האם בעל/ת עסק מוכרח/ה להיעזר ברו"ח?

buypostil

קרדיט תמונה FREEPIK

—תוכן שיווקי—

התנהלות פיננסית נכונה אל מול רשויות המס היא איננה בגדר המלצה כי אם חובה. תחיקותיה של מדינת ישראל ברורות בנידון, ובעל עסק אשר עושה דבר מה פסול, גם מבלי ידיעתו או הבנתו בכך, הרי שהוא עודנו עובר על החוק ומסתכן בענישה בדרגות חומרה משתנות. ישנם בעלי עסקים, ובעיקר עסקים קטנים ומצומצמים, המנהלים את התנהלותם החשבונאית באופן עצמאי, לרבות דיווחים לרשויות המס. ועם זאת, ההמלצה הגורפת היא שכן להיעזר ולהיתמך על-ידי משרד ראיית חשבון אשר יספק את המעטפת המקצועית הנכונה.

מדוע זה כך? להלן מספר סיבות שיאפשרו לכם להחליט אם גם לעסק שלכם מוטב יהיה לצוות רואה חשבון מיומן.

ייעוץ מס

נושא המס נחשב להיבט סבוך במידה מסוימת, ולכזה אשר יכול לשנות באופן ניכר את תמונת המצב הפיננסית של בית העסק. בדיקה דקדקנית על-ידי רואה חשבון מנוסה , יכולה להעלות היבטים חשובים כגון איתור הוצאות אשר אינן מדווחות לרשויות המס, ושיכולות להקל משמעותית על תשלום גובה המס. לצד זאת, בדיקה שכזו יכולה להעלות תמונת מצב ועל-פיה תשלום המס הנוכחי איננו מספיק, ועל-כן חשוב להעלות את גובה התשלומים החודשיים. ניתן למצוא מגוון 'טריקים' ורעיונות שונים אשר כמובן עומדים באמור בחוק, ובאמצעותם להביא להקלות משמעותיות בתשלום גובה מס, ובחלוקה מסוימת אשר תאפשר להקל על התנהלותו הפיננסית של בית העסק.  ייעוץ המס הוא ללא ספק אחד מן ההיבטים המרכזיים אשר נערכים על-ידי משרדי ראיית חשבון, והם לרוב מתבצעים אחת לרבעון, ובמהלכם נבדקות ההכנסות וההוצאות של בית העסק, לצורך הערכה מחודשת באשר לגובה תשלומי המס לרשויות.

הגשת דו"חות תקופתיים

אם ישנו דבר מה שבו מוטב יהיה שהדבר ינוהל על-ידי איש מקצוע, הרי שאלו הדו"חות השנתיים וכן הצהרת ההון הנדרשת אחת למספר שנים. דו"חות אלו נועדו לשקף את הפעילות הפיננסית של האדם / בית העסק אל מול רשויות המס, ולהוות אמצעי עזר נוסף עבורן בהערכת גובה תשלומי המס. למעשה, בעת הגשת הדו"ח השנתי, הרי שיכולה לעלות תמונת מצב ובה זכאי בעל העסק להחזר מס. לחילופין, התנהלות שאיננה נכונה ושלא העריכה באופן מדויק את תשלום המס, יכולה להוביל לכך שלאחר הגשת הדו"ח השנתי, יידרש בעל העסק לתשלום מס נוסף. דו"חות אלו מוכרחים להתבצע באופן קפדני ומסור, וזהו אחד מתפקידיו של משרד רואי החשבון המלווה את בעל או בעלת העסק, החל מעוסק פטור ועד לחברה בע"מ.

ייעוץ פיננסי

אין מדובר בשירות חובה, וישנם משרדים אשר מספקים זאת באופן ניכר יותר מאשר אחרים. ישנם משרדי ראיית חשבון המספקים ייעוץ עסקי ופיננסי לעסקים, וזאת כדי להבטיח את התנהלותם הנכונה בשוק הדינמי והתחרותי.

אם אתם עסק שנמצא בתחילת דרכו או חפצים לערוך שינוי ניכר בהתנהלותכם הפיננסית הנוכחית, הרי שמומלץ לחפש אחר משרד המספק שירותי ייעוץ נלווים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *