בשעה טובה: תחנות אוטובוס מוצלות יותקנו בכל העיר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

בשעה טובה: תחנות אוטובוס מוצלות יותקנו בכל העיר

בעקבות בקשה של עיריית רחובות ממשרד התחבורה והבטיחות בדרכים – כל תחנות האוטובוס בעיר יעברו שדרוג משמעותי ויוספו להם סככות מוצלות וספסלי ישיבה.

יניב מרקוביץ סגן ראש העיר

המפכה בחזות העיר מגיעה גם לתחבורה הציבורית. בחודשים הקרובים ישלים אגף התנועה, פיקוח, שילוט ושיטור עירוני פריסה של תחנות אוטובוס חדשות, מוצלות, ברחבי העיר. בכ-100 מיקומי תחנות הפזורות בעיר יותקנו סככות חדשות ומוצלות, שיגנו על הנוסעים בתחבורה הציבורית מפני השמש הקופחת או הגשם השוטף בעודם ממתינים לאוטובוסים ולמוניות השירות. התקנת התחנות החלה כבר בחודש שעבר כדי שהתושבים יוכלו ליהנות מהתחנות המוצלות בחודשי הקיץ החמים ביותר. ההתקנה בכל תחנות האוטובוס בעיר צפויה להסתיים עד סוף השנה האזרחית.

הליך שדרוג תחנות האוטובוס יבוצע לפי סדר עדיפויות הבא: תחילה יטופלו כל תחנות האוטובוס שאינן מאובזרות כלל ויש בהן רק עמוד עם שילוט מספרי הקווים העוברים בתחנה, מאוחר יותר יטופלו התחנות הישנות ובהן יוחלפו הסככות הישנות בחדשות.
בחלק מתחנות האוטובוס בעיר לא תתאפשר התקנת התחנות החדשות, וזאת בהתאם לחוקי הנגישות על מנת למנוע קשיי נגישות מתושבים עם מוגבלויות המתניידים על המדרכה באמצעות כסאות גלגלים, וכן תושבים עם עגלות תינוק.

סגן ראש העיר, מחזיק תיק חזות העיר, עו"ד יניב מרקוביץ': "הפרויקט הזה הוא עוד חלק מההשקעה הרבה שלנו בחזות העיר ובמרחב הציבורי. אני מודה לליאור שוקרי, מנהל אגף תנועה ופיקוח שפעל בנושא מול משרד התחבורה ודאג להביא לעיר הקצאות להחלפת התחנות. אין ספק שהשיפור בנראות התחנות ישלב עם פעולות נוספות אותן אנו עושים בכל הקשור לחזות העיר. ".
חבר המועצה אבי קינד, מחזיק תיק שירות לתושב ותחבורה: "תחנות האוטובוס החדשות והמוצלות ייטיבו עם רבים מבני העיר המתניידים באמצעות תחבורה ציבורית. הספסלים, הסככות ותיחום התחנה יקלו על חיי התושבים ויהפכו את ההמתנה בתחנה לנעימה יותר וחמה פחות".

ליאור שוקרי מנהל אגף תנועה שילוט ופיקוח בעיריית רחובות

ליאור שוקרי, מנהל אגף התנועה, פיקוח, שילוט ושיטור עירוני: "אנחנו ממשיכים לחדש ולשדרג את השירות עבור תושבי העיר, משתמשי התחבורה הציבורית . העבודה החלה כבר בחודש שעבר ואנחנו צפויים להשלים את התקנת הסככות ושדרוג תחנות האוטובוס בכל העיר עד סוף השנה הקרובה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *