במלאות 20 שנה לנפילתו: טורניר כדורסל לזכרו של עמר אל-קבץ ז”ל

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
עמר אל-קבץ ז”ל

במוצ”ש הקרוב (23/3), בשעה 19:00 באולם קציר,  ייערך טורניר כדורסל לזכרו של עמר אל-קבץ ז”ל במעמד ראש העיר רחובות  רחמים מלול.בהשתתפות קבוצת הוותיקים של הפועל תל אביב שמעון אמסלם, עמוס פרישמן, מאיר טפירו, גלעד שמחוני ועוד רבים אחרים

עמר היה ספורטאי בנשמתו. הוא השתתף בחוגי ספורט רבים: כדורגל, כדוריד, טניס, במכבי רחובות שיחק כדורסל עד גיל 16 ושחה בסקצייה של בריכת וויסגל ברחובות. אהבה מיוחדת היתה לו לים, לשם הוא הרבה להגיע עם חברים, להפריח עפיפונים ולגלוש עם גלשן גלים. לצד פעילויות הספורט הוא היה גם פעיל בתנועת נוער בינלאומית ב- c.i.s.v בהיותו בן 11 יצא עם משלחת ייצוגית, למחנה קיץ בנורבגיה. בכיתה ד הצטרף לתנועת הצופים. מחניך בתנועה הפך למדריך ובכתה יב’ הוא ריכז את השבט. במסגרת תנועת הצופים הוא יצא לפני גיוסו לשנת-שרות באור-יהודה. עם עוד חמישה חברים, הם פעלו בשיקום שבט הצופים המקומי, והתנדבו לסייע במסגרות חינוכיות רבות ומגוונות בקהילה. בנובמבר 1996 הוא התגייס לסיירת גולני. אחרי 11 חודשי שרות הוא נאלץ לעזוב את היחידה בגלל שנפגע ברגליו. הוא נותח באחת מתוך שתי רגליו הפגועות. חצי שנה הוא ישב בבית לצורכי החלמה ושיקום. בעקבות הניתוח הפרופיל הצבאי שלו ירד ל – 24 הוא לא היה מוכן להמשיך את שירותו הצבאי ביחידה עורפית, כפי שהוצע לו. לאחר מאבק ממושך ועיקש הוא הצליח להעלות את הפרופיל ל -97. (כשרגלו השניה עדיין פגועה). במהלך שיקומו הוא שם לו למטרה להצטרף לתת-אלוף ארז גרשטיין שקיבל באותם ימים את הפיקוד על יחידת היק”ל (יחידת קישור ללבנון) מפקד מוערך ונערץ מאד. לאחר ראיון אצל ארז הוא שובץ ליחידה כקשרו האישי. במהלך שירותו ביחידה עמר נהרג יחד עם מפקדו. עמר היה בן 22 היה בנופלו. השאיר אחריו הורים חיה ואבי, אחות –שירה ואח – רועי.

מועדון הכדורסל מכבי רחובות יערוך טורניר לזכרו, במלאות 20 שנה לנפילתו, בפעילות מבצעית בדרום לבנון.בהשתתפות קבוצת הוותיקים של הפועל תל אביב(שמעון אמסלם, עמוס פרישמן, מאיר טפירו, גלעד שמחוני ועוד רבים אחרים) וקבוצות הכדורסל של מכבי רחובות בעבר ובהווה.
כולם מוזמנים!!!

 

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן