בעקבות פנייתו של מתן דיל אל משרד התחבורה אושרה תחבורה ציבורית בשכונת חצרות המושבה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

משרד התחבורה אישר את בקשתו של חבר המועצה מתן דיל ואישר לפיכך תופעל תחבורה ציבורית בשכונת חצרות המושבה.

 

 

חבר המועצה עו”ד מתן דיל פנה השבוע חמנהל רשות התחבורה הציבורית במשרד התחבורה יעקב נתניהו וביקש פתרון תחבורתי לתושבי שכונת חצרות המושבה במערב העיר.

דיל: “ראשית, בפתח מכתבי זה, אבקש לשוב ולהודות לך על תגובתך המהירה לפנייתי הקודמת – להחזרת התחבורה הציבורית לשכונת אושיות. ניהלת את המורכבות בצורה מקצועית, מהירה ועל הצד הטוב ביותר ועל כך אני שב ומודה לך. לגופה של הפנייה כעת – שכונת חצרות המושבה ברחובות, שכונה צעירה וחדשה יחסית, תאוכלס בקרוב בכ1300 יחידות דיור. בהמשך לפנייתם של התושבים אליי, הריני לפנות אליך בבקשה לסיוע בפתרון מהיר ויחסית פשוט שישפר משמעותית את הנגישות התחבורתית עבורם”.

“יצירת תחנת איסוף בגשר דרך הים ששת הימים, בשני כיווני הנסיעה של קו 49 של חברת אפיקים המגיע מיבנה לתחנת הרכבת של רחובות ופארק המדע. אומנם הקו פועל בתדירות נמוכה אך פתרון זה ישפר עבורם באופן מיידי את דרכי ההגעה והיציאה מהשכונה עד בניית מסלולים נוספים של תחבורה ציבורית שוודאי ויאושרו בהמשך”.

כעבור יומיים בלבד, אישרה הועדה האמונה במשרד התחבורה את בקשתו של דיל וכן את הבשורה המשמחת לתושבי חצרות המושבה.

חצרות המושבה רחוב יעקב תמרי צילום רחובות ניוז

משרד התחבורה בדקו את פנייתו של דיל ואישרו: “לאחר בדיקה עולה כי קו 49 עוצר בצומת דרך הים/ששת הימים ברחובות כבר מספר שנים, אך בשל היותו קו בינעירוני חלות עליו מגבלות איסוף והורדה לנסיעה פנימית בתוך רחובות, משמע הוא לא מאפשר בתחנה זו איסוף לכיוון פארק המדע אלא רק הורדה של נוסעים המגיעים מיבנה.
זאת בהתאם למדרג השירות הקיים בתחבורה הציבורית לפיו נסיעות פנימיות אמורות להתבצע  באמצעות הקוים העירוניים. יש לציין כי קו 16 העירוני אכן מאפשר את ביצוע הנסיעה המבוקשת, אם כי במסלול ארוך משמעותית.  לפיכך ובהעדר קישור מהיר מתחנות דרך הים לכיוון פארק המדע, ישתנו מגבלות הפעילות בקו 49
החל ממועד 02 במאי 2021 ,כך שתתאפשר בו נסיעה לכיוון פארק המדע ובחזרה. במידה ובעתיד יינתן
הקישור המבוקש בצורה מהירה יותר בשירות העירוני, ייבחנו מחדש המגבלות בקו 49”.

 

עו”ד מתן דיל חבר מועצת העיר: “אני מודה למנהל התחבורה הציבורית בישראל מר יעקב נתניהו שאישר את בקשתי לשיפור הנגישות התחבורתית לתושבי שכונת חצרות המושבה. אמשיך לפעול למען תושבי רחובות בכל נושא בכל עניין ובכל זמן”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן