שרונה’ הנמצא בסמוך.

קמפיין המאבק המשפטי לזכר אורגיל מואטי
מכתב האישום עולה, כי אחד הנערים שלף סכין יפנית שבה הצטייד עוד קודם לכן וחתך את אורגיל בראשו. אורגיל החל להימלט מהזירה ושלושת הנאשמים רדפו אחריו. המרדף התנהל עד לסמטה סמוכה, שם התחנן  בפניהם אורגיל ואמר: “קחו את מה שיש לי בכיס, קחו את הכסף, רק אל תגעו בי”. בשעה 02:00 לפנות בוקר, אור ליום ראשון,  הגיעה קריאה אל משטרת רחובות לפיה מספר נערים רודפים אחר נער באחת הגינות הציבוריות בעיר. מהקריאה ניתן היה ללמוד כי לפחות שלושה נערים רודפים אחר הנער. כוחות משטרה ומד”א שהגיעו לזירת האירוע מצאו את אורגיל שכוב על הרצפה שהוא דקור בפלג גופו העליון. כוחות ההצלה ניסו לבצע בו פעולות החייאה בשטח במהלכן פונה אל ביה”ח קפלן במצב אנוש שם מת מפצעיו.

בחודש מרץ 2016 החמיר בית משפט העליון את עונשו של אחד משני הצעירים שהורשעו בהריגת אורגיל מואטי. בדיון שהגישו המדינה והנאשם קבעו השופטים כי ד’ ירצה 12 שנות מאסר במקום 11 כפי שנקבע במחוזי. ביולי האחרון קבע בית המשפט כי ו’, הנאשם המרכזי בפרשה, ירצה 17 שנות מאסר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן