בקרוב: סניף טיפת חלב "אהרוני" ייפתח מחדש

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

אחרי ארבע שנים: בקרוב יחל שיפוץ המבנה על מנת להשיבו לפעילות.תאריך הפתיחה המשוער: נובמבר 2019 .ראש העיר, רחמים מלול, וסגנו, עו"ד יניב מרקוביץ', החלו בהידברות מחודשת מול משרד הבריאות, שהביאה למתווה הפתרון.גם טיפת חלב ברחוב פרשני תשופץ לטובת ההורים והילדים במקום.

סניף 'טיפת חלב' של משרד הבריאות ברחוב אהרוני ברחובות נסגר לפני כארבע שנים בשל רמת תחזוקה ירודה של המבנה. כתוצאה מכך, תושבי האזור התפזרו בין סניפי 'טיפת חלב' ברחבי העיר לקבלת שירותים לתינוקות וילדים.
במהלך השנים המקום היה סגור והשיפוצים המיועדים במקום לא בוצעו בשל חילוקי דעות בין העירייה לבין משרד הבריאות בכל הנוגע לאחזקה השוטפת של התחנה .
כל הניסיונות שנעשו בעבר לפתור את המחלוקת ולגשר בין הצדדים- לא צלחו, ולמעשה התחנה עמדה שוממה.
עם כניסתו לתפקיד של ממונה מנהל חדש במשרד הבריאות, קיים עמו ראש העיר רחמים מלול פגישת הכרות, בסופה ביקש מסגן ראש העיר, עו"ד יניב מרקוביץ, לנסות ולגבש פתרון מוסכם בין הצדדים.
במשך החודשים האחרונים עמל מרקוביץ' בניסיון להביא לפתרון הבעיה ולפתיחתה מחדש של התחנה. השבוע נחתם הסכם בין עיריית רחובות למשרד הבריאות המסדיר את ההסכמות בין הצדדים, לפיהן המבנה יעבור שיפוץ מקיף בהיקף של כרבע מיליון שקלים במימון משותף.
השיפוץ יחל בעוד כשבוע ועיריית רחובות תנהל את העבודות.
משמעות הדבר היא כי התחנה תחזור לפעילות אחרי שיפוץ מלא, בעוד מספר חודשים.
זאת ועוד: במסגרת ההסכם, הוחלט גם על שיפוץ בתחנת טיפת חלב ברחוב פרשני על מנת לשפר את השירות להורים ולילדים המגיעים למקום: יצירת מרחב המתנה חדש, צביעה מחדש, החלפת מזגנים , טיפול במפגעים במקום ועוד.
ראש העיר, רחמים מלול: "אנו שמחים להציג להורים פתרון בנושא תחנת טיפת חלב ברחוב אהרוני. בעוד מספר חודשים ההורים יוכלו לקבל שירות ממשרד הבריאות סמוך לבית, ולא לסבול מעומס בטיפות חלב מרוחקות. גם השירות בטיפת חלב בפרשני ישתפר. אני מודה למשרד הבריאות על שיתוף הפעולה ולסגני, עו"ד יניב מרקוביץ' על הטיפול בנושא"

סגן ראש העיר ומחזיק תיק חזות העיר, עו"ד יניב מרקוביץ' : "עם חתימת ההסכם עם משרד הבריאות, ברור כי העירייה עם הפנים גם לזוגות הצעירים. לצערי, ניסיונות קודמים לפתור את הסוגיה לא צלחו, והורים צעירים נאלצו לכתת את רגליהם למקומות מרוחקים. לאור הנכונות מצד שני הצדדים- הצלחנו להגיע למתווה של פתרון שיביא לפתיחתה מחדש של התחנה. אני מודה לראש העיר על האמון שנתן בי להוביל הסכם זה, ולאנשי משרד הבריאות על השותפות".

רופאת מחוז מרכז במשרד הבריאות, ד"ר עופרה חבקין:" שמחים מאוד על שיפור והנגשת שירות חשוב זה לשמירה על בריאות הציבור והמשפחה. מקווה להמשך שיתוף פעולה פורה ומוצלח לטובת בריאותם ורווחתם של תושבי העיר, רק בריאות"

מנהלת אחראית למנהל בריאות- נפת רחובות, סוניה טלקר: ״אנחנו שמחים לשתף פעולה עם עיריית רחובות בפתיחה מחדש של מרפאת טיפת חלב ברחוב אהרוני. אני מודה לראש העיר רחמים מלול ולסגנו יניב מרקוביץ׳ על המתווה שמאפשר את המשך הפעילות . אין ספק שהצעד הזה ישפר את השירות שאנו מעניקים גם ביתר המרכזים שלנו בעיר״

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *