בלעדי! הוארך מעצרו של צעיר שנתפס עם אקדח בביתו ובמשטרה מייחסים לו ניסיון רצח

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
האקדח שנתפס הבוקר

בלעדי! הגזרה חמה! הוארך מעצרו של הצעיר שבביתו נתפס אקדח ובמשטרה מייחסים לו כוונה לרצח וירי בשטח מגורים בגזרת העיר רחובות.

לפני זמן קצר (ראשון) האריכה שופטת בית משפט השלום בפתח תקוה רחל קרלינסקי את מעצרו של ליאור סימנה בן 26 מיבנה עד יום חמישי הבא. במשטרה מייחסים לסימנה ירי בשטח מגורים במסגרת המלחמה בין ארגוני הפשיעה בעיר רחובות שזלגו מדרום הארץ ולאחרונה הסלים את המציאות.

עורכת הדין מאי ג’רבי ממשרד עו”ד נס בן נתן שמייצגת את סימנה אמרה בדיון ” אני מבינה שהיחידה החוקרת הגיעה לבית של אדם ללא צו חיפוש, וכנראה גם ללא הסכמה, מצאה אצלו נשק. הבחור נחקר ומסר גרסה הגיונית. אמר שמצא והתכוון להחזיר את זה. הבחור שומר שבת, אמר שגם העירו אותו, ופתאום אנחנו פה ורואים אישום של ניסיון רצח. מכוח מה? מאינדיקציה למה? כי נמצא אצלו אקדח בבית? לא סביר בכלל. לא מבינה איך התחילו מבקשה של חמישה ימים ובפתח הדיון מבקשים עשרה ימים? זה ניפוח מיותר, זו עבירה שאין לה ביסוס, ניסיון רצח זה כדי לקבל את מלוא הימים, זה מיותר. אני ערה לכך שנמצא אקדח, לא חושבת שצריך כמות כזו של ימים. רק בשביל לבדוק את הגרסה שמסר, ניתן לתת להם מספר שעות”.

למרות הטיעונים והבקשות הורתה השופטת קרלינסקי על הארכת מעצרו ונימקה ” המשטרה מייחסת לחשוד עבירות של ניסיון לגרום למות אדם וירי בנשק חם שלא כדין באזור מגורים. לאחר עיון בתיק החקירה, מצאתי חשד ראשוני ביותר למעורבות החשוד בביצוע העבירות המיוחסות לו. החקירה אמנם בראשיתה ואנו נמצאים ערב חג. ב”כ החשוד מבקשת להורות למשטרה לקצר את החקירה לטווח של שעות, ובוודאי לדחות את הבקשה שתוקנה, להארכת מעצר לעשרה ימים. כשאני נותנת דעתי לתיק החקירה, לביצוע צו חיפוש כפי שבוצע, בתיק החקירה המסומן בכתב ידי, נראה שיש לבחור בדרך הקצרה ביותר של הארכת המעצר. עם זאת, כשאני נותנת דעתי לפעולות החקירה המנויות נראה שלא ניתן לבצען בטווח של שעות או כשהחשוד משוחרר, ועל כן אני מורה על הארכת המעצר”.

אין זו ההסתבכות הראשונה של סימנה, במאי 2017 נתפס ליאור סימנה עם חשוד נוסף (ישראל איאסו) ביבנה לאחר שברחו ועל פי החשד השליכו נשק, לאחר סריקת השוטרים אותר כלי הנשק והשניים הכחישו כל קשר לכלי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן