ההזדהות הארגונית: מהי למה זה חשוב לעסק שלך?

ofir

ofir

 

aכל עסק נדרש לייעל מהלכים ולקצר משימות, ועבור עסקים רבים אבטחת מידע היא הבסיס להצלחת העסק. מכאן שאם מבקשים להעניק לעסק שלכם את התנאים הטובים ביותר לצמוח, ובמקביל את הגנת המידע הטובה ביותר, נדרש לנצל את זמן העבודה בצורה פרודוקטיבית ולפשט מגוון מהלכים מורכבים. מוזמנים להכיר כיצד כלי פשוט וחכם ליישום מבית  okta מאפשר לעמוד במשימה בצורה יעילה.

מוזמנים להכיר את Okta API Products, מוצרים דיגיטליים שייקחו את העסק שלכם כמה צעדים קדימה ושיובילו את ההזדהות הארגונית לרמה שלא הכרתם. מהי אם כן הזדהות ארגונית ומדוע גם העסק שלכם אינו יכול לוותר עליה? ניגשנו לבחון את הדברים!

אתם יכולים היות רגועים

מבין שלל מוצרי okta, בין היתר קיים שירות שמפשט מגוון פעולות נחוצות עבור עסקים רבים. הכירו את API access management okta. מדובר בניהול גישה חכם שנוצר תחת מעטה API – כלי שמאפשר לשתף ולחשוף מידע עסקי לטובת צד שלישי באופן אחראי ומבוקר.

באופן שכזה כאשר מתעורר צורך להזדהות, אין צורך לעבור הליך מורכב, ובו זמנית ניתן להיות בטוחים שהמידע יקר הערך נשמר מוגן. עוד נחדד שאין זה משנה אם מדובר בספקים שעובדים עמם, בלקוחות שמבקשים להקל עליהם את תהליך ההזדהות, או בעובדים עצמם (עובדים חדשים לצד עובדים קבועים). כל עוד מבקשים לייעל את הזמן, להטיב את חוויית המשתמש ולחשוף רק את המידע הרצוי במהירות מרבית, okta api products מוכיחים את עצמם!

2 פעולות חשובות ואוטומטיות

אם נתעמק במונח "הזדהות ארגונית", נמצא שמדובר במענה מקיף עבור כל מה שנוגע לניהול זהויות בארגון, פרמטר שעונה על שורה ארוכה של אתגרים וצרכים, וזאת באופן אוטומטי, יעיל ומוכח. מדובר ביכולת לבצע שתי משימות בסיסיות באופן נוח ובטוח, כאשר אנחנו מדברים על שתי הפעולות הבאות:

  1. הזדהות אוטומטית
  2. קבלת הרשאת גישה באופן אוטומטי

התאמה מלאה לעסק שלכם

כיצד עובד הליך ההזדהות? ובכן okta פועלת באופן מותאם צורך. כל עסק שנעזר בכלי זוכה להשיג התאמה מלאה לסך הצרכים והמדיניות הארגונית. כל זאת מתאפשר בזכות ממשקי API מתקדמים אשר מאפשרים לאנשי הפיתוח להתאים בין צורך למענה שנוגע להזדהות ארגונית. כמו כן, מעבר לשקט הנפשי ולאבטחת המידע,  משיגים חוויית משתמש מדהימה ומדויקת צורך, ובמקביל נמנעים מטעויות שעשויות לגרום נזק רב. נזק תדמיתי ואף נזק כלכלי.

כל הסיבות להתייעל בתחום הזדהות ארגונית

לאור כל זאת אם מבקשים לייצר מגוון מסלולי הרשאה בנוחות וביעילות, אם מבקשים להנגיש אפליקציות מורכבות למעגל הלקוחות, אם רוצים למנוע מלקוחות לנטוש רק בשל קשיי הזדהות, אם רוצים לסווג באופן יעיל ואחראי מידע מגוון עבור מעגל נרחב של עובדים בעלי תפקידים שונים, אם מבקשים להעניק ללקוח שירות אישי ברמה גבוהה, אם לא רוצים לבזבז זמן רק כדי לאשר בעצמכם גישה למידע כזה או אחר, ואם רוצים לוודא איזה מידע מועבר לכל לקוח ונותן שירות (מבלי לחשוש שמידע רגיש מועבר לידיים הלא נכונות), הגיע הזמן להתקדם למוצרי management okta.

 

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: