דוברות על”ה: חברי קהילה תומכת בעל”ה, קיבלו זרי פרחים לכבוד יום הולדתם  

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
צילום על”ה

דוברות על”ה: יוזמה מקסימה: חברי קהילה תומכת בעל”ה, קיבלו זרי פרחים לכבוד יום הולדתם

סטודנטים המתנדבים בפרויקט פר”ח חילקו למעלה מ-30 זרי פרחים צבעוניים ומשמחים לחברי קהילה תומכת שחגגו יום הולדת בשבוע שעבר. קהילה תומכת הינה תוכנית של משרד הרווחה, המופעלת בעיר על ידי על”ה, העמותה למען המבוגר ברחובות, כבר במשך 25 שנים, במטרה להקנות למבוגרים רשת ביטחון ולאפשר להם להמשיך להתגורר בביתם ובסביבה המוכרת להם בבטחה ושמירה על איכות חייהם. רונית לדרמן, מנהלת תוכנית קהילה תומכת בעל”ה, העמותה למען המבוגר ברחובות, הובילה את היוזמה המקסימה, בה חברי הקהילה החוגגים את יום הולדתם, יקבלו באותו שבוע שחל יום הולדתם, זר פרחים צבעוני ומשמח עד הבית. הזרים נרכשו על ידי קהילה תומכת משמעון מפרחי חן, וחולקו לחברי הקהילה על ידי סטודנטים המתנדבים בפרויקט פר”ח.
“כשכולם מסביב חוזרים לשגרה, הנחיות משרד הבריאות כלפי האוכלוסיה המבוגרת כמעט ולא השתנו ועליהם להמשיך להקפיד על שמירת מרחק אפילו מילדיהם ונכדיהם, ובל נשכח שישנם מבוגרים עריריים ללא משפחה” אומרת רונית לדרמן, מנהלת קהילה תומכת ומוסיפה “בימי הקורונה ובריחוק החברתי שנגזר עלינו ובייחוד על המבוגרים, ישנם מבוגרים שחוגגים יום הולדת ואין אף אחד שיחגוג איתם וייתן להם הרגשה טובה שהם לא לבד ושיש מישהו שחושב עליהם, במיוחד בתקופה שכזו ומכאן נולדה בדיוק היוזמה”.

מנהלת קהילה תומכת רונית לדרמן ואב הקהילה אלי מאיר

הצוות של קהילה תומכת נמצא בקשר טלפוני שבועי עם 700 בתי אב ודורשים בשלומם. כ-20 מתנדבים פועלים בתוכנית על מנת לסייע לאותם מבוגרים בבתיהם החל מרכישת תרופות וקניות, ביצוע תיקונים קלים נדרשים בבית וכמובן ניתנים שירותי מוקד רפואי 24/7, כחלק מ התוכנית.
רייסנר טובה, חברת קהילה תומכת שחגגה יום הולדת 67, אמרה “זה היה מאוד מרגש ומפתיע לקבל את זר הפרחים ליום הולדתי, ממש לא ציפיתי לזה וזה פשוט מקסים. זה עושה משהו שחושבים עליך ושאתה חלק ממשהו. אני מקווה שנוכל לחזור כבר לפעילות בבית על”ה, זה מאוד חסר”.
לדברי אסף וישקין, מנכ”ל על”ה: “אנו בעל”ה כל הזמן חושבים ומפתחים תוכניות ופעילויות במטרה לסייע למבוגרי העיר, לעודד אותם ולשפר את מצב רוחם הן בימי שגרה ובייחוד בימים אלו, בהם המבוגרים נדרשים לשמור על ריחוק חברתי, מחשש להדבקות בנגיף הקורונה”.
תכנית קהילה תומכת כוללת סל שירותים בתחומי בריאות, תחזוקה ופנאי שנותן שקט נפשי ועזרה בבית בכל מה שצריך קרי חיבור למוקד חירום 24/7, שירותי רופא, פינוי באמבולנס וכיוצא בזה. כמו כן התוכנית מספקת איש תחזוקה (אב קהילה) שזמין 24 שעות ביממה ובאחריותו להעניק סיוע בבעיות יומיומיות לרבות ביצוע תיקונים קלים בבית, הבאה והתקנת אביזרי עזר בבית, הבאת תרופות, יצירת קשר עם בעלי מלאכה וגורמי סיוע בקהילה ועוד. בנוסף לאבות הקהילה, על”ה מעסיקה גם אם קהילה, יוצאת הקהילה האתיופית, הפועלת בקרב יוצאי העדה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן