גדי יברקן: "בכחול לבן רימו אותי "

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
גדי יברקן (צילום מעמוד הפייסבוק)

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, אמר אתמול (רביעי) בראיון בגלי צה"ל כי גדי יברקן, שהיה חבר במפלגתו ועבר לליכוד "מכר את הקהילה שלו בנזיד מיקום בכנסת". חבר הכנסת הרחובותי לא נשאר חייב ובראיון ל"ישראל היום" שיפורסם ביום שישי הקרוב במוסף "שישבת", הוא פותח את הכל ומצדיק את האמרה שיש שני צדדים לכל מטבע.

גדי יברקן תושב רחובות היה ח"כ מטעם רשימת כחול לבן, שביום הגשת הרשימות לכנסת ה־22 החליט לעבור למפלגת הליכוד, היישר למקום ה־20 כשריון של ראש הממשלה נתניהו. הוא היה ממוקם במקום ה־33 בכחול בלבן, שכיום לפי הסקרים, כבר לא בטוח שהוא ריאלי. מקורביו בפוליטיקה כינו אותו "בוגד" ו"עריק", ראשי המפלגה הוציאו הודעה שהם "זורקים" אותו מכחול לבן,הגדיל לעשות יו"ר המפלגה בני גנץ שאמר אתמול בגלי צה"ל  כי גדי יברקן, שהיה חבר במפלגתו ועבר לליכוד, "מכר את הקהילה שלו בנזיד מיקום בכנסת" והעריך כי מקרה כזה לא יחזור במפלגתו. אך יברקן מצידו טוען שבכחול לבן היו מעודכנים לאורך כל הדרך במו"מ שהתנהל עם הליכוד, דרך ח"כ זוהר, ולדבריו הוא בחר לעזוב את המפלגה שהכניסה אותו לכנסת אחרי שהבין שלא עמדה בהבטחות אליו.

המילה בגידה היא עדינה לעומת ההשמצות שספגתי", הוא אומר, "חשוב לי להציג את הצד שלי, כדי שהציבור יבין שאם באמת הייתי אופורטוניסט לא היו בחירות נוספות – כי אני הייתי הח"כ ה־61 שחסר לנתניהו. כשהלכתי לכחול לבן, קיבלתי את ההחלטה הכי קשה שיש. הבאתי איתי עשרות אלפי מצביעים מהקהילה האתיופית. להגיד להם, בעיקר למבוגרים, להצביע למפלגה שהיא לא ליכוד, זה כמו להגיד ליצחק שמיר להצביע למרצ". על השאלה מדוע עזב את כחול לבן הוא אומר: "הם רימו אותי. הגעתי חדור מטרה לקדם את הזכויות של יוצאי אתיופיה. כשתל"ם נכנסה לכחול לבן, האמנתי שזאת הפלטפורמה הכי נכונה לשם כך. אבל ביום שהבנתי שהקהילה האתיופית לא נמצאת בראש סדר העדיפויות של כחול לבן, נשברתי".

בראיון עימו  למוסף "שישבת" של עיתון "ישראל היום " טוען יברקן כי  גנץ לא לקח אותו ברצינות. "כשגנץ ניסה להרכיב ממשלה, ביקשתי ממנו שנושא הקהילה האתיופית יהיה בתוכנית 100 הימים. הוא אמר לי 'בסדר', ואז גיליתי שבמו"מ עם עמיר פרץ, העבודה־גשר שמו על השולחן את נושא הקהילה האתיופית – וגנץ סירב".

עוד מספר יברקן , כי "כחול לבן תמיד לקחו אותי כמובן מאליו, זה היה שם תמיד באוויר".על ההבטחות של רה"מ סיפר: "סגרתי עם רה"מ על קידום הקהילה – דיור, בריאות ו־7,500 איש שיעלו מאתיופיה בשנים 2020־2021".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *