האם הטבת חנייה חינם לתושבי רחובות תהיה? תלוי את מי שואלים!

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

האם הטבת חנייה חינם לתושבים ברחובות סוף סוף תהיה? תלוי את מי שואלים! יו"ר האופוזיציה יניב מרקוביץ' טוען כי הטבת חנייה חינם תהיה רק עד סוף השנה, העירייה דוחה ומבהירה: " הטבת שעתיים חינם תהיה גם ב-2025". 

 

מרקוביץ': "בימים האחרונים התבשרנו כולנו כי תושבי העיר רחובות יהיו זכאים לשעתיים חנייה חינם. אני מניח בצד את השאלות הלא פשוטות לגבי חוקית המהלך, האם התקבל ייעוץ משפטי? כיצד ניתנת חנייה בחינם ללא אישור מועצת העיר ובלי הערכה תקציבית? את כל אלה כאמור נשאיר בצד לעת עתה. אני כאן כדי לספר לכם.ן את הנתון הכי חשוב שראש העירייה שכח לספר לכם.ן עליו או פשוט לא רצה לספר לכם.ן עליו במסגרת מסע היח"צ שלו. העובדות ורק הן:
החל מסוף השנה הקרובה עפ"י חוק מדינה תיאסר מתן הטבה של חנייה חינם. לא רק ברחובות אלא בכל הערים שגרים בהן מעל ל-40,000 תושבים ותושבות".

"בשנת 2021 אושרה רפורמת החנייה של מדינת ישראל והמועד הקבוע לכניסתה לתוקף הינו 31.12.2024. התיקון לסעיף 77 לפקודת התעבורה (ס"ח ,2933 עמ' 120), קובע כי ברשות מקומית שמספר תושביה הרשומים במרשם האוכלוסין הוא 40,000 ומעלה לא יינתן יותר פטור מתשלום עבור חניה לתושבי הרשות המקומית רק בשל היותם תושביה, אלא אם כן קבעה אזורים מוגדרים בתחומה שבהם לא תחול חובת תשלום כאמור על תושבי הרשות המתגוררים באותם אזורים (בסעיף זה – אזורי חניה מוסדרים); פטור כאמור יינתן רק לתושבים המתגוררים באזור שנקבע כאזור חניה מוסדר, ולגביו בלבד.
אגב, גם ביחס לשאלת חוקיות המהלך של ראש העיר יש התייחסות בחוק לתקופת המעבר ( עד דצמבר 2024): בתקופה זו לא יכולה עוד רשות מקומית, שגודלה כמפורט בסעיף, לקבוע פטור חדש מתשלום עבור חניה למי שהינו תושב הרשות המקומית ולאזור החניה בו אותו תושב מתגורר, אלא אם כן הוראה זו הייתה קיימת ערב תקופת המעבר. צר לי שלא שיקפו לכם.ן את האמת סביב המהלך שמסתמן כתרגיל ביחסי ציבור".

 

עיריית רחובות מגיבה ומבהירה: "הטבת שעתיים חניה חינם תימשך גם בשנת 2025. חשוב להכיר את החוק לפני שיוצאים בהצהרות. בחוק נקבע כי כל רשות מקומית בה חיים למעלה מ-40,000 תושבים תוכל לקבוע פטור מתשלום על חניה רק לתושביה אם קבעה אזורי חניה מוגדרים. עיריית רחובות קבעה והסדירה את אזורי החניה בעיר עוד לפני שנת 2022 ולכן עומדת בהחרגת החוק ותוכל להעניק לתושבות והתושבים את הטבת שעתיים חניה חינם גם בשנת 2025. עוד חשוב לציין חוק העזר העירוני מאפשר לראש עיר לתת הטבה לתושבי ותושבות העיר, בהתאם לאזורי החניה המוגדרים בה.
תודה ליו"ר האופוזיציה על הדאגה. אנו נמשיך לפעול ולהשקיע בתושבי ותושבות רחובות ומציעים לכולם.ן להצטרף לעשייה ולשינוי הגדול שרחובות עוברת".

הצטרפו לעדכונים👇👇👇

https://chat.whatsapp.com/L7EUriSYO6lF5tqbzLBo5i

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *