בעקבות פתיחת מחלקת היולדות החדשה באסותא אשדוד נרשמה צניחה של 1,100 לידות בקפלן

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
קפלן

אחרי שנפתחו מחלקות היולדות החדשות  באסותא אשדוד ובאיכילוב ת”א, שבהן כל החדרים פרטיים, היולדות הצביעו ברגליים. הנפגע הגדול ביותר הוא בית החולים קפלן ברחובות, שם נרשמה צניחה של יותר מ-1,100 לידות, שגם הביאה לירידה של יותר מ-14 מיליון שקל בהכנסות מלידות בשנת 2018.

לידה היא אירוע פרטי ומרגש מאוד לכל יולדת, והבחירה בבית החולים הנכון מהווה חלק משמעותי.
לאחרונה נפתחו שתי מחלקות חדשות ומפוארות בישראל, באסותא באשדוד ובאיכילוב בתל אביב והן, כך מתברר, משפיעות על ההחלטה של אלפי יולדות בישראל.

פתיחתו של בית החולים אסותא באשדוד לפני כשנה וחצי. עד אז, הנשים באשדוד ילדו בבתי חולים אחרים באזור, אבל התנאים במחלקה שינו את המצב.על פי הנתונים של התנועה לחופש המידע, שמתפרסמים לראשונה –  מחלקת היולדות החדשה באסותא אשדוד, שותה לידות מבתי החולים המתחרים באזור, כשהנפגע הגדול ביותר הוא בית החולים קפלן ברחובות, שם נרשמה צניחה של יותר מ-1,100 לידות, שגם הביאה לירידה של יותר מ-14 מיליון שקל בהכנסות מלידות בשנת 2018.
בבתי החולים בברזילי באשקלון ואסף הרופא בצריפין – נרשמה ירידה של כמעט 500 לידות בכל אחד מהם.

גם איכילוב שותה לידות מבתי חולים אחרים: שמונה חודשים אחרי שנפתחה, זה לגמרי ברור: מחלקת היולדות החדשה באיכילוב שכל החדרים בה הם פרטיים, כלומר כל יולדת מקבלת חדר משלה שברה את השוק. היולדות מעדיפות להתאשפז לבד, גם אם איכילוב התל אביבי – רחוק מהבית.

פרופסור יריב יוגב, מנהל מחלקת היולדות באיכלוב, מספר על הדרך הארוכה שנשים עושות רק כדי לקבל את היחס אותו מעניקה המחלקה שלו. “מגיעות אלינו יולדות מערד, מהצפון, מבאר שבע, מגיעות אלינו יולדות מרחובות, מיבנה, מראשון לציון, רעננה. אנחנו בעצם מקבלים מכל הארץ יולדות”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן