בלעדי: עדות הרופא במיון קפלן "התינוק הגיע אלינו במצב קשה וביצענו לו החייאה".

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

בלעדי: עדות הרופא במיון קפלן "התינוק הגיע אלינו במצב קשה ובוצעה בו לו החייאה". מעצרם של מנהל הגן והמטפלת הוארך עד יום ראשון.

 

בית המשפט האריך את מעצרם של מנהל גן הילדים יעקב קוטובסקי ומטפלת הגן ילנה קוטובסקי עד יום ראשון. הדיון כאמור התקיים אצל השופטת זהר דיבון סגל בבית משפט השלום בראשון לציון באמצעות הזום. במהלך הדיון טענו סנגוריהם של החשודים עו"ד מטעם הסנגוריה אלי מסטרמן ודמיטרי ברנשטיין כי לא צריכה להיות בעיה לשחררם אפילו בהפרדה מאחר ואין כאן טענה למסוכנות לכאורה.

 

מהדיון עלה כי אתמול (שלישי) נערך עימות בין מטפלת נוספת בגן בשם לרה לבין ילנה העצורה, במהלך חקירתה של המטפלת צוין שהיא הציעה להזמין אמבולנס אך יעקב וילנה סרבו.

מיון ילדים בית חולים קפלן צילום רחובות ניוז

שנשאלו נציגי המשטרה, רס"ב דמיטרי שנקר וקצין נוסף על מצבו של הילד היום הם לא ידעו כל כך להשיב לשאלה. השופטת זהר דיבון סגל תקפה את ההתנהלות ואמרה " אתם צריכים להיות בקשר יומיומי עם המשפחה, תראו לי משהו שדיברו איתם (עם הורי הילד) אתמול, היום, מתי פעם אחרונה דיברתם עם המשפחה של הילד?ככה לא מנהלים אצלי דיונים בבית משפט, שכל שאלה לוקח 10 דקות לקבל תשובה, זה תיק עם רגישות יתר!".

עו"ד דמיטרי ברנשטיין

עו"ד דמיטרי ברנשטיין המייצג אל ילנה " אני מזכיר לבית המשפט, היא עובדת בלי זכויות, היא נמצאת זמן לא רב, שהילד עזב את הגן הוא היה בהכרה חלקית, במצב הרבה יותר טוב מאשר שהגיע לבית החולים. אנחנו כמעט שבוע מאז מעצרם, פעמיים נחקרה החשודה ושלוש פעמים החשוד. ביתה נמצאת פה ומוכנה לחתום. היא הגישה מסמכים למשרד הפנים לשהות בארץ, היא לא תעזוב את הארץ בלי אמה, התוצאה הסופית לא צריכה להשליך על המהלך. התיק הזה לא צריך להיות תיק מעצר, חברי לא הצליח לענות על מה המסוכנות, הם הרי בטח לא ישובו להיות אחראיים על ילדים".

השופטת זהר דיבון סגל צילום רחובות+ראשון ניוז

השופטת זהר דיבון סגל סיכמה "בפני בקשה שלישית למשך 7 ימים נוספים, החשודים נעצרו ב- ,11,2020 ,25 בגין הזנחת קטין, במסגרת הארכת המעצר מ-29 לנובמבר, בהמשך הבאתו לגן וניסיון לעורר את הילד מבלי לסייע לו בטיפול רפואי ומבלי לדווח להוריו אודות מצבו. שהגיעו להוריו הוא הי במצב קשה עד שהחל לפרכס והובהל לבית החולים. חומר החקירה שנאסף במהלך תקופת מעצרם של החשודים מבסס תשתית ראייתי העולה מחשד סביר. התשתית ראייתית מתייחסת לשני החשודים. החשודה מודעת על פי החשד לכך שהתינוק נשכח ברכב, לאחר מכן השניים מונעים טיפול רפואי, על אף מצבו הקשה של התינוק הוא נלקח חזרה להוריו. מתיק החקירה עולה כי החשד כי בעקבות כך שמנעו השניים טיפול רפואי בסמוך למציאת התינוק ברכב, היתה החמרה במצבו הרפואי והובהל אל בית החולים במצב קשה ונזקק להחייאה במיון. במהלך החקירה התקבלו מעת לעת נספחי האשמות, יחד עם זאת קיימות פעולות חקירה שנדרשות לשם השלמת החקירה. חלק מפעולות החקירה אורכות זמן. לאור האמור מעצרם הוארך עד יום ראשון עד אז תעשה היחידה החוקרת כל מאמץ לסיים את החקירה".

הגן ברחוב האחים טרבס צילום רחובות ניוז

 

 

מבית החולים קפלן נמסר הערב (ד'): "הפעוט הועבר ביום ראשון מטיפול נמרץ ילדים למחלקת הילדים בבית החולים כשהוא במצב בינוני ויציב. כרגע מצבו קל, אך הוא יזדקק לשיקום בהמשך".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *