הדברה פושעת ואסון שנמנע בגן הילדים

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
אריזת תחליף החלב שהכילה רעל בפינת התיאטרון בגן. צילומים: המשרד להגנת הסביבה

מדביר השאיר בגן ילדים קופסת מזון לתינוקות ובתוכה חומר הדברה נגד מכרסמים; הילדים שיחקו בחומר שבקופסה – ורק בנס לא נפגעו; המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה העבירה את התיק לפרקליטות להכנת כתב אישום

המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה העבירה לפרקליטות תיק חקירה לקראת הכנסת כתב אישום כנגד חברת הדברה ומדביר, שביצעו הדברה מסוכנת בגן לפעוטות ביישוב באזור השפלה.

במהלך חודש דצמבר 2018, המדביר הביא עמו לגן קופסת תחליף חלב לתינוקות שעליה מדבקה עם הכיתוב "רעל" ואשר הכילה מספר קוביות של חומר הדברה בשם "סולו בלוק", המיועד להדברה תברואית נגד מכרסמים על-ידי מדבירים מורשים. לאחר ביצוע העבודה, השאיר המדביר את האריזה בפינת התיאטרון שבגן, ליד הבובות.

למחרת היום, בשעות הבוקר, הבחינו מספר זאטוטים בקופסה, ושניים מהם אף הצליחו לפתוח אותה ונגעו בחומר ההדברה שהיה בתוך הקופסה. משהבחינה הגננת במתרחש, היא הרחיקה את הילדים מהחומר ומהקופסה, והם הופנו לבדיקה רפואית. למרבה המזל, התברר כי לא אירע נזק בריאותי לילדים ששיחקו בחומר.

עם קבלת דיווח על המקרה, נפתחה חקירה משותפת על-ידי המשטרה הירוקה ומשטרת לוד כנגד חברת ההדברה והמדביר שביצע בפועל את ההדברה. במסגרת החקירה נחקרו הגורמים המעורבים באירוע ונלקחו דגימות של החומר על-ידי המשטרה הירוקה למעבדה. בימים אלה הועבר התיק לקראת הכנה להגשת כתב אישום לפרקליטות המדינה.

יוסי בר, מנהל המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה: "לשמחתנו הרבה, האירוע הסתיים ללא נפגעים, אך הוא עשוי היה להיגמר עם פגיעות חמורות. פעם נוספת אנחנו רואים את משנה הזהירות הנדרש בכל הקשור להדברה. אני קורא לציבור לעבוד רק עם מדבירים מורשים ולדווח לנו על מקרים חשודים, אך להיות ערניים גם כאשר ההדברה מבוצעת על-ידי מדבירים מורשים. המשטרה הירוקה תמשיך בפיקוח ואכיפה הדוקים בכל מה שקשור להדברה ולסיכונים סביבתיים".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *