גבעת הרקפות

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

גבעת הרקפות באיזור מושב טל שחר היא אחד המקומות היפים לטייל בעונת החורף ובסוף האביב. צאו וטיילו במרחבי ישראל.

נוסעים לטל שחר. מצומת בילו סנטר ממשיכים ישר לכביש לכיוון חולדה עד שמגיעים לצומת T. פונים ימינה ומיד שמאלה למושב טל שחר. בכניסה נוסעים כל הזמן ישר, עוברים כיכר, גשר קטן ופסי רכבת ורואים את העצים הנישואים לגובה. חונים אחרי השלט ליער הרקפות.
פרטים על הטיול:חפשנו מקום קרוב לבית, ירוק ולא אורבני שיאפשר לנו להנות עם הילדים בלי לטרוח יותר מדי. החלטנו לנסוע לגבעת הרקפות בטל שחר.
היינו שם בעבר בעונת החורף בזמן שפורחים שם מרבדים מהממים של רקפות. אומנם עכשיו זו לא העונה אך ידענו שבכל זאת לא נתאכזב.
נסענו דרך כביש חולדה ובדרך עצמה היתה יפה ומרגיעה. הגענו למושב, שגם בו לא חסר יופי ונסענו כל הזמן ישר עד הגבעה.
עלינו לגבעה דרך שביל עפר. העליה לא מאוד תלולה אך הילדים הקטנטנים היו זקוקים לדרבון. כשהגענו למעלה ראינו כוורות דבורים, פנינו שמאלה לתוך החורש וחיפשנו מקום לפיקניק .בדרך אספנו אצטרובלים, פגשנו חיפושיות, ניסינו למצוא בכל זאת רקפות ואכן מצאנו בודדות, ודמיינו מה יש במחילות הקטנות שראינו מידי פעם. כמובן שהסתפקנו בדמיון ולא ניסינו באמת לברר. לאחר כרבע שעה הליכה בקצב ילדים פרסנו מחצלת בקרחת יער. אכלנו ושיחקנו כדורגל. הקרחת שמצאנו היתה מספיק רחבה כך שאפשר גם להכין קפה בגזיה, היה חם אז ויתרנו הפעם.
אפשר בזמן העצירה לספר לילדים סיפור או אגדה על הרקפת המתחבאת. חלק מהמסלול מוצל אך עדיין צריך לזכור לשתות מים ביום חם.

הדרך נראתה שונה ממה שזכרנו, גם בגלל השוני בפריחה אך גם נראה שנפלו עצים. לפחות האיצטרובלים היו נגישים ורבים יותר. כל ילד בחר ענף עם אצטרובלים והחליט אם הוא שרביט או חרב.
המשכנו בשבילים עד שהגענו לנקודת תצפית גבוהה שממנה אפשר לראות את השדות. הראות היתה בהירה והנוף היה מקסים.
מכונת ההזרעה נראתה לילדים כמו רשת של מגרש טניס ענקי ? . המסלול מעגלי והתחלנו את הירידה חזרה לכיוון הרכבים. ליד הכוורות שראינו בתחילה יש התפצלות שבילים. חלקנו הסתקרן מאוד לנסות את השביל השני, ניסינו לרדת בו. הוא תלול יותר ובהמשך מתעקל לכיוון שלא היינו בטוחים לאן הוא מוביל. מכיוון שהפעם היינו מוגבלים בזמן חזרנו חזרה לשביל המקורי והשארנו את ההרפתקה לפעם אחרת. בדרך חזרה הביתה עצרנו לארטיקים בתחנת הדלק שבכניסה למושב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *