בשל התפשטות נגיף הקורונה: בוטל יום הניקיון הלאומי החל השנה ב-24 במארס בכלל הרשויות המקומיות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מתוך עיקרון הזהירות המונעת, בשל התפשטות נגיף הקורונה: המשרד להגנת הסביבה מודיע על דחיית הפעילויות המיוחדות לרגל יום הניקיון הלאומי החל השנה ב-24 במארס בכלל הרשויות המקומיות, בבתי הספר ובתנועות הנוער; יעדכן לגבי מועד חלופי, עם התבהרות המצב.תוקף אישורי התמיכה שניתנו לרשויות המקומיות על-ידי המשרד, בהיקף של כ-10 מיליון שקל, יוארך עד למועד החלופי.

בשל התפשטות נגיף הקורונה והמגבלות על התקהלות ולאור פניות מהרשויות המקומיות, מודיע המשרד להגנת הסביבה על דחיית הפעילויות המיוחדות שאמורות היו להתקיים ביום הניקיון הלאומי, שחל השנה ב-24 במארס 2020.

במסגרת יום הניקיון הלאומי – שנקבע בחוק כי יתקיים בכל שנה ביום שלישי האחרון של חודש אדר, סמוך לחג הפסח – אלפי תלמידי בתי הספר וחניכי תנועות נוער בכל הארץ משתתפים בפרויקט חינוכי אשר מטרתו לעודד שמירה על ניקיון המדינה, ולומדים על חשיבות שמירת הניקיון בשטחים הפתוחים, תוך לקיחת אחריות על נחלת הכלל.

המשרד להגנת הסביבה כבר העביר תמיכות לכ-170 רשויות מקומיות בהיקף כספי של כ-10 מיליון שקל. תוקף אישורי התמיכה שניתנו לרשויות המקומיות יוארך בהתאם למועד החלופי שייקבע לאחר התבהרות התמונה באשר להתפשטות הקורונה והנחיות התקהלות לציבור.

הניקיון במרחב הציבורי מתייחס לרחוב מתחת לבית, לגן הציבורי, לגן המשחקים, לפארקים, לשולי הדרכים ולשטחים הטבעיים: יערות, שמורות הטבע, חופי הים וגדות הנחלים. לפי התכנון, החודש כולו אמור היה להיות מוקדש בבתי הספר היסודיים ובתנועות הנוער לביצוע פעולות חינוכיות, כמו רכישת ידע בנושא, למידת ערך הנתינה וביצוע יוזמות של מעורבות חברתית בבתי הספר ובקהילה. המשרד יעדכן מיד כאשר יתאפשר על מועד חלופי לקיום הפעילויות המיוחדות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן