גיל פרג העצור בארגנטינה על רצח אמו ודודתו : "היו לי יחסים עם אימא שלי, רציתי ליצור גזע היברידי"

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

 

שמו של גיל פרג, הישראלי שמואשם כי רצח את אמו לילי פרג תושבת רחובות, ודודתו פרחיה סרוסי, בעיר מנדוזה שבארגנטינה בחודש ינואר האחרון, עלה ביממה האחרונה שוב לכותרות במדינה הדרום אמריקאית לאחר חשיפת תמלילים משיחותיו עם עורכי דינו בתוך הכלא בו הוא עצור כבר למעלה מחצי שנה.  

עורכי דינו של הישראלי גיל פרג העצור בארגנטינה באשמת הרצח של אמו ודודתו, חשפו ביממה האחרונה חלק משיחותיהם מתוך הכלא. פרג: "רציתי לבנות מנהרה לבית הקברות ליד ביתי כדי להגיע אל המתים בלי שיפריעו לי", סיפר הישראלי שממשיך לאיים בהתאבדות  ווידוי נוסף "היו לי יחסים עם אימא שלי, רציתי ליצור גזע היברידי".

חלק מהפסיכיאטרים שבדקו אותו, טענו כי הוא פעל מתוך "פרץ של אלימות רגשית", ועל פי החשד אמו ודודתו אמרו לו משהו שהכעיס אותו וגרם לו לאבד שליטה על רגשותיו, ככל הנראה לאחר שאמו הודיעה לו כי היא מעוניינת להחזיר אותו לישראל על מנת לאשפזו במוסד בארץ. כמעט  שנה לאחר שנעצר באשמת הרצח של אמו ודודתו, פרג עבר חמש בדיקות פסיכיאטריות שונות, ובשלושה מהן נקבע כי מדובר באדם שסובל מסכיזופרניה ויש לאשפזו במוסד סגור. אך בתי המשפט עדין מסרבים לבקשת עורכי דינו להעבירו לבית החולים הפסיכיאטרי בעיר אסייסה (Ezeiza) הסמוכה לעיר הבירה בואנוס איירס.

בימים האחרונים, כך על פי כלי התקשורת המקומית בארגנטינה, נראה שאנשי בית הכלא בו עצור פרג, סובלים מהתמודדות חדשה הקשורה בו. כאשר שאר האסירים במקום מתלוננים רבות על נוכחתו במתקן, ולטענתם הוא גורם להם סבל רב מאחר שהוא לא מפסיק ליילל בלילות ומפריע למנוחתם, וגם סירובו להתקלח הופך את המחלקה בה הוא עצור למפגע תברואתי של ממש.

על פי אחד הדיווחים מתוך בית הכלא,וכפי שמפרסם אתר 'מאקו' אחד מהאסירים במחלקה בה עצור פרג הבטיח לו כי יישלח לו לתא אוכל חתולים, וכמה שעות לאחר מכן החדיר לו חולדה לתא. אסירים אחרים, כך דווח, ניסו לפגוע בו פיזית באמצעות מוטות ברזל דרך אחד החורים בתאו, אך לא פגעו בו בסופו של דבר, ולאחר מעשיהם טענו בפני הסוהרים כי על פי הקודים בעולם התחתון בארגנטינה "אסור לסלוח לאדם שרצח את אמו".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *