ברגינסקי: "ליישם את החוק התקנת מצלמות לשם הגנה על פעוטות במעונות יום מגיל 0 עד 3"

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
אם ותינוק.תמונת אילוסטרציה

חברת מועצת העיר קארין ברגינסקי קוראת ליישם את החוק התקנת מצלמות לשם הגנה על פעוטות במעונות יום מגיל 0 עד 3 החל מ-1.9.19. זאת לנוכח המקרים המצמררים והזוועות שהתרחשו ומתרחשים במעונות יום מסוימים ולאור העובדה בה רואים אנו את חסרי ישע סובלים מהתעללויות

חוק הפעוטונים שאושר בכנסת קובע כי בשנה הבאה תחול חובה להציב מצלמה בכל מסגרת לגיל הרך, עם מגבלות מסוימות.חברת מועצת העיר קארין ברגינסקי (רחובותי) הגישה היום (ראשון)לראש העיר רחמים מלול הצעה לסדר לישם את חוק התקנת מצלמות לשם הגנה על פעוטות במעונות יום מגיל 0 עד 3.במכתב היא מפרטת את הבקשה: "לנוכח המקרים המצמררים והזוועות שהתרחשו ומתרחשים במעונות יום מסוימים ולאור העובדה בה רואים אנו את חסרי ישע סובלים מהתעללויות ואף עדים לרצח שהתרחש לא מזמן של ילדה קטנה, מלאכית שחייה נקטעו בגלל היעדר פיקוח, אני סבורה שיש ליישם את החוק התקנת מצלמות לשם הגנה על פעוטות במעונות יום מגיל 0 עד 3 כבר מ1.9.19 (בתקווה כי הנ"ל יושם בהמשך מגיל 3 עד גן חובה), וזאת חרף האפשרות בחוק להסתגלות של שנה, דהיינו מחובתנו ליישם את החוק כבר מעכשיו ולא לחכות שנה כפי שהחוק מתיר וזאת על מנת למנוע חלילה אסון הבא". בדברי ההסבר כתבה ברגינסקי: " החוק המוצע נועד להגשים תכלית ראויה באופן מידתי. מצלמות המתעדות את הטיפול בפעוטות חסרי ישע יכולות לשמש אמצעי הרתעה, בקרה ואכיפה שאין להמעיט ביעילותו. התקנת המצלמות נועדה להשיג שלוש מטרות מרכזיות: הרתעה מפגיעה בפעוטות, איתור מקרי פגיעה ושימוש בתיעוד פגיעה שאירעה לשם חקירה ואכיפה.

חברת המועצה עו"ד קארין ברגינסקי

"התקנת המצלמות נדרשת נוכח המציאות המצערת שבה פעוטות רכים בשנים עלולים להיות חשופים לפגיעות ולאלימות קשה, אך אין דרך לטפל כנדרש ברבים מהמקרים האלה. עם זאת, צילום במעון יום לפעוטות בכל השעות שבהם שוהים פעוטות במעון גורר בעקבותיו פגיעה בפרטיות של הפעוטות ושל העובדים במעון.  ההסדר המוצע נועד ליצור איזון קפדני בין הצורך למנוע ולאתר את הפגיעה בפעוטות חסרי ישע כדי להגן על חייהם, שלומם, בריאותם וכבודם, ובין השמירה על כבודם ופרטיותם של הפעוטות, של אנשי הצוות במעון ושל כל אדם אחר הנמצא במעון, למעט במסגרות הפועלות בבתים פרטיים או במסגרות שבהן יותר מ-70% מההורים אינם מסכימים לכך, וכן תהיה התקנת המצלמות גם אחת הדרישות לרישוי המסגרת על פי חוק הפיקוח על מעונות היום לפעוטות. חומרים ישמרו ל-30 יום ובסמכות המשטרה לאפשר להורים לצפות בשל פגיעה בפעוט.

דווקא היום, כשיש מודעות לנושא כה חשוב, בעת כשרוב הארץ מצביעים ברגליים מחובתנו לעשות הכל כדי ליישם החוק לאלתר".אמרה ברגינסקי והוסיפה באותה נשימה "מהכרותי עם ראש העיר וחברי המועצה הנכבדים, רוצה להאמין שבמקרה הזה לא ניתן לפוליטיקה לנצח. רוצה להאמין שכולם יצביעו בעד החוק כדי למנוע נזק בלתי הפיך לחסר"

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *