בעקבות הקורונה: קארין ברגינסקי דורשת מתווה לרגל פתיחת שנת הלימודים וכן לכנס את ישיבת המועצה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

בעקבות הקורונה: חברת המועצה קארין ברגינסקי דורשת מהעירייה להכין מתווה מפורט לפתיחת שנת הלימודים ולכנס את ישיבת המועצה. העירייה ” חברת המועצה הוזמנה זה מכבר, יחד עם כל חברי וועדת החינוך, לישיבה מיוחדת”.

 

חברת מועצת העיר רחובות עו”ד קארין ברגינסקי דורשת מראש העיר רחמים מלול לכנס במיידי את ישיבת המועצה ולהציג מתווה לפתיחת שנת הלימודים לאור המציאות המורכבת.

קארין ברגינסקי

מתוך בפנייתה לראש העיר  ” כיצד עיריית רחובות נערכת לתחילת הלימודים בגנים ובבתי הספר בקורונה והאם ההיערכות היא רק ע”פ המתווה של משרד החינוך או שיש מתווה מיוחד ופרטני? בעוד 21 יום- שלושה שבועות בדיוק, מתחילה שנת הלימודים החדשה תשפ”א. אין זה סוד כי אנו עומדים בפני אתגר, כפי שמעולם לא היינו, לא חווינו ולא התמודדנו, אתגר עולמי, לפתוח את שנת הלימודים החדשה בקורונה, לפתוח שנת הלימודים במציאות החדשה ולא מוכרת”.

גן ילדים אילוסטרציה

“נראה כי לנוכח המצב, יש צורך במודל שיהיה מובן לכל המעורבים לתפקוד במצב חירום, אשר הופך ל’שגרה’ בתקופה הקרובה, הרי שברגע שיש מתווה ברור ונכון ונצמדים אליו, ניתן למנוע נזקים מיותרים ולהקטין השלכות קשות. כך למשל בנגב המערבי נאספו ממצאים והוסקו מסקנות מהלמידה בחודשים האחרונים, נלקחו בחשבון הורים, תלמידים, מורים ומנהלים ויחד בנו מודל אופטימלי, ניהולי ופדגוגי”.

בהמשך להצהרה של משרד החינוך בנוגע למתווה שנראה מאד כללי, נראה כי נחוץ וחיוני לקיים ישיבת מועצה בנושא כה קריטי על מנת שכל נבחרי ציבור יהיו שותפים בתכנון למתווה הפרטני, הרי שמדובר בגורל ילדינו ולכן קריטי שנהיה שותפים!”.

ישיבת מועצה אילוסטרציה

“אני דורשת לקיים ישיבת מועצה דחופה גם אם לא ישיבת מועצה מן המניין על מנת להתחיל את שנת הלימודים בצורה יעילה, בריאה, נכונה ועם תוכנית פרטנית שתכלול התמודדות עם מציאות המורכבת. אם יש בידכם – עיריית רחובות – תוכנית המדוברת או התכנות כלשהי שכבר הכנתם, אני דורשת לראותה ולפרסמה לציבור ההורים המודאג כאמור לאור המציאות המורכבת”.

 

מעירייה רחובות נמסר: “באגף החינוך עובדים על מתווה לפתיחת שנת הלימודים הבאה כבר מתחילת תקופת הקורונה במרץ האחרון. חברת המועצה ברגינסקי הוזמנה זה מכבר, יחד עם כל חברי וועדת החינוך, לישיבה מיוחדת של הוועדה שתתקיים בשבוע הבא. בישיבה יוצג המתווה של משרד החינוך, יחד עם ההתאמות המיוחדות של אגף החינוך בעיריית רחובות”.

 

ברגינסקי בתגובה חריפה לעירייה ” רק היום (שלישי) בהמשך לשאילתא ששיגרתי, קיבלנו הזמנה לישיבה בוועדת חינוך. בבקשה להפסיק לעסוק בפופוליזם ולהמציא דברים. היום זה היום ולא כמו שצויין מזמן. אם אכן עובדים על הנושא מזמן, מדוע עד כה התוכנית לא פורסמה?
כל דבר שמעלים שאלות ודרישות לגיטימיות, התשובה תמיד מזמן זה נעשה, רק שבפועל זה נשאר בגדר מילים כי הנייר סובל הכל. הגיע זמן שעיריית רחובות ומי מטעמה יתחילו לבדוק את עצמם לפני שמפרסמים דברים, כך שהדברים יהיו נכונים ומדויקים. אי אפשר כל הזמן לספר סיפורים לציבור. נמאס!”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן