החזר מס שבח ברחובות – מכרתן דירה בשנים האחרונות? כדאי שתבדקו את זכאותכם לקבל החזרי מס שבח!

buypostil

קרדיט תמונה       FREEPIK

בשנים האחרונות חלו לא מעט שינויים ברשות המיסים המאפשרים גם לכם ליהנות מחיסכון של בירוקרטיה ארוכה, תורים בלתי נגמרים והמתנה מייגעת. כיום, ניתן לקבל החזר מס שבח ברחובות, החזר מס על תרומות בגבעתיים או החזר מס בגין אי הכרה בנקודות זכות בעזרת הליך מהיר ופשוט שניתן להשלים את כל חלקיו ברשת. עד לפני מספר שנים בודדות, הליך קבלת החזר מס שבח ברחובות או החזר מס מכל סיבה שהיא, כלל שלבים בירוקרטיים ארוכים ומעייפים שגרמו ללא מעט אנשים פשוט להתייאש ולוותר על כל ההחזרים המגיעים להם. אז אם גם אתם שילמתם מס שבח לאחרונה או שנדמה לכם שהניכויים החודשיים גבוהים ביחס להכנסה החודשית לכם, הגעתם למקום הנכון. החזרי מס – זכותך מסייעים לאנשים רבים להתמודד עם רשות המיסים וליהנות מהחזרים מלאים בתוספת ריבית חיובי. בשיעור של 4% מידי שנה על כספם. 

הכירו את מס השבח – כל הפרטים החשובים שאתם חייבים להכיר

אך לפני שנצלול לאחת הסיבות המרכזיות בגינן רבים נמצאים זכאים לקבל החזר מס שבח ברחובות, חשוב שתכירו מהו מס שבח ומתי משלמים אותו. מס שבח הוא מס המשולם בעיקר על עסקאות נדל"ן רווחיות. מס השבח מחושב על בסיס הרווח הנקי שנותר למוכר הנכס, לאחר ניכוי עלות הדירה. כלומר, אדם שרכש דירה בעלות של 1,200,000 שקלים, ומכר אותה ב 1,600,000 שקלים, יהיה חייב בתשלום מס שבח על ההפרש בין מחיר הרכישה למחיר המכירה, 400,000 שקלים בלבד. חשוב להדגיש ולומר כי לא אחת רשות המיסים גובים תשלומי מס שבח גבוהים מאלה שהם אמורים לגבות בהתאם לרווח בפועל. לכן, אם שילמתם מס שבח לאחרונה, מומלץ לבדוק האם אתם זכאים לקבל החזר מס שבח ברחובות.

מוכרים דירה ברווח לאחר פחות מ 18 חודשים מעת רכישתה? אתם חייבים לשלם מס שבח על הרווח הנקי מהעסקה!

החוקה בישראל עוברת לא מעט שינויים במרוצת השנים, ולכן חשוב להקפיד להתעדכן בחוק המעודכן ביותר לניכוי מס שבח בשיעור הנכון. נכון להיום, רשות המיסים מאפשרת לכל אדם המחזיק בדירה למעלה מ 18 חודשים, למכור אותה ללא תשלום מס שבח. תשלום מס השבח מוטל בעיקר על אנשים שרוכשים דירה למטרות רווח ומוכרים אותה תוך תקופת זמן קצרה מ 18 חודשים. החזרי מס – זכותך מכירים היטב את כל פרטי הפרטים בחוקה כך שהם יודעים לסייע לכל לקוח על הצד הטוב ביותר. חשוב להדגיש, הליך בדיקת הזכאות לקבלת החזר מס שבח ברחובות, החזר מס על תרומות בגבעתיים או החזר מס מכל סיבה שהיא פשוט למדי. כל שאתם צריכים לעשות זה להקליד את מספר תעודת הזהות שלכם ולהמתין לבדיקת זכאותכם.

בדיקת זכאות אינטרנטית ופשוטה – מומלץ לבדוק זכאות מידי שנה

אם בכל זאת אתם מתמודדים עם עיכובים בקבלת התשובה או עם קושי מכל סיבה שהיא, החזרי מס – זכותך ידעו לבדוק את התהליך שלכם ולאתר את הסיבה בגינה אתם מתמודדים עם תקלות או עיכובים. אנשי הצוות של החזרי מס – זכותך מסבירים כי ברוב המקרים גורם הבעיה הוא טעות הקלדה או החסרת פרטים נדרשים. לכן, חשוב לוודא שאתם ממלאים את כל הפרטים המדרשים ללא יוצא מן הכלל ומקפידים להקליד את כל פרטי הזיהוי נכון ללא טעויות הקלדה.

שיעור מס השבח – 25% מסך הרווח הנקי

שיעור מס השבח עומד על פי רוב על 25% מסך הרווחים, כלומר אדם שרכש דירה ב 1.2 מיליון שקלים ומכר אותה ב 1.6 מיליון שקלים תוך פחות מ 18 חודשים, יידרש לשלם 25% מהרווח הנקי, שהם כ 100,000 שקלים. אחת הסיבות השכיחות ביותר בגינן אנשים רבים נמצאים לקבל זכאות להחזר מס שבח ברחובות היא נקודות זיכוי לא מוכרות. לא מעט אנשים זכאים לנקודות זיכוי שונות ברשויות המס, מה שמאפשר להם לקבל הנחות של ממש מידי שנה. אנשים רבים לא מודעים לכך שנם זכאים, וממשיכים לשלם מס בשיעור הקבוע בחוק ללא קבלת ההטבה המגיעה להם. מצב זה גורר פער בין תשלומי המס הנדרשים לבין תשלומי המס בפועל, מה שמזכה רבים בקבלת החזר מס שבח ברחובות.

סיבות נוספות בגינן רבים נמצאים זכאים לקבלת החזרי מס

חשוב להדגיש כי ישנן סיבות רבות נוספות לקבלת החזר מס. בין כלל הסיבות השכיחות ביותר ניתן למנות החזר מס על תרומות בגבעתיים, החזר מס בגין טעויות בהערכת ההכנסה השנתית, החזר מס בגין אי התחשבות בנקודות זיכוי ועוד. החזר מס על תרומות בגבעתיים ניתן לכלל התורמים למוסדות מוכרים. תרומה למוסד מוכר מאפשרת לתורמים לקבל החזרים של עד 35% מסך התרומה שלהם. כמו כן החזר מס בגין טעויות חישוב הכנסה שנתית נגרמים בעקבות שינויים במקומות העבודה במהלך השנה, יציאה לחופשה ארוכה, קיצוץ שעות העבודה או המשכורת החודשית מכל סיבה שהיא ועוד. כלל המקרים הללו יגרמו לעובדים להרוויח פחות במהלך השנה, מה שמאפשר להם לקבל החזרי מס על כך.

מגיעות לכם נקודות זיכוי? וודאו שאתם אכן מקבלים אותן!

סיבה נוספת היא נקודות זיכוי שלא כובדו. כיום יש לא מעט נקודות זיכוי המאפשרות לרבים ליהנות מהנחות משמעותיות בתשלומי המיסים. נקודות הזיכוי השכיחות ביותר ניתנות למסיימי תואר אקדמי, לגרים באזורי פריפריה, להורים גרושים, להורים לילדים עם צרכים מיוחדים ועוד. אם גם אתם זכאים לנקודות זיכוי, חשוב לוודא שקיבלתם אותן במהלך כל שמות זכאותכם. החזרי מס – זכותך ממליצים לכולם לערוך בדיקת זכאות פשוטה באינטרנט כל שנה. החזר מס שבח ברחובות, החזר מס על תרומות בגבעתיים או החזר מס מכל סיבה שהיא יועבר לחשבון הזכאי בתוספת ריבית חיובית של 4% מידי שנה.

.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *