בעקבות גילוי מקרה נוסף של מורה שחלתה בקורונה בבי"ס נבון-מלול בפניה לראש המל"ל ,שרי החינוך והבריאות

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
רחמים מלול,אורחים נוספים הגיעו

ראש העיר רחובות רחמים מלול בפניה לראש המל"ל ושרי החינוך והבריאות: דורש לערוך בדיקות סקר מדגמיות במערכת החינוך: סכנת התפרצות מרחפת מעל ראשי התלמידים והצוותים

בעקבות גילוי מקרה נוסף של מורה שחלתה בקורונה בבי"ס נבון : " ברור מהמקרה הנ"ל כי שימוש באלכוג'ל ומסיכות לא מנעו את ההידבקות בנגיף. חייבים לנקוט בצעדים מניעתיים נוספים על מנת שלא נחווה גל שני, דווקא במערכת החינוך.
לכן, אני מבקש ודורש: יש להורות על ביצוע בדיקות סקר מדגמיות במוסדות החינוך בארץ, עם השיבה לפעילות מלאה. רק כך נגלה את הנשאים ללא תסמינים, ורק כך נמנע גל שני של התפרצות המגיפה בישראל. "

ראש העיר, רחמים מלול פנה הבוקר במכתב בהול לראש המל"ל, מאיר בן שבת, שר החינוך החדש ושר הבריאות החדש:
​​​​​​
"בעת הזו, אחריות כבדה רובצת על כתפיכם, שכן ההתמודדות עם נגיף הקורונה עדיין בעיצומה.

למרות ההקלות במשק והחזרה האיטית לשגרה, בידיכם ובידינו מופקדים חייהם של מיליוני תושבים ומאות אלפי תלמידים ברחבי הארץ.

בימים אלה, התגלה, כי שתי מורות בבית ספר "נבון" ברחובות, הן נשאיות של נגיף הקורונה.
3 כיתות נכנסו לבידוד, צוות המורים והעובדים נכנס לבידוד ובית הספר נסגר עד לסיום הבידוד.

מאז הגילוי, אני וממלא מקומי מחזיק תיק החינוך, זוהר בלום והצוות, עוסקים בניהול האירוע, תוך עמידה בקשר רציף עם כלל הגורמים הרלוונטיים. לבקשתנו, נערכות בדיקות (חלקן על חשבון העירייה) לכלל אנשי הצוות החינוכי ולתלמידים שנכנסו לבידוד.

זהו רק בית ספר אחד בארץ, מקרה אחד, אבל יש ללמוד ממנו לגבי כל היתר. עם השיבה לשגרת לימודים מלאה, סכנת התפרצות מרחפת מעל ראשי התלמידים והצוותים. אלכוג'ל ומסיכות אינם מספיקים כדי למנוע את ההתפרצות הבאה בכל מוסד חינוכי שמונה מאות תלמידים ואנשי צוות.

כפי שידוע גם למי שאינו רופא, ישנם נשאים, מבוגרים וילדים כאחד, אשר אינם מגלים תסמינים ולא ניתן לדעת שהם חולים, ובה בעת הם עלולים להדביק את מי שבסביבתם.

ברור מהמקרה הנ"ל כי שימוש באלכוג'ל ומסיכות לא מנעו את ההידבקות בנגיף. חייבים לנקוט בצעדים מניעתיים נוספים על מנת שלא נחווה גל שני, דווקא במערכת החינוך.

לכן, אני מבקש ודורש: יש להורות על ביצוע בדיקות סקר מדגמיות במוסדות החינוך בארץ, עם השיבה לפעילות מלאה. רק כך נגלה את הנשאים ללא תסמינים, ורק כך נמנע גל שני של התפרצות המגיפה בישראל.

אני קורא לכם – אל תטמנו את ראשכם בחול, הורו על בדיקות סקר במוסדות המוניים על מנת לנטר ולשלוט במגיפה הזו. "

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *