הדרך למעצמת בשר מתורבת -מתחילה ברחובות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

הדרך למעצמת בשר מתורבת -מתחילה ברחובות

ראש העיר, רחמים מלול, סגנו עו״ד יניב מרקוביץ׳ וצוות מינהל הנדסה התארחו היום בחברת אלף פארמס בפארק ת.מ.ר בעיר.החברה הייחודית מפתחת בשר מתורבת שגדל במעבדות לצורכי ייצור מסחרי בעתיד ראש העיר, רחמים מלול: “רחובות עיר המדע, שבה שוכנים מכון ויצמן למדע והפקולטה לחקלאות, מהווה גורם משיכה עולמי לחברות טכנולוגיה וביו טכנולוגיה אשר בוחרות לקבוע את משכנן דווקא כאן. נמשיך לקדם את אזורי התעסוקה בעיר ולתמוך בחברות ובעסקים – גדולים וקטנים כאחד”.

אורחים מיוחדים הגיעו היום למשרדי חברת הביו-טק אלף פארמס- ראש העיר, רחמים מלול, סגנו עו”ד יניב מרקוביץ’, ראש מנהלת עסקים ויזמות וסמנכ”ל פיתוח עסקי בהל”ר, עו”ד עדי מוטולה ספיר, דלית הראל- מהנדסת העיר, שגיא תמרי מנהל אגף תכנון ורישוי, אפרת חובשי מנהלת מחלקת תב”ע.
ד”ר נטע לבון סמנכ”לית פיתוח באלף פארמס ומר אייל ריבלין סמנכ”ל התפעול מחברת אלף פארמס אירחו את הצוות במשרדי החברה.
חלבון אלטרנטיבי עתיד להוות מנוע צמיחה משמעותי במשק הישראלי, ומהווה את אחת ההבטחות של העולם בדרך לביטחון תזונתי, ניתוק התלות בשרשרות אספקה גלובליות, תרומה לקיימות סביבתית ומניעת סבל של בעלי חיים.

 

בהתאם למחקר שעשתה החברה יחד עם חברת הייעוץ TASC , תעשיית המזון בארץ יכולה להנות מעוד 11,000 משרות שיכניסו למשק מיליראדי דולרים כל שנה.
כשנשאלה ד”ר לבון על בחירתם ברחובות למיקום החברה השיבה- “רחובות היא האב (HUB ) ארצי לביוטכנולוגיה לפארמה ומזון”. רובין הוסיף: “רחובות היא מרכז ארצי לבשר מתורבת. ברדיוס מאוד קטן, ישנן מס’ רב של חברות שעוסק בתחום- בפארק הורוביץ ובפארק ת.מ.ר (המדע)”.
בסוף הפגישה, עדכנו בכירי החברה את נציגי הרשות שהם מרחיבים את פעילותם ומגדילים את היקף האחיזה שלהם בעיר, ובסוף השנה הנוכחית עתידים לעבור למשכנם החדש בפארק המדע- בבניין סטרטסיס שיכלול למעלה מ 3,000 מ”ר של משרדים, מעבדות ופיילוט של ייצור.

ראש העיר, רחמים מלול: “רחובות עיר המדע, שבה שוכנים מכון ויצמן למדע והפקולטה לחקלאות, מהווה גורם משיכה עולמי לחברות טכנולוגיה וביו טכנולוגיה אשר בוחרות לקבוע את משכנן דווקא כאן. נמשיך לקדם את אזורי התעסוקה בעיר ולתמוך בחברות ובעסקים – גדולים וקטנים כאחד”

עדי מוטולה, סמנכ”ל פיתוח עסקי בהל”ר וראש מנהלת עסקים ויזמות: “בין הסיבות לפריחת ענף הביוטכנולוגיה בעיר היא האקוסיסטם הפורה ושיתופי פעולה בין הגורמים, וגם הימצאותם של חברות משלימות בתחום במרחק הליכה, מעבדות מתקדמות וטובי המוחות”.

שאול אטיאס, יועץ נדל”ן בכיר למשרדים תעשיה ולוגיסטיקה בקבוצת הנדל”ן נת”מ: “אזורי התעסוקה ברחובות לא סבלו מירידה בביקוש למשרדים בתקופה הקורונה. הסיבה לכך היא השרותים הנלווים לתעשיית הביוטק והאקדמיה שאין לה תחרות בארץ”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן