האם רחובות תשתתף במיזם?

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

המשרד לשוויון חברתי ישקיע 70 מיליון ₪ בתמיכה במיזמים דיגיטליים מתקדמים להפיכת הערים בישראל לחכמות. השרה גילה גמליאל: " נהפוך את כל הרשויות המקומיות בישראל לחכמות. זו מטרת הקול הקורא, ואני קוראת לכלל הרשויות להיענות אליו ולהעמיד שירותים יעילים, מיטיבים וחכמים יותר עבור תושביהן. אנחנו נסייע בכל אשר יידרש, כאשר התקציב שהוקצה כעת הוא תקציב התחלתי שככל שנידרש נגדיל אותו".

השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל, האמונה על המיזם הלאומי ישראל דיגיטלית, הודיעה הבוקר(רביעי) כי משרדה ישקיע 70 מיליון ₪ בתמיכה במיזמים דיגיטליים מתקדמים להפיכת ערי ישראל לחכמות, מיזמים אשר יבטיחו שיפור השירות לתושבים ברשויות המקומיות ולייעול עבודת הרשויות. מטרת הקול הקורא, שפורסם אתמול להערות הציבור ויופץ בחודש הבא, היא להעמיד כלים דיגיטליים שיסייעו לרשויות המקומיות בישראל לספק שירותים טובים יותר לתושבים ולעסקים הפועלים בתחומן, וכמו גם לסייע בייעול עבודת הרשת. הכרזתה זו של השרה גמליאל מצטרפת לקול קורא להעמדת פלטפורמות דיגיטליות בסיסיות לכל הרשויות המקומיות, שפרסם המשרד לשוויון חברתי בקיץ שעבר במסגרתו, נהנות 232 רשויות מקומיות שנענו לקול הקורא משיפור תשתיות דיגיטליות בהיקף של כ 45 מיליון ₪.
במסגרת הקול הקורא, יוצעו לרשויות המקומיות שלושה עשר תחומים של מיזמים דיגיטליים וכל רשות תוכל לבחור מיזמים בהיקפים של 500,000-3,000,000 ₪ בהתאם לגודל הרשות המקומית. הקול הקורא כולל שני מסלולי יישום לרשויות המקומיות – מסלול פרטני לכל רשות ומסלול שמעודד שת"פ בין רשויות מקומיות. כל רשות תידרש לבחור עד שלושה תחומים ולהעמיד תכנית עבודה, התואמת את האסטרטגיה הכללית של הרשות, כאשר בסיוע בוחנים מרשות החדשנות יקצה המשרד לשוויון חברתי את המשאבים הנדרשים, כמו גם את הליווי, ליישום אותם המיזמים שייבחרו. כעת נותר להמתין ולראות האם גם העיר רחובות תיקח חלק במיזם.
יצוין, כי הקול הקורא נולד כתוצאה מתהליך שיתוף ציבור רחב שהוביל המטה הלאומי ישראל דיגיטלית שבמשרד לשוויון חברתי, במסגרתו מאז נובמבר האחרון קיימו נציגי המטה שורה ארוכה של שולחנות עגולים ומפגשי התייעצות עם הרשויות המקומיות ועם ספקים, ובמקביל הועלה אתר אינטרנט לשיתוף הציבור.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *