הבוקר נחנך בית על"ה החדש במעמד השרה לשוויון חברתי, ח"כ גילה גמליאל

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
ראש העיר רחמים מלול ,השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל ויו"ר על"ה יחזקאל הרמלך

בית על"ה –  המרכז לתרבות, רווחה ופנאי למבוגרים-  נחנך היום ברחוב השופטים במעמד השרה לשוויון חברתי, ח"כ גילה גמליאל, ראש העיר רחמים מלול ויו"ר עמותת על"ה יחזקאל הרמלך.  מלול לאחר טקס גזירת הסרט ״שהחיינו וקיימנו והגענו לזמן הזה״ 

סוף סוף זה קרה, חלום של שנים מתגשם. עיריית רחובות ועמותת על"ה חנכו הבוקר(רביעי)  את המרכז החדש לרווחת תושבי רחובות המבוגרים.לרגל המאורע עריית רחובות ועמותת על"ה הזמינו רבים מתושבי העיר לאירוע הפתיחה החגיגי במעמד השרה לשוויון חברתי ח"כ גילה גמליאל, ראש עיריית רחובות,רחמים מלול והן יו"ר עמותת עלה וראש העיר לשעבר יחזקאל הרמלך.

בית על"ה הוא מרכז רווחה ותרבות עשיר ומגוון, בו יוענקו במקום שירותים רבים. המרכז נולד מתוך הבנה שיש לתת מענה לשינויים שחלו בשנים האחרונות כדוגמת עלייה בתוחלת החיים, הבנה של השפעות הבדידות על המצב הנפשי והפיסי והצורך בשיפור איכות החיים. לצד אלה עמד הצורך לרכז את כל הפעילות למבוגר (שכיום מפוזרת ברחבי העיר) במקום אחד. בית על"ה הוא בית פתוח מזמין, חם ונגיש, הממוקם במרכז העיר שיאפשר לכל אדם למלא את זמנו הפנוי, לקבל מידע וייעוץ, לצרוך שירותים, להשתתף במגוון רחב של פעילות תרבות, ספורט ופנאי, ליהנות מאירועי תרבות, לבלות ולהתערות חברתית ולהרגיש שייך.

בית על"ה החדש ברח' השופטים

על"ה, העמותה למען המבוגר ברחובות הוקמה בשנת 1982 ע"י עיריית רחובות ביוזמת אש"ל ומשרד הרווחה, במטרה לפתח ולהעניק שירותים לאוכלוסייה המבוגרת בעיר. ייעוד העמותה הוא לשפר את איכות החיים של המבוגרים בעיר ולאפשר להם להמשיך לחיות בבית ובקהילה. על"ה היא הגוף היחיד ברחובות אשר מציע מעטפת שירותים רחבה העונה על מירב צרכי האוכלוסייה המבוגרת בתחומים רבים של סיעוד, רווחה, תרבות ופנאי.

ראש העיר רחמים מלול : "לפני מספר שנים החלטנו שלבני גיל הזהב מגיע בית משלהם בעיר רחובות. הקדשנו עבורם קרקע במיקום מרכזי וסייענו במימון הבניה.  אחרי שנים של תכנונים, חנכנו היום יחד עם עמותת על״ה והשרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, את בית על״ה ברחוב השופטים בעיר. תודה לעמותת על״ה שעושה עבודת קודש ולמשרד לשיוויון חברתי על התמיכה לאוררך כל הדרך.
נמשיך להיות שותפים בעשייה של עמותת על״ה למען התושבות והתושבים הוותיקים בעיר, כפי שהיינו מרגע הקמתה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *