בראיון חגיגי מסכם רחמים מלול עוד שנת קורונה מאתגרת והאם יתמודד לקדנציה נוספת

חדשות רחובות - רחמים מלול, ראש עיריית רחובות - רחובות ניוז
חדשות רחובות ניוז

חדשות רחובות ניוז

כל מה שקורה בעיר רחובות 24/7

מיוחד: לרגל השנה החדשה, מערכת אתר החדשות רחובות ניוז בשיחת סיכום שנה עם ראש העיר רחמים מלול שמספר ומגלה מה סוד ההצלחה שלו, מדבר על השוק העירוני, עובד ללא הפסקה גם בתקופות הבידוד, מספר גם מה לקחה ממנו הקורונה, מה מצער אותו במיוחד והאם הוא מתכוון להתמודד לקדנציה נוספת.

איך אתה מסכם את תקופת הקורונה מבחינה אישית (כמי שעבר שני בידודים) ומבחינה פוליטית?

"מאז שהחלה תקופת הקורונה, עסקתי בעיקר בבריאות הציבור ולא בפוליטיקה. לא בריא להתעסק בפוליטיקה (מחייך). במהלך השנה וחצי האחרונה, גם בתקופות של בידוד עבדתי ללא הפסקה מהבית. היות ואני עושה כל מאמץ לשמור על הבריאות שלי, כמעט ואיני מקיים ישיבות פרונטליות, והכל למעשה עבר לפסים של הזום. שום דבר לא השתנה מבחינת קצב העבודה והיקף העבודה. ההיפך הוא הנכון – ניצלנו את שנת הקורונה כדי לקדם פרויקטים לפיתוח העיר ותוכניות נוספות".

חדשות רחובות - רחמים וזהבה מלול על המרפסת בביתם - רחובות ניוז
רחמים וזהבה מלול על המרפסת בביתם

האם יש משהו שרצית לעשות ולא הספקת במהלך השנה האחרונה?

"חסר לי המגע האישי עם התושבים והתושבות, אלה שפגשתי באירועים או במופעים, או בפגישות אישיות. הם מוצאים את דרכם אלי בכל זאת במיילים או ב- SMS או באמצעות הפייסבוק אבל בכל זאת, אני מצטער על כך שלא יוצא לי לנהל יותר שיחות פנים מול פנים עם תושבים".

מהו פרויקט הדגל השנתי מבחינתך?

"מבחינתי פרויקט הדגל השנה הוא תחילת העבודות בקרית משה. אנחנו עושים הכל על מנת להביא לחתימת הסכם הגג ואני בטוח שזה יקרה בקרוב, התושבים כבר התארגנו ברובם ובחרות יזמים, ואם הכל ילך כשורה – נוכל להתחיל עבודות בשכונה בהקדם האפשרי.
לא הפסקנו לרגע לפתח את העיר, לחדש, לקדם פרויקטים ולפעול בכל הקשור בתחומים הפיזיים כמו חזות העיר ובתחומים שאינם פיזיים כמו למשל בחינוך, אשר הביא לנו השנה את פרס החינוך הארצי הנחשב .
בקרוב נחנוך את גן המייסדים במתכונתו המחודשת והמגוונת, כבר עכשיו אני מקבל תגובות נלהבות מתושבים, נפתח את השוק העירוני ( פירוט על כך בהמשך) בשבועות הקרובים נתחיל בעבודות להקמת פארקים בארבע שכונות מרכזיות – חצרות המושבה, רחובות המדע, רחובות הצעירה וגבעת האהבה".

האם יש משהו שאתה מצטער עליו בשנה האחרונה?

"מאוד צר לי על כך שמספרי החולים והנפטרים מהקורונה ממשיכים לגדול מיום ליום, שתחלואת הקורונה עדיין בעיצומה ולא מצליחים למצוא פתרונות מתאימים למגר או לפחות לצמצם אותה".

חדשות רחובות - בחירות לרשויות רחמים מלול - רחובות ניוז
בחירות לרשויות רחמים מלול

רבים שואלים אותך האם אתה מעונין להתמודד לקדנציה נוספת, במספר הזדמנויות רמזת שכן (כמו בישיבת המועצה לאישור התקציב), אם זה תלוי בך, עד כמה תרצה בכך?

"ימים יגידו"

כמי שעשה היסטוריה ופרץ את כל הסטיגמות של העיר, והוביל את העיר הכי הרבה שנים וכן כראש עיר דתי, מה לדעתך סוד הקסם? איך לדעתך הצלחת לשבור את השיא כל כך הרבה שנים?

הסוד הוא עבודה ומסירות לציבור ללא לאות, ללא הפסקה. זה מה שמניע אותי, וזה מה שאני עושה רוב ימיי. כל השנים אני נעזר בתמיכה של שותפיי למועצת העיר (עד הקדנציה האחרונה הרכבתי קואליציות מקיר לקיר), תמיכה של משפחתי היקרה שמעניקה לי גב חזק, וכמובן – צוות טוב של מנהלים ועובדים מסורים שמוציא את המדיניות שלי לפועל, בראשות מנכ"ל העירייה, דורון מילברג.

האם הקורונה פגעה או תרמה לעשייה העירונית במגוון התחומים, קיום ישיבות, ביטול אירועי תרבות, והאם התושבים יפוצו ואיך?

"הקורונה לא פגעה בעשייה העירונית, להיפך- בתקופה זו הצלחנו לפתח, לחדש ולבנות ברחבי העיר ולקדם תוכניות. ישנן הוצאות לא צפויות רבות כתוצאה מהקורונה, ובפרט בנושא ההצטיידות באמצעי מיגון וחיטוי ואבטחת אתר הפרדסנות והכשרתו. מטבע הדברים יש תחומים שסבלו מהקורונה בכל הארץ ולא רק ברחובות, כמו תחום התרבות, שבו בוטלו אירועים המוניים בשל החשש מהדבקה, אולם אין לי ספק שמיד כאשר הדבר יהיה אפשרי, נחזור לכל אחד מהם, אנחנו מחכים לכך בקוצר רוח".

לאחר שבע שנים, הצלחת להביא לפתיחת השוק העירוני, איך אתה מסכם את הסאגה סביבו?

"לשמחתי אנחנו כבר בישורת האחרונה של נושא מורכב הן בתחום ההסכמי והן בתחום הפיזי, מבחינת הכשרת בניין השוק החדש. התחלנו להתקדם לקראת הפתרון לאחר שהקמתי בנושא הזה וועדה ציבורית שמוביל סגן ראש העיר, יניב מרקוביץ', שעשה עבודה מצוינת. בימים אלה אנחנו מסיימים עם אחרוני חותמים מבין הסוחרים, ומסיימים את שיפוץ הבניין והכשרתו. ניהלנו מו"מ מחודש עם הסוחרים בגובה העיניים והצלחנו להביא לפריצת דרך, ואני שמח על כך".

חדשות רחובות - רחמים מלול והנייד האישי שלו - רחובות ניוז
חדשות רחובות – רחמים מלול והנייד האישי שלו – רחובות ניוז

כידוע אתה מקבל שיחות טלפון מתושבים לנייד האיש לא אחת, האם יש איזו שיחה שממש ריגשה אותך, או שגרמה לך להחסיר פעימה?

"השיחות שציערו אותי במיוחד השנה הן השיחות שקיבלתי על חולות וחולים שנפטרו מקורונה, את חלקם הכרתי אישית וחלקם לא הכרתי. אלו ההודעות שכאבו לי במיוחד השנה".

מה אתה לוקח אתך מהשנה האחרונה להמשך דרכך, מה תרצה ממש לזכור מכל המקרים/פרויקטים/אירועים שהתרחשו השנה?

"כולם היו בני. אני רוצה לזכור את כל ה"חבילה" שמביאה לכך שאנשים עוברים לעיר רחובות ובעצם מצביעים ברגליים – כל שנה נרשם גידול באוכלוסיית העיר, בעיקר משפחות צעירות.

חדשות רחובות - רחמים מלול בכנס תושבים בשכונת קריית משה - רחובות ניוז
חדשות רחובות – רחמים מלול בכנס תושבים בשכונת קריית משה – רחובות ניוז

מה אתה מאחל לתושבי העיר ולשכונות המוכללות בפרויקטים של שיפור הדיור, מתי לדעתך זה יקרה בשכונת קריית משה ובשכונות הוותיקות? (תמ"א 38 או פינוי בינוי).

"אני מקווה מאוד שנתחיל בעבודות כבר השנה. הנושא הזה מורכב משני תחומים: האחד, הסכם הגג עם המדינה למימון התשתיות לשכונה המחודשת. התהליך המורכב הזה התעכב בגלל הבחירות החוזרות ונשנות במדינה, אנו מקווים שבקרוב מאוד נחתום את הסכם הגג עם המדינה בכל הקשור להתחדשות קריית משה. זהו הסכם הגג הראשון בישראל בתחום ההתחדשות העירונית, ורבים מחכים לראות מה יקרה פה. חשוב לדעת: כל העיר תרוויח מהסכם הגג של קריית משה, ולא רק השכונה הזו. הסכם הגג יצעיד את פיתוח העיר כמה וכמה שנים קדימה. מדובר במיליארדים שיביאו לשיפור תשתיות, תחבורה ותחומים נוספים שמהם ייהנו כל תושבי העיר וכל מי שבא בשעריה.
התחום השני תלוי בדיירי השכונה ואנו תומכים בהם בכל שלב בדרך: חשוב שתהיה התקדמות של התארגנות הדיירים בקרית משה מול היזמים, כדי שכבר השנה תתחיל הבנייה בפועל בשכונה.
השנה עשינו צעד גדול השנה בכל מה שקשור להתארגנות הדיירים. עליהם לבחור יזם ולהתחיל לקדם אתו את התוכנית לבנייה. אנחנו מלווים אותם באמצעות עורכי דין ואנשי מנהלת ההתחדשות העירונית בקרית משה , ואכן 70% ממקבצי הדיירים בשכונת קריית משה – כבר בחרו יזמים לביצוע הפרויקט, ובשליש ממקבצי השכונה- לפחות 80% מהתושבים חתמו על הסכמים מלאים עם יזמים".

שאלות אסוציאטיביות

זהר בלום – החינוך בראש
עו"ד יניב מרקוביץ – חזות העיר
עו"ד מתן דיל – שאפתן
רמי מדהלה – מנהיג עובדים
משפחה – גב
רחובות- בית

 

חדשות רחובות ניוז

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: