fbpx

הורים שימו לב: מחר תפתח ההרשמה לקייטנות הקיץ כמה זה עולה כל הפרטים בפנים

ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

הורים שימו לב: מחר תפתח ההרשמה לקייטנות הקיץ

(צילום תמונה ראשית אילוסטרציה להמחשה)

בשבועות האחרונים עסקו באגף החינוך והנוער בעיריית רחובות, עם החברה העירונית ורשת חוויות והנהגת ההורים העירונית, בנושא התיאום והתכנון של הקייטנות לילדי רחובות – ילדי הגן והתלמידים – במהלך החופש הגדול.
החברה העירונית תקיים קייטנות קיץ בבתי הספר ברחבי העיר, אשר במסגרתן יפעלו גם קייטנות "עולים לכיתה א'", "תלמ"א" (סאמר סקול לבוגרי כיתות ג'), צהרוני קיץ וקייטנות מחזור ב'
רשת חוויות תפתח לילדי הגנים שני מסלולי הרשמה לנוחיות ההורים, בדגש על חוגים, תוכנית עשירה, הכנה לכיתה א' לגילאי חובה. השנה תתווסף גם ארוחת בוקר.
הרישום לקייטנות ייפתח מחר, יום שלישי, 24.5, באתרי החברה העירונית ורשת חוויות, ויימשך עד ליום 13.6

גורמי החינוך והנהלת העיר פעלו במסגרת וועדת היגוי לדיון משותף על מתווה הפעלת קייטנות גני הילדים בעיר. בוועדה לקחו חלק ממלא מקום ראש העיר, מחזיק תיק החינוך זהר בלום, מנהלת אגף החינוך בעירייה אפרת צוקרמן, מנכ"ל רשת חוויות גולן ביטון, מנכ"ל החברה העירונית אייל פרנקל ויו"ר הנהגת הורים – צופית גולן.

כפי שהובטח: שלב ב' של השוק העירוני יוצא לדרך! - רחובות ניוז
ראש העיר רחמים מלול

ראש העיר, רחמים מלול: " המתווה שנבחר תואם לבקשות ההורים וליכולות הגבוהות של הגופים העירוניים, על כן אני בטוח שביחד נוביל קיץ בטוח ומהנה לכולם. אני מודה לצוותים המקצועיים ולהנהלות שהתכנסו לדיון, וקיבלו החלטה בדרך של שיח משותף ובחינה מעמיקה של מכלול הצרכים, הרצונות והאתגרים העומדים בפנינו לקראת פתיחת מסגרות החופש הגדול לילדי העיר".

מ"מ ראש העיר זהר בלום

זהר בלום, מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך:  "בהתאם להחלטת הממשלה גני הילדים יכללו השנה בתוכנית בית הספר של החופש הגדול. התוכנית שהחלה לפני מספר שנים וכללה במקור את כיתות א׳-ג׳ בלבד, הורחבה בשנתיים האחרונות של הקורונה גם לגני הילדים, ותתוקצב גם בשנה הנוכחית. הגופים העירוניים נערכו להתאים את המתווה ואת התוכניות, על מנת להנגיש את המידע לציבור ולייצר ודאות ואפשרות להורים להיערך לקראת הרישום".

אפרת צוקרמן

מנהלת אגף החינוך והנוער, אפרת צוקרמן: "אנחנו מזמינים את ההורים לרשום את הילדים למסגרות גני הילדים ובתי הספר של החופש הגדול. התלמידים יגיעו למסגרות ויזכו בתוכנית לימודית והפגתית מקצועית ומהנה".

חדשות רחובות - צופית גולן נבחרה פה אחד לתקופת כהונה נוספת כיו"ר הנהגת ההורים העירונית ברחובות - תרבותי נשי
חדשות רחובות – צופית גולן נבחרה פה אחד לתקופת כהונה נוספת כיו"ר הנהגת ההורים העירונית ברחובות – תרבותי נשי

צופית גולן, יו"ר הנהגת ההורים העירונית: "קייטנות החופש הגדול בבתי הספר ובגנים מספקות לילדים מסגרת חינוכית בטוחה ומהנה ולהורים את האפשרות להתפרנס בכבוד ובראש שקט.
אנחנו מודים לכל הגורמים המעורבים על שיתוף הפעולה בגיבוש מתווה שייתן מענה לכלל ילדי העיר בגילאים הרלוונטיים. תודה רבה למחזיק תיק החינוך ומ"מ רה"ע מר זהר בלום על ההירתמות לנושא, תודות גם לאפרת צוקרמן, מנהלת אגף החינוך, לחברה העירונית ולרשת חוויות על ההקשבה והנכונות. הנהגת ההורים העירונית מאחלת לכל ילדי והורי העיר חופשה נעימה ובטוחה"

https://chat.whatsapp.com/Ll5Vq8bB3Ea5sRJfONYPXJ

 

גני ילדים

רשת חוויות תפתח שני מסלולי הרשמה לנוחיות ההורים, בדגש על חוגים, תוכנית עשירה, הכנה לכיתה א' לגילאי חובה. השנה תתווסף גם ארוחת בוקר.
המחזור הראשון יתקיים בין התאריכים 3/07-21/07 במשך 15 ימים, על פי מתווה בי"ס של החופש הגדול, כאשר מסלול בוקר יתקיים בין השעות 07:30-13:00 והמחיר לתלמיד יעמוד על 390 ₪ כולל ארוחת בוקר. צהרון, בין השעות 13:00-16:30 , יעמוד מחיר בתוספת של 825 ₪ . במסלול זה תפעל עבור ילדי גני חובה תוכנית הכנה לכיתה א' בה הילדים יעבדו בקבוצות קטנות וכל ילד יקבל חוברת אישית, אשר תשמש אותו במהלך הקייטנה.
המחזור השני יתקיים בין התאריכים 24/07-04/08 במשך 10 ימים, בין השעות 07:30-13:00 והמחיר לתלמיד יעמוד על 610 ₪ כולל ארוחת בוקר. צהרון, בין השעות 13:00-16:30 יהיה בתוספת של 550 ₪.

חדשות רחובות - אמיתי כהן - רחובות ניוז
חדשות רחובות – אמיתי כהן – רחובות ניוז

אמיתי כהן, סגן ראש העיר ויו"ר רשת חוויות: "אנו נערכים לוגיסטית ופדגוגית להפעלת קייטנות איכותיות, בסטנדרטים גבוהים ועם צוותים מקצועיים. אני מודה לכל השותפים לעשייה ולהתארגנות המהירה והיעילה ולעובדי אגף הצהרונים, המובילות והסייעות שעובדות כל השנה במסירות רבה ומקצועיות ולהורים שנותנים בנו את האמון".

מנכ"ל רשת חוויות גולן ביטון

מנכ"ל רשת חוויות גולן ביטון: "רשת חוויות שמה דגש על תוכנית פדגוגית עשירה, הכשרות מקצועיות לצוותים והקפדה יתרה על נושאי בטיחות וביטחון בעת השהות בקייטנות. אנו נערכים בכל ההיבטים לספק את החוויות הטובות ביותר לילדי העיר, תוך פיקוח ובקרה. יש לציין כי בכל שבוע יתקיימו 2 חוגים, אחד בבוקר וחוג אחד בצהריים. ההרשמה כוללת את ילדי מיל"ת והחינוך המיוחד, שהם חלק בלתי נפרד מבחינתי ויקבלו את המענים הייחודים הנדרשים להם".

לאור בקשות ההורים הוחלט להחזיר את ארוחת הבוקר הבריאותית והמפוקחת לילדי הגנים בעיר. בהתאם יפעל בעיר מתווה לפיו ילדי גני הילדים של רשת חוויות יקבלו תוספת ארוחת בוקר בתוספת תשלום של 6 שקל בלבד לארוחה וקייטנות ילדי בתי הספר תתקיימנה ללא ארוחת בוקר, כפי שהיה בשנה שעברה. ההרשמה באתר רשת חוויות בין התאריכים 24/05/2022 ועד 13/06/2022 לאחר מכן תתאפשר הרשמה על בסיס מקום פנוי במשרדי אגף הצהרונים.

בתי ספר יסודיים
כל קייטנות בתי הספר, מחזור א', יפעלו בין התאריכים ה-3 ביולי ועד 21 ביולי 2022, ד' בתמוז – כ"ב בתמוז תשפ"ב, סה"כ 15 ימים, בימים א'-ה', בין השעות 13:00-8:00, בעלות של 300 ₪ לילד, לכל התקופה. המחירים כפופים להנחיות משרד החינוך, ובהתאם להנחיות אלה, פתיחת הקייטנות מותנית במינימום נרשמים.

לבוגרי כיתות א'-ג' מצפה תכנית "בית הספר של החופש הגדול" – פעילות קיץ בבתי הספר היסודיים בעיר, במסגרתה מגוון רחב של תכנים עשירים ומגוונים שיועברו על ידי הצוות הבית-ספרי והצוותים החינוכיים של החברה העירונית, כשהנושא המוביל השנה, שנקבע ע"י משרד החינוך, הוא "חיים בשותפות וצמיחה".

עוד במסגרת "בית הספר של החופש בגדול", למסיימי כיתות ג', יופעל פרויקט תלמ"א (סאמר סקול) במספר בתי ספר בעיר: בכור לוי, מעלות משולם, נבון ורמון (בתי הספר עלולים להשתנות בהתאם לכמות הנרשמים), כשההרשמה לקייטנות אלה פתוחה לכלל תלמידי העיר.

"עולים לכיתה א'" – קייטנה לבוגרי גן חובה, תפעל גם היא בבתי הספר היסודיים בעיר, ובמסגרתה יחוו הילדים הכרות עם סביבת הלימוד החדשה, דבר אשר יקל על הילדים הרכים את כניסתם לכיתה א', ייחשפו לתכנים חינוכיים באופן חווייתי ויצירתי, יחד עם מורות מנוסות אשר יבצעו הקנייה דידקטית ובליווי פעילויות מהנות בתחומי הספורט, הריקוד והתנועה.

הקייטנות בבתי הספר אינן כוללות ארוחת בוקר, יש לצייד את הילדים בארוחת בוקר מידי יום. כללי האלרגיה הנהוגים בבית הספר יועברו לנרשמים.

כמו כן, תפעיל החברה העירונית, באותם התאריכים, 3-21.7, צהרון קיץ על פי תכנית העשרה מותאמת שיכלול ארוחת צהריים חמה ומזינה, למשתתפים בוגרי גן חובה ועד לתלמידי כיתות א'-ג', בימים א'-ה', בין השעות 16:30-13:00, בעלות של 750 ₪ עבור כל התקופה.

ההרשמה לבית הספר של החופש הגדול, לקייטנת "עולים לכיתה א'" ולצהרון הקיץ תיסגר ב-13.6. הרשמה לאחר תאריך זה הינה על בסיס מקום פנוי בלבד.

בבתי הספר יתקיימו גם קייטנות קיץ מחזור ב' עבור בוגרי כיתות א'-ג', בין התאריכים 4.8-24.7, בימים א'-ה', בין השעות 13:00-8:00, במספר בתי ספר בעיר: בגין, מעלות משולם, תחכמוני, שז"ר, בן גוריון, ויצמן ופרחי המדע (בתי הספר עלולים להשתנות בהתאם לכמות הנרשמים). ההרשמה פתוחה כמובן עבור כל תלמידי העיר. עלות לכל התקופה: 600 ₪. ניתן לשלב צהרון קיץ מועד ב', התואם לתאריכי הקייטנה, בין השעות 16:30-13:00, בעלות של 500 ₪ לכל התקופה.

חדשות רחובות - אייל פרנקל צילום רמי זרנגר - רחובות ניוז
חדשות רחובות – אייל פרנקל צילום רמי זרנגר – רחובות ניוז

לדברי אייל פרנקל, מנכ"ל החברה העירונית רחובות: "החברה העירונית גאה לספק מסגרת חינוכית, איכותית ומשמעותית עבור אלפי תלמידים בימי החופש הגדול, בבתי הספר ברחבי העיר. אני מוצא חובה נעימה להודות לכל העוסקים במלאכה, ובמיוחד לשותפינו לעשייה המבורכת במערכת החינוך העירונית – זוהר בלום, מ"מ ראש העיר, אפרת צוקרמן, מנהלת אגף החינוך בעיריית רחובות, וצופית גולן, יו"ר הנהגת העירונית. אני מאחל לכולנו קיץ בטוח ונעים!"

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: