"בת ישראל לכי בצניעות"

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

בבניין דירות במרכז רחובות נתקלו עוברים ושבים תושבי העיר בשלט כפייה דתית שנתלה באזור מגורים מעורב.

כפייה דתית מכוונת או שילוט חסר התחשבות? בבניין דירות ברחובות, במרכז העיר, ברחוב הבעל שם טוב. נתקלו תושבים חילונים בשלט מכוער מאוד שנתלה במקום ,בו התבקשו בנות ישראל- ללכת בצניעות "וקדשי שם שמים ,בהליכתך, בדיבורך,ושאי ברכה- אמן"

צריך לומר שמדובר באזור מגורים מעורב של דתיים וחילונים. תושבים שחלפו במקום הופתעו להיתקל בשלט בעל כפייה דתית עבור נשות העיר.
.ברור שלא כולם אוהבים לראותו. אחת מהשכנות סיפרה ל'רחובהוט' הבוקר(א') " מי שלא שם לב הכפיה הדתית בעיצומה. ברגע שאישה חילוניה עוברת ליד התחושה ממש לא נעימה. שלטים מהסוג הזה אנחנו רואים במדינות האיסלאם. לא ברור איך פקחי העירייה או עסקני הציבור לא עושים כלום. זה משפיל מאוד ועדיף לפעול לפני שהתופעה תתפשט למחוזות נוספים בעיר".
זה לא סוד כי בתקופה האחרונה ניכרת עלייה ברורה בהתלהבות החרדית להגביר את הכפייה הדתית על ישראל החילונית והמסורתית ולהשפיע יותר ויותר על המרחב הציבורי.המתיחות בחברה הישראלית בין חילונים לחרדים היא ארוכת שנים.ודווקא ברחובות נשמר הסטטוס קוו בין הדתיים לחילונים. אולם בתקופה האחרונה, עומד על הפרק מתחם 'מטרו מול' לסוגיית השבת.זאת לאחר שנרכש על ידי איש עסקים דתי וכעת החשש כי בתי הקפה והמסעדות שפועלים במקום יאלצו לסגור בשל דרישת בעל המבנה לא תוסיף להרגעת הרוחות בקרב הציבור החילוני בעיר בעקבות
השינוי מגמה והתחושה של התחרדות באזורים מובהקים בעלי צביון חילוני במרכז. זאת מעבר למאבקי הגנה על "הגטו' התרבותי במזרח העיר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *