בלעדי: המשטרה חוקרת מי יורה בחתולי רחוב באמצעות רובה אוויר?

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

בלעדי: בעקבות מציאת קליעי עופרת בגוף של חתול רחוב (בתמונות) הוגשה תלונה במשטרה שחוקרת מי יורה בחתולי רחוב באמצעות רובה אוויר?

(בתמונות צילומי הרנטגן)

המחלקה הוטרינרית של עיריית רחובות נתקלו בתופעה חמורה וקשה של פציעת חתולת רחוב באמצעות קליעי עופרת שנורו מרובה אוויר. הוטרינר העירוני ניסה לטפל בחתולה החבולה אך לאור מצבה הוא נאלץ לבצע המתת חסד.

 

הוטרינר העירוני ד”ר אבי צרפתי סיפר על המקרה המזעזע “ביום ראשון בסביבות השעה 18:00 קיבלנו פניה על חתולה פצועה בשכונת רחובות המדע. הגענו למקום ומצאנו בתוך פיר אשפה חתולה שנמצאת במצב של פרכוסים נוירולוגיים. לקחנו אותה וביצענו קודם כל בדיקה רגילה, לאחר שבבדיקה לא מצאנו כלום למעט התופעה הנוירולוגית של הפרכוסים החלטנו לבצע צילום רנטגן, להפתעתנו מצאנו שני קליעים של רובה אוויר בגופה. קליע אחד היה בברך שמאל וקליע שני בתוך עמוד השדרה באזור בית החזה. לאור העובדה שקליעי העופרת היו בגופה הבנו שזה כנראה מה שגרם לפרכוסים, חשוב לי לומר שהרעלת עופרת גורמת לפגיעה בכבד ולבעיות נוירולוגיות. לדאבוננו היא לא היתה שורדת, שהבנו שאין ברירה, נאצלנו להרדים אותה מאחר וההרעלה מהסוג הזה קשה לטיפול ולהחלמה, על מנת להקל על סבלה ביצענו המתת חסד. הסיפור הזה מעלה תופעה חמורה מאוד שמישהו יורה על בעלי החיים. כדי לבדוק את הדברים לעומקם, שוחחתי עם אותה תושבת שדיווחה לנו והיא סיפרה לאחרונה היא שומעת באמת קולות נפץ קלים וזה כנראה הוביל אותנו לעובדה שמדובר בתופעה מתמשכת. מדובר על תופעה חמורה ביותר של פגיעה ופציעה בבעלי חיים ומבחינת חוק העונשין זו עבירה שהעונש על מבצעיה הוא עד שלוש שנות מעצר בפועל”.

התקלתם בתופעות נוספות מהסוג הזה?

“נתקלנו בעבר במקרה דומה שמישהו לא רצה שחתולים יעברו אצלו בחצר והוא ביצע עליהם ירי מרובה אוויר, הסיפור איתו הסתיים בתלונה במשטרה כמו במקרה הזה שהגשנו תלונה בתקווה שאולי יאותרו פורעי החוק”.

ד”ר אבי צרפתי קרדיט צילום יחצ

לסיכום אמר ד”ר צרפתי.

“אני קורא לתושבים, להורים, לפקוח עיניים על כלים שהילדים מחזיקים ברשותם, לעיתים זה יכול להיות רובה או אקדח אוויר. בכל מקרה מהסוג הזה יש ליצור קשר עם המוקד העירוני שעובד 24/7 ולדווח לנו על המקרים החמורים האלה והם יטופלו במלוא החומרה”.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן