החיים בשגרת הקורונה: איך זה יתנהל?

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

 

מודעת תוכן שיווקי

בימים אלו ניתן לחוש בסימנים ראשונים של אופטימיות. תלמידי כיתות א’ חזרו ללימודים, ילדי הגנים והפעוטות גם כן התחילו צעדים ראשונים וכבר יש דיבורים על חזרה של תלמידים נוספים, כך שאט אט אנשים חוזרים למקומות העבודה, עסקים מתחילים לראות את האור שבקצה המנהרה, הוסרה ההגבלה של ה100 מטר ואף משפחות החלו להיפגש, גם אם עדיין לא ניתן להתחבק. מכאן שאם נזכה לשמור על אותה מגמה, נמצא שאנו חוזרים לשגרה, אך פה נחדד שמדובר בשגרה חדשה, כזו שטרם חווינו, וזאת כי גם אם נורשה להיפגש עם חברים ואף להגיע לחתונות, עדיין נידרש לשמור מרחק ולעטות מסכות.

מותר לצד אסור

כיום כבר מותר לשהות בפארקים ובגנים ציבוריים, כיום 50 איש כבר יכולים להתקהל במקום פתוח (ולו עבור תפילה וחתונה), מי שחוזר מחו”ל יכול לשהות בבידוד גם בביתו (ולא בהכרח במלונית), מותר לבקר בגנים לאומיים, מותר לנסוע באוטובוס, מותר ללון בצימרים, מותר לצרוך רפואה משלימה ואף מותר לבקר במקוואות. עם זאת, עדיין צריך לשמור מרחק של 2 מטר ולעטות מסכות, עדיין בעת לינה בצימר אין ליהנות משטחים משותפים, עדיין לא אפשרי ליהנות ממתקני שעשועים, עדיין לא ניתן לנסוע באוטובוס בעמידה ועדיין לא ניתן להגיע לכל מקווה, אלא הליכה למקוואות גם תהיה עם הגבלות, למשל חייב לקבוע הגעה, המקווה צריך להיות כפוף לכל דין ולא ניתן לטבול במקווה יותר משלושה אנשים.

משמעות טכנולוגית

אין לדבר על שגרת הקורונה מבלי לדבר על שינויי הטכנולוגיה – המנצחת הגדולה שכבר הוכיחה את עצמה באינספור מערכות ושאפשרה לנו עד כה לשמור על צל של שגרה, כאשר היא כל הזמן שועטת קדימה ורק ממשיכה להשתכלל בהתאם לשינויים האחרונים שבכל יום מתעדכנים. להלן שתי דוגמאות: ישנו רובוט שמחטא מטוסים באמצעות נורות שפולטות קרינת UV מאוד חזקה, קרינה שבכוחה לעקר את נגיף הקורונה. מדובר בפיתוח שעשוי לאפשר פתיחה של מחלקות נוספות בבתי החולים ואף פתיחה של קניונים. עוד חידוש טכנולוגי שמסייע לחזור לשגרה נוגע למצלמה תרמית שמודדת חום גוף רק באמצעות צפייה מרחוק על כמות גדולה של אנשים. מכאן שמצד אחד החיים שלנו עומדים להיות יותר מוגבלים ומצד שני הרבה יותר פשוטים.

נוסף לכל אלה, אין ספק כי עסקים רבים נפגעו מהמשבר, וכי אחד הפתרונות שסייעו לעסקים שונים לשמר את ההכנסות החודשיות, הוא פתרון הרכישה המקוונת.

ההיבט הפסיכולוגי

האדם יכול להיות האויב הגדול ביותר של עצמו, ועל כן עלינו להיות זהירים, כי כידוע כשנותנים לאדם אצבע הוא רוצה את כל היד, ופה נציין שממש לאחרונה עם שטף ההקלות אנשים נצפו בשלל מקומות כאשר הם מתאגדים ולא שומרים על ההנחיות (שמירת שני מטר ועטיית מסכה). מכאן שזהו בדיוק הזמן לצלצל בפעמון האזהרה – להזכיר שאם כולנו לא נגלה אחריות אישית מהר מאוד נחזור לאחור. מבקשים לסיים עם נימה חיובית? בהחלט ישנה אפשרות שנחזור לשגרה, אך רק אם כל הזמן נישאר עם עין אחת פתוחה.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן