הוועדה בראשות רחמים מלול אישרה, מנגד מגיבה חברת מועצה: “אינני חותמת גומי”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

הוועדה לתכנון ובנייה של עיריית רחובות בראשות ראש העיר רחמים מלול אישרה אמש פרויקט תמ”א 38 ברחוב האחים טרבס שבמרכז העיר. האישור כאמור ניתן ברוב קולות, אולם חברת המועצה איטל בציר אלשיך התנגדה בחריפות וטרם ההצבעה התרחשו חילופי דברים בטונים גבוהים בינה לבין חברי המועצה אבי קינד וגיא צור.

 

חבר המועצה גיא צור

חבר המועצה גיא צור: “כמחזיק תיק התחדשות עירונית ופרויקטים שאלתי את איטל שאלה פשוטה, ברגע שהצגנו את התוכנית של מזרח העיר, חברת המועצה איטל טענה שצריך קודם כל ליישם את הפוטנציאל הגלום בהתחדשות עירונית במרכז העיר. אם כך, מדוע היא מתנגדת לתוכנית התחדשות עירונית כפי שהיא ביקשה לקדם. במסגרת מסגרת חברותי בוועדה לתכנון ובנייה, אנו דנים בכובד ראש, בכל בקשה, תוך דגש ותשומת לב על כל הפרטים למימוש הפוטנציאל הטמון בהתחדשות עירונית”.

 

חברת המועצה איטל בציר אלשיך

חברת המועצה איטל בציר אלשיך ” נהפוכו, אני תומכת בהתחדשות עירונית, יחד עם זאת אינני חותמת גומי ותפקידי כנציגת ציבור זה ללמוד כל מקרה המגיע לפתחנו ברצינות הראויה”. אלשיך הוסיפה: “אני תומכת בעיבוי הבנייה בתוך העיר ומברכת פרויקטים של התחדשות עירונית לרבות תמ”א 38, יש להמשיך במגמה אך מתוך שכל ולא מתוך דורסנות, יש לקחת בחשבון גם את הדיירים החיים בבניין. יש בניינים באזורים שמתאים לקיים תמ”א 38 ויש בניינים שפחות. ברחוב האחים טרבס 13 זה פחות מתאים. לא ניתן להתעלם מהטענות להתנגדות וועד הבניין. זו לא חוכמה לשפץ ולחזק בניין ברחוב חד סיטרי שאחר כך לא ניתן לצאת מתוך הרחוב רק כי לא נתנו את הדעת בענייני תחבורה”.

 

בציר אלשיך התייחסה גם להתנגדותה בבנייה במזרח העיר כפי שגם התחייבה לבוחריה “זאת בדיוק הסיבה להתנגדותי לותמ”ל במזרח העיר. עתודת הקרקע הירוקה והאחרונה שנותרה בעירנו. יש להמשיך במגמה של התחדשות עירונית במקסימום וכשיבוא היום ויהיה מחסור בשטחים נשקול שוב מחדש את הבנייה בשטח הירוק במזרח העיר. כרגע זה לא נכון”.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן