הודעה משותפת למשרד להגנת הסביבה ולרשות המים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

משתמשים במגבונים לניקוי ולחיטוי? בכפפות חד פעמיות ובמסכות? המשרד להגנת הסביבה ורשות המים קוראים לציבור להשליך את המוצרים הללו לפח ולהימנע מהשלכתם לשירותים – וכך להפחית סתימות וגלישות של ביוב וזיהום סביבתי במיוחד בימים אלו

 

כולנו נמצאים בימים אלו יותר בבתים, ובשל התפשטות נגיף קורונה לצד ניקיונות הפסח, ישנה עלייה בשימוש במגבוני חיטוי ובמגבונים סניטריים רגילים. המשרד להגנת הסביבה ורשות המים מדגישים, כי יש להשליך מגבונים, מכל סוג שהוא, אל פחי האשפה – ולא לשירותים. כך גם את כפפות הגומי והמסכות הנמצאות בשימוש רב בעת האחרונה, כדי למנוע מפגעים סביבתיים כתוצאה מגלישות ביוב.

מגבונים אינם מתפרקים במערכת הביוב ונוטים להתלכד יחד וליצור סתימות במערכת השפכים.  סתימות אלה יכולות להתחיל במערכת הביתית או ברמת הבניין והשכונה ולגרום למפגע מקומי של ריחות, זיהומים ומחלות.

במקרים רבים הסתימות בצנרת הביוב עלולות להגיע לקווי הביוב הגדולים והראשיים ולגרום לביוב גולמי לפרוץ מתוך הצנרת אל הסביבה הקרובה, אל הכביש, אל השטח הפתוח, ומשם לזרום ולזהם את הנחלים והים. גלישות ביוב גולמי עלולות לגרום לפגיעה בבריאות הציבור ולפגיעה אקולוגית משמעותית בחי ובצומח שבסביבת הנחלים והים. כל הזרמה לסביבה של ביוב עלולה לגרום לאחר מכן לדגירת יתושים ולמפגעים כבדים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן