"האמא של השוטרים" אישה חרדית שמתחילה בתחנת המשטרה ומסיימת ביולדות קפלן

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

"תכירו את האמא של שוטרי תחנת רחובות, אישה חרדית שלא מוותרת על משמרת זה 22 שנה"

ג'קלין תורג'מן בת 72 תושבת רחובות המתנדבת במשטרה, מכונה "האמא של שוטרים" בתחנת רחובות. ג'קלין היא חרדית שמגיעה כל בוקר, מתיישבת ביומן התחנה שבכניסה ומספקת מענה לעשרות תושבים שמגיעים מדי יום.

ספרי לי איך הגעת למערך ההתנדבות?
" יום אחד הלכתי לקניון רחובות, עמדו שוטר ושוטרת עם דוכן, פניתי אליהם ושאלתי מה אתם עושים פה? הם אמרו שמגייסים תושבים שמעוניינים לסייע במערך ההתנדבות, מאותו רגע נרשמתי ומאז מאז 22 שנה".

 

ג'קלין בת 72 התחילה להתנדב במערך הסיור של התחנה במשך כעשור. משם עברה להתנדב בתחום הרישום הפלילי, לאחר מכן סייעה במשרד החקירות ועבדה צמוד למפקדת המשרד מזי באני ולמגוון פעילויות. היום ג'קלין מקבלת קהל ביומן ובמש"ל שבכניסה לתחנה. כידוע יש שלושה נושאים עיקריים בהם האזרח מקבל שירות מעובדי יומן התחנה, הראשון הפניה לתלונה פלילית, השני קבלת רישום פלילי/אבידות ומציאות והשלישי דיווח על תאונות דרכים. ג'קלין היא בעצם הפנים הראשונות שהציבור רואה בכניסה לתחנת משטרת רחובות ומנתבת את האזרחים בהתאם לפנייתם. ג'קלין: "אני מלווה את האזרחים ומסייעת להם בהתאם לפנייתם למשטרה. יש לנו בתחנת משטרת רחובות שוטרים וקצינים מעולים, מפקד תחנה מצוין, צוות יוצא מהכלל שמספק מענה לתושב בצורה הכי מקצועית, אנושית ויעילה" היא מספרת.

מה את מרגישה שרואים אותך, אישה חרדית שמסייעת במקרים לעיתים מאוד אינטימיים ורגישים?

"פתאום הציבור רואה שיש עם מי לדבר, גם כששוטרים נתקלים במקרים קשים, יצא לא פעם שהשוטרים לא נותרים אדישים, הם אוספים כסף מכספם הפרטי, יוצאים לקנות מצרכים ותורמים למשפחות מבלי לפרסם ולעשות רעש, היו גם מקרים שהשוטרים נתקלו בדירות מוזנחות, הם יצאו לקנות צבע וממש שיפצו למשפחות את הדירות על חשבונם, ממש מתן בסתר, יש לנו שוטרים מאוד אנושיים וטובים בתחנה כשבראשם מפקד התחנה סנ"צ דודי מירון".

מה גורמת לך ההתנדבות?

"לי זה נותן המון סיפוק, יש לי חמישה ילדים, 29 נכדים ושני נינים, בעלי הולך ללמוד כל יום תורה בכולל ואני מגיעה כל בוקר לתחנת המשטרה. כשאני מסיימת במשטרה אני חוזרת הביתה וממשיכה להתנדב במחלקת היולדות של בית החולים קפלן. בהזדמנות זו אני קוראת לכל מי שרוצה להגיע להתנדב ולהיות חלק ממשטרת ישראל. יש לנו כאן שוטרים נפלאים, הציבור לא מכיר את המשטרה, זו הזדמנות להכיר את הפנים היפות של השוטרים. הפכנו ממש למשפחה, קוראים לי 'האמא של התחנה', אני מורידה בפני כולם את הכובע על עבודת הקודש שהם עושים. גם בנושא העצורים, אנחנו מאוד מכבדים, אם זה לתת להם אוכל ולדאוג לתנאים שלהם. במבצע צוק איתן, הלכנו עם קצין המתנדבים שלנו מאור גולן למשפחות בעיר, חילקנו מצרכים וסיפקנו מענה, אחד הביקורים היה עם נשיא המדינה ששיבח את עבודתנו וממש הצדיע לנו".

הצטרפו לעדכונים👇👇👇

https://chat.whatsapp.com/DDOFX4aMYoKDNrqF3ryrIS

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *