ברחובות ציינו 72 שנים לניצחון על הנאצים במלחמת העולם השנייה

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

כ- 300 תושבי רחובות וותיקי ונכי מלחמת העולם השנייה, השתתפו בטקס שנערך ביום ראשון האחרון, לציון יום הניצחון על גרמניה הנאצית במלחמת העולם השנייה בגן הגבורה ברחובות.
בטקס נכחו: ראש העיר, רחמים מלול, מחזיק תיק הקליטה, יפים זאיקה, חברת מועצת העיר, ד"ר מרה קנבל, יו"ר ארגון ארצי של ותיקי מלחמת העולם השנייה, אברהם גרינזייד, יו"ר ארגון נכי מלחמת העולם השנייה, איליה סוקולוב, נציגת משרד העליה והקליטה, רוזנבלום אירינה וילדי הגן "סקרנל".
ראש העיר, רחמים מלול: "ישנה חשיבות רבה בניצחון שלכם על גרמניה הנאצית מאחר והניצחון קידם את רעיון הקמתה של מדינת ישראל. חשוב מאד להעביר לדור הצעיר על מנת שלא ישכח. הילדים שלנו הם דור העתיד, הם התוצאה שאנחנו קיבלנו אחרי המלחמה והם הניצחון שלנו".

חבר המועצה ומחזיק תיק הקליטה, יפים זאיקה: "אנחנו חייבים לתת את הכבוד לאותם אנשים שהביאו את הניצחון על הנאצים ואסור לנו לשכוח את מה שהם עברו בשנים אלה. היום, 72 שנה אחרי הניצחון המכריע, ליהודים יש מדינה משלהם. אני מודה לראש העיר באופן אישי, על הכבוד שהוא רוכש לוטרנים ועל עשייתו למען העולים בעיר".
את הטקס הנחתה ריטה וינוקור ובתכנית האומנותית השתתפו: ילדי גן סקרנל, מקהלת מועדון ותיקי מלחמת העולם השנייה, בהדרכתו של יפים קוטלר, אנסמבל כלי נשיפה, בהדרכתו של יעקב גלר, והזמר יורם חאיטר, כמו כן נערך טקס הנחת זרים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *