היא עקבה אחריו במשך חודשים. לא תאמינו איך הוא תפס אותה בסוף.

buypostil

היא עקבה אחריו במשך חודשים אחרי הפרידה, וחלק מהסיטואציות שנספר עליהן הן כאלו שממש קשה להאמין להן. זה יכול היה להמשך עוד חודשים ארוכים ואולי יותר, ואפילו להגיע למצבים מסוכנים, אם הוא לא היה תופס על חם בתוך חנות למוצרי מין אליה הוא נכנס ממש במקרה. הסיפור הזה הוא אחד המוזרים שיצא לנו להיתקל בהם בזמן האחרון, והוא מעלה לא מעט תהיות לגבי קשרים שאנחנו נמצאים בהם, אז כל מה שנשאר זה לקרוא בסבלנות ולהסיק מסקנות.

מי מאיתנו לא מפתח אובססיה קלה לבני הזוג אחרי פרידה, וגם אם אנחנו לא מוכנים להודות בזה ישר, האמת שזה דבר מאד אנושי ואפילו טבעי. רובינו נאחזים בזה לכמה שבועות, עוקבים באדיקות אחרי הרשתות החברתיות ומחפשים סימנים שהוא/היא עדיין חושבים עלינו, מתבלים בקצת רחמים עצמיים, אבל בסופו של דבר ממשיכים הלאה בחיים.

הסיפור המטורף הזה מראה שזה לא תמיד ככה, והעובדה שהיום קיימת תלונה במשטרת ישראל כנגד אותה הבחורה מוכיחה את זה לגמרי. אוהד (שם בדוי כמו שאר השמות בכתבה) שגר במושב באזור רחובות הכיר את יעל אחרי הצבא, הם היו ידידים טובים בהתחלה ואחרי כמה חודשים הקשר הפך לרומנטי ואפילו סוער. לא כולם בסביבה שלהם תמכו, אבל נראה שהשניים היו מאוהבים והקרובים שלהם הניחו להם להמשיך בקשר שנמשך כמעט שלוש שנים מאז.

בעדויות שנתן אוהד לחוקרי המשטרה הוא מספר שלקראת סוף הקשר הוא הרגיש תחושה של דעיכה מצדו. הוא אומר שהיה לו קשה לעשות ושהוא חשש מהתגובה של מיכל, והוסיף כי כמה חודשים לפני כשהיא חגגה יום הולדת, הוא החליט להפתיע אותה וקנה לה דילדו חדש, מה שגרם לה להגיב בעצבים חסרי פרופורציות כשהיא מטיחה אותו על הרצפה וצועקת והדליק אצלו נורה אדומה לצד מקרים נוספים שקרו בעבר כמו פעם אחת בה סיפר לה על עמיתה חדשה בעבודה שהצטרפה לצוות והיא הייתה משוכנעת שהם מנהלים רומן, או עזיבה פתאומית שלה של מסעדה בה ישבו השניים מפני שלדבריה המארחת לא הפסיקה להסתכל עליו ו"לעשות לו עיניים".

ובכל זאת, אוהד החליט ללכת על זה ונפרד ממנה, מה שבהחלט גרר את התגובה המוגזמת שהוא ציפה לה. בגלל זה הוא בחר לעשות את זה במקום הומה אדם וניסה למנוע את הסצנה. אחרי דין ודברים השניים הלכו לדרכם ובאותו יום הוא אוהד כבר עזב את הדירה המשותפת שלהם וחזר לגור באופן זמני אצל ההורים שלו. ביום למחרת היא כבר התקשרה ושלחה עשרות הודעות. הוא ניסה להגיב לה בנימוס, להסביר לה מה הוא מרגיש ולגלות אמפתיות, אך משהבין שזה לא ממש עוזר כבר קט בגישה קצת יותר אגרסיבית והבהיר לה שהוא לא מעוניין בשום קשר איתה. הוא הרגיש לדבריו באותה השיחה שהיא מבינה, ובאמת מאז הוא לא שמע ממנה וכבר חשב שהכל הסתדר פחות או יותר, אבל זאת הייתה רק ההתחלה.

אוהד התחיל לדבר ולצאת עם נשים אחרות מן הסתם, ובכל מפגש והיכרות כזו, קרו דברים ממש מוזרים. למשל, בחורה אחת שאיתה הוא דיבר אמרה שבחור כלשהו שלח לה בפייסבוק תמונות של ויברטורים וטען ש"אוהד הוא סוטה מין, כדאי לך מאד להיזהר ממנו". במקרה אחר, בחורה שהוא ניהל איתה קשר אינטימי שארך כחודשיים, סיפרה לו שהיא ראתה דברים מוזרים בחצר שלה כמו סימנים מוזרים של חורים על הדשא ומנורה שעמדה במשך שנים על שולחן בחוץ שפשוט נפלה בלי הסבר ברור.

ואם אתם חושבים שרק הנשים שאוהד הכיר באותה התקופה חוו דברים מוזרים, זה עוד כלום לעומת מה שאוהד חווה. יום אחד לדוגמא, הוא גם בבוקר וגילה שאחד הגלגלים ברכב שלו מפונצ'רים (הוא חשב שזה ילדים בשכונה, אבל ככל שהסימנים התווספו הוא כבר התחיל לחשוד שזה לא ממש קשור). במקרה אחר, הוא נסע לפגישה חשובה בעבודה שנקבעה עשרה חודשים מראש (עוד בתקופה בה היו הוא ויעל ביחד), וגילה שמישהי הזדהתה בתור מזכירה בחברה בה הוא עובד ופשוט ביטלה אותה. בנקודה הזאת, אחרי עוד אינספור מקרים קטנים ומוזרים, אוהד כבר התחיל לחשוד והבין שיש סיכוי לא רע בכלל שמדובר ביעל, שאת הפוטנציאל שלה לדברים כאלו הוא הכיר טוב מאד, ועדיין לצערו לא הייתה לא דרך להוכיח את זה, והוא ממש לא התכוון ליצור איתה קשר ולשאול, מה גם שסביר להניח שהיא לא הייתה פשוט מודה.

הוא ניסה להפעיל חברים משותפים, לשים מצלמות בסביבת הבית שלו ולבדוק בכל דרך אפשרית, אבל הוא לא הצליח להוכיח שזאת אכן היא. הוא כבר היה ממש מתוסכל בשלב הזה, ובכלל לא חשב שהישועה תגיע באופן מפתיע ולא מתוכנן בכלל.

נראה שהמתנה שאוהד קנה ליעל כמה חודשים קודם לכן די השפיעה עליה, ואולי אפילו גרמה לה לחשוב שהוא מתכנן לבגוד בה או שיש לו נטיות מיניות מוזרות. כך או כך ביום שבו הוא הלך אל החנות למכירת אביזרי מין  שבה הוא קנה לא את המתנה בזמנו, יעל כבר הייתה בסביבה ויכול להיות שזה מה שעורר את הקנאה שלה וגרם לה להחשף. הוא נכנס לחנות וחיפש כל מיני מוצרים, כשהיא פשוט התפרצה והתחילה להטיח בו האשמות שהוא בוגד, שהוא סוטה מין ושהוא הבטיח לה שיתחתן איתה. בשלב מסוים היא התחילה לבכות ולהגיד לו שהיא אוהבת אותו ושהם פשוט חייבים להיות ביחד, וכשהוא הבין שהיא ככל הנראה לא בקו הבריאות וניסה להרגיע אותה, היא נבהלה וברחה מהמקום. למרבה מזלו מצלמות האבטחה במקום תיעדו את כל האירוע, וכשהוא ניגש לתחנת המשטרה באותו יום וביקש להוציא כנגדה צו הרחקה, לא הייתה לו ממש בעיה לשכנע ולהראות במה מדובר.

הוא סיפר לחוקרים שהוא לא כועס עליה ושהוא חושב שהיא פשוט אדם שצריך עזרה. בשיחה עם המשפחה שלה הם התחייבו לדאוג שהיא תשמור מרחק והוא בתמורה הסכים לבטל את התלונה שהיא הגישה נגדו. מפחיד לחשוב מה היה קורה ולאן זה היה מגיע אם הסיטואציה הזו לא הייתה קורית, ולמרות שברוב המקרים פרידות לא מתגלגלות בצורה הזאת, הסיפור הזה צריך ללמד את כולנו להיות עירניים ולא לקחת שום דבר כמובן מאליו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *